ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

llcoolj

Редовен Потребител
В таблицата която цитираш има абсолютни неточности. Мерили са ги със слоу туист цев и ако твоята е нарезна резултатите в таблицата ще се разминават ужасно с твоите. Като пример jsb exact в. 177 му дават бк. 0.019 което може и да е така при тоя импакт но в нормална нарезна цев е 0.024-0.027. Дори два различни субкалибъра или две партиди могат да ти дадат големи разлики в бк в твоята пушка. Аз на чзто имах 2см разлика в пропадането на 50м между 4.52 и 4.53 като 4.53 въпреки че излизаха от цевта с няколко м/с по ниска скорост на 50м отиваха на 2см по горе от 4.52 което значи че от тая цев летят със значително по добър бк.
Ако наистина те и интересуват бк на чашките вземи и го измери с твоята пушка. Ако нямаш хроно измери точно пропадането на различни метри и почни да напасваш балистичната крива докато видиш при какъв коефициент съвпада.

Благодаря за инфото колега. Имам хроно
 

andi

Редовен Потребител
Може ли да попитам на базата на какъв личен опит с ФХ пушки говориш? От колко време и колко модела броя пушки от тази марка си притежавал?
Всъщност Sen е прав за някои неща - може и да няма ФХ , но чете доста и следи новите неща .
И да , маркетолозите на ФХ са много добри . Всъщност в момента са най-добрите в бранша ( старите лидери бяха от Дейстеит - години продаваха прескъпо Рейнджъри и Рояли ) .
Аз не съм чак такъв фен на ФХ , но съм ти казвал за Импакта - знаят за слабите места . но не искат да ги променят сега . А ще направят промените в бъдещия МК 3.
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

petkof

Редовен Потребител
Всъщност Sen е прав за някои неща - може и да няма ФХ , но чете доста и следи новите неща .
И да , маркетолозите на ФХ са много добри . Всъщност в момента са най-добрите в бранша ( старите лидери бяха от Дейстеит - години продаваха прескъпо Рейнджъри и Рояли ) .
Аз не съм чак такъв фен на ФХ , но съм ти казвал за Импакта - знаят за слабите места . но не искат да ги променят сега . А ще направят промените в бъдещия МК 3.
За кои неща е прав Sen?
 

andi

Редовен Потребител
5 вида пълнотели . Рекламират ги като най добрите в света. Наистина изглежат много добре. Предстоят тестове.
 

Attachments

  • IMG_20191205_102010.jpg
    IMG_20191205_102010.jpg
    243.6 KB · Прегледи: 99
  • IMG_20191205_102029.jpg
    IMG_20191205_102029.jpg
    388.8 KB · Прегледи: 98

DeadShot

Редовен Потребител
Ще чакам ревю. През нарезна цев ли ще ги пробваш? Дай малко инфо от къде ги закупи?
 

andi

Редовен Потребител
Купих ги от Крале https://www.krale.shop/en/catalogsearch/result/index/?limit=64&q=nsa

Взети са за Импакт МК2 с ST-X цеви . Производителя казва че са само за такива цеви .
".....Не купувайте тези халки за стандартни, гладки и усукани варели.
Те вършат работа в SLUG лайнери Smooth Twist X....."
Но ще ги пробвам в колкото може повече и различни цеви .
Обаче някой колеги цената може да ги е стреснала малко - най-скъпи са тези

https://www.krale.shop/en/airgun-slugs-nielsen-7-62-mm-47-grain.html
34 евро за 100 броя - без доставката и без превода .
 

andi

Редовен Потребител
Анди, не се обиждай, шегувам се
Няма как да се обидя на нещо което е истина - не знам много добре английски и не го крия . И преводача добър или лош ми помага да водя разбираема кореспонденция .
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

andi

Редовен Потребител
С две думи за теста на 7.62 НСА. Има един лаф " козата си сакала пръч" .
Или може и " НСА и слугов FX лайнер - страхотно добра комбинация.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Според мен по-интересни ще са новите проектили на FX Hybrid slug.Казват,че ставали за всякакви цеви.Изглеждат уникално.Дано летят и така добре през нормални цеви.
 

andi

Редовен Потребител
Засега ги има само в 22 кал. Един дето ги тествал каза че БК им е около 0,075. А на НСА е около 0,1, .
Ако летят ще е супер , но малко ме съмнява точно ФХ да пуснат проектили за цеви различни от техните.
 
7

7842

Гост
Засега ги има само в 22 кал. Един дето ги тествал каза че БК им е около 0,075. А на НСА е около 0,1, .
Ако летят ще е супер , но малко ме съмнява точно ФХ да пуснат проектили за цеви различни от техните.
Сега гледах клип на Мат Дъбър с тези проектили и каза БК 0.08
А пораженията са като при огнестрелно.
 

andi

Редовен Потребител
Той казва и показва това което са му платили да казва и показва.
А за поражения нз - тук около мен с ВП се стреля предимно по хартия
 

dberov

Редовен Потребител
Да, но тестове с многото цеви и многото нови проектили, като пример за цена (34 евро за 100 броя - без доставката и без превода) може на финала да излезе, че са се дали за тестове с проектили пари, колкото за една хубава пушка. Аз съм се натествал и съм заредил като МАХ една секция от гардероб с доказано добри чашки. Помня МАХ беше пуснал една мишена в двора си от 50 изстрела на 50 метра с размер около 1ст. и по добра група с проектилите едва ли ще направи. То ясно с каква цел ще се ползват тия проектили, но дали ще се окажат читави...само след тестове. Има една приказка, "по добре с 50J в окото от колкото с 150J в опашката"...та аз съм на тоя принцип.
 

jony

Потребител
Колеги, не се притеснявайте за чашките, защото за сега те са най-добрите проектили за ВО в областта на ниските скорости.
Те сьчетават най-добрата сьвкупност от елементи и форма за да дадьт един стабилен и праволинеен полет на тяло захфьрлено в пространсвото,дори една чашка захфьрлена без твист ще лети относително праволинейно.
 
Нагоре