ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Kameno Karp

Редовен Потребител
Още един въпрос за Стрелок. Най-долното поле, където сега пише 6,какво означава и как се попълва?

Screenshot_2020-01-07-22-31-45-829_com.borisov.strelok.png
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Първо отиваш на cartridge database и от там избираш калибър и сачма.
 

Attachments

  • Screenshot_20200108-051353_Strelok Pro.jpg
    Screenshot_20200108-051353_Strelok Pro.jpg
    102 KB · Прегледи: 29
  • Screenshot_20200108-051429_Strelok Pro.jpg
    Screenshot_20200108-051429_Strelok Pro.jpg
    80.7 KB · Прегледи: 29

llcoolj

Редовен Потребител
До колко знам Стрелок има общо 3 вариянта. Двата са платени (Стрелок + и Стрелок про) , единият е безплатен. Аз съм със версията Стрелок + и за моите нужди ми е достатъчен.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Чашки ЖСБ кал 5.52/1.03гр.Скорост 250 м/с. Стрелях по 20 сантиметрови балони от дистанция 96м.Пушката простреляна на 10м.Скала на оптиката 9 мил дот. Оптика Липърс 4х32. Стрелях по балоните на втори дот, целейки се по средата им. Като вкарах данните в безплатния Стрелок се оказва, че е трябвало за да улучвам да стрелям на пети дот. Да, ама не. Та дали безплатния Стрелок е бъгав, дали е нещо друго...? Някой с платените версии би ли вкарал данните, да видим какво ще излезе? Пък и ако имате идеи защо така се получава казвайте.
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
А колко ти е височината на оптиката спрямо цевта и какъв балистичен коефициент зададе?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз използвам една друга програма Sharpshooter friend и с нея точно на 2 дот излиза да е на 100 метра ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Виж да не си объркал дименсиите във височина на оптика да си го въвел 4.1 см а да иска да е в милиметри ;)
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Заради куция ми Английски и непознаване на терминологията ми е трудна работата с тия калкулатори. Сега ще се опитам да се преборя с тоя.
Дименсията в калкулатора е сантиметри.
В Плей стора го няма Sharpshooter friend. От къде да го изтегля?
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Най-вероятно проблема е от увеличението на оптиката от програмата. По дефолт е заложено в първа фокална на увеличение 10. Ако се коригират параметрите дава 97м. На 2 дот.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ясно. А в безплатната версия възможност за такива корекции няма. Или поне аз не виждам.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Заради куция ми Английски и непознаване на терминологията ми е трудна работата с тия калкулатори. Сега ще се опитам да се преборя с тоя.
Дименсията в калкулатора е сантиметри.
В Плей стора го няма Sharpshooter friend. От къде да го изтегля?
Не помня от къде съм я теглил но я нямам за телефона само на компютъра съм я инсталирал. За телефона пробвай има на Hawke chairgun един калкулатор по ми харесва вътре са и данните на чашките.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Нещо не можах да се оправя с линка, но в интернет го намерих за безплатно теглене. Нещата си дойдоха на място.
Ама горе долу. Пак нещо не съм донатамънил, че при мен на 91м идва на 2 дот.
 
Нагоре