Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Svetoslav

Потребител
заради резбата неможе да се стругова повече от 1 мм ще се пробие стената. А за изработка изцяло нов като тоя на снимката трчбва добър стругар
 

jony

Потребител
колега, не си разбрал написаното от anibis, прочети го отново и ще разбереш че това е вьзможно.
 

Svetoslav

Потребител
точно срещо леглото на клапана е външната резба закдето се завива клапана кум пушката и там неможе да се стругова вутрешно . може да се разшири но по нагоре а това незнам дали ще върши работа ???
 

Emp

Редовен Потребител
image.jpeg
точно срещо леглото на клапана е външната резба закдето се завива клапана кум пушката и там неможе да се стругова вутрешно . може да се разшири но по нагоре а това незнам дали ще върши работа ???
Колега топлата вода отдавна е открита ,този модел пушка не е от най силните ,каквото и да я правиш това е , най-много да я развалиш . Като гониш скорост прехвърли я на метан . Като искаш силна пушка купи си БТ 6,35 , слагаш само една по корава пружина на клапана и на метан кеф ти 100 даула и нагоре .Ето една група на 50 м със 90 джаула на БТ със оптика за 30 лева.
 
Последна промяна:

Svetoslav

Потребител
дотиквача от 3.5 мм го изтъних на 3 мм ХАТСАН АТ 44 лонг 6.35 можели да се изтъни още или ще има негативен ефект. ?
 
7

7842

Гост
дотиквача от 3.5 мм го изтъних на 3 мм ХАТСАН АТ 44 лонг 6.35 можели да се изтъни още или ще има негативен ефект. ?
Изтъни го на конус,предният край на 2 мм.Ще отвориш по голяма площ на чашката.
 

Svetoslav

Потребител
А колко да бъде това изтъняване на конус 5 мм примерно ?

Иначе има ефект от разширяването на проходите и изтъняването на дотиквача мерих само 3 истрела с баракуда 2.01 показа 266 , 269,267 като си утида на село ще я замеря от до да я вида Благодаря за саветите :)
 
Последна промяна от модератор:

anibis

Редовен Потребител
Това имах предвид в предния си пост,и тука на този клапан още може да се изтъни от вътре гърловината стената, стената е правиш 4.5мм там където съм показал със стрелкичка, вътрешната резба х1мм и една хубава тапа,в предния ми пост ще е видиш, сега вече разберели ме какво имах на предвид?
Струговаш до седлото на клапана,това имах предвид да махнеш мъртвия обем,и ще почне по силно да пляка,дерзай от тук малко от там малко и стават работите накрая.
039110209.jpg


https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=2ahUKEwiZ1Onr1LDkAhVR3KQKHdRmAbMQjRx6BAgBEAQ&url=https://www.militaryshop24.eu/prodotto/valvola-hatsan-at44-gladius/&psig=AOvVaw0CwhuSGCtOM7i3cHWYbON_&ust=1567462952585059[/QUOTE]
 
Последна промяна:

glavanov55

Редовен Потребител
Даже като стругар трудно те разбрах Анидис. На булгарски - Растъргваш тялото на
посоченото място до дебелина на стената 4,5 мм .Правиш вътрешна резба със стъпка х1
и правиш нова тапа.правилно ли съм разбрал? Поздрав Главанов!!
 

Svetoslav

Потребител
разбрахте още предния път но ти казвам че може да се разшири до големия О прустен а не до самото легло на клапана имам вече един пробит клапан и се проби кадето почва резбата за завиване към пушката.
 

anibis

Редовен Потребител
Даже като стругар трудно те разбрах Анидис. На булгарски - Растъргваш тялото на
посоченото място до дебелина на стената 4,5 мм .Правиш вътрешна резба със стъпка х1
и правиш нова тапа.правилно ли съм разбрал? Поздрав Главанов!!
Да правилно си ме разбрал. Ето така трябва да стане.

index.php



index.php
 

Gadnqra

Редовен Потребител
А колко да бъде това изтъняване на конус 5 мм примерно ?
Изтънява се само иглата на дотиквача - тънката част, най-отпред, която контактува с чашката. Отпред върхът на тази игла се прави на конус. И гледаш да не скъсиш иглата. Въпросният конус го правя с дължина 2 - 3 мм.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
По-добре е, да се направи на полусфера върха на дотиквача. Стига да можеш.
 

Svetoslav

Потребител
Колеги някои от вас имали или имал ли е АТ 44 лонг в 6.35 да сподели, какви скорости и постигал,брои истрели в плато и с каква скорост. за да знам дали съм я догодил моята пшка. Да одбелевжа само на въздух Благодаря.
 

du6ata

Редовен Потребител
Колеги прееба ми се манометъра на цилиндъра какво да правя? Да си купувам нов цилиндър или само манометър ама не ми се иска да е хатсански а вика и трудно ли се преработва за виката? И откъде да намеря на вика манометър които да пасне на цилиндъра? Мерси
 

anibis

Редовен Потребител
Колеги прееба ми се манометъра на цилиндъра какво да правя? Да си купувам нов цилиндър или само манометър ама не ми се иска да е хатсански а вика и трудно ли се преработва за виката? И откъде да намеря на вика манометър които да пасне на цилиндъра? Мерси
Няма да пасне,WIKA-та е с по-голям диаметър 28мм.
Иначе хатсанския ти е 23мм,няма как да стане.
Виждал съм колеги слагат WIKA на хатсански резервоар АТ 44 но вече не е вкопан, ами надстърча манометъра,и трябва много да внимаваш.

020298974-big.jpg


020299006-big.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Навремето тези Wika манометърчета(до 300 или 250 бера) ги купувахме на доста добра цена, сега много поскъпнаха и се намират по-трудно.
Бих те посъветвал да си купиш от някой сайт сходен манометър с оригиналния, да го подмениш и да забравиш за случая.
Вариантът с Wika-та е изпълним, но ще ти излезне солено и ще обикаляш по стругари.
Новите резервоари за АТ също вече са на нова, доста по-дебела цена.
Навремето в Сотис бяха по 90-100 лева, а сега и тях са ги актуализирали, нагоре :)
 

Jorom

Редовен Потребител
Някой от колегите ползващи ВТ65 имали ли сте проблеми с бутилката, която е алуминиева - пукнатини и подобни, или ако знаете за такива случай - пукнати или гръмнали бутилки от ВТ65, моля да споделите
 
Нагоре