Огнестрелно оръжие, обща тема

DANNY

Редовен Потребител
Изпратихме старата година подобаващо с кофа патрони и един Smith & Wesson в 9х19 :)
 

Niki

Редовен Потребител
Всичко добре,ама за какво са тия наушници на стрелеца???Утре ще отде някъде да се сражава и ще мине някой отзад да му отреже гръцмуля?Оня ден отивам на пъдпъдъци и голяма част от авджиите с наушници,бах тия меки тъпанчета??Преди няколко години на Ф1 почти всички с тапи в ушите,че ако не чуя рева на моторите все едно съм на анимация.Абе,много изнежен народ??
 

snaiper.

Потребител
Всичко добре,ама за какво са тия наушници на стрелеца???Утре ще отде някъде да се сражава и ще мине някой отзад да му отреже гръцмуля?Оня ден отивам на пъдпъдъци и голяма част от авджиите с наушници,бах тия меки тъпанчета??Преди няколко години на Ф1 почти всички с тапи в ушите,че ако не чуя рева на моторите все едно съм на анимация.Абе,много изнежен народ??
Антифони, колега, антифони...наушниците са други неща и обикновенно са ги слагали на бойните коне...:)
Относно шума, незнам дали си чел до какви болести довежда и според медицината ако ги имаш си инвалид в определена степен.А и слуха не се възвръща.Вярвай ми, не е геройство да си влияеш на ЦНС по този начин.Преди да разрешат заглушителите, на депутатите от комисията им бе предоставена справка за какво става въпрос и много бързо се стигна до решение...
 

Niki

Редовен Потребител
За какво решение става въпрос?Че са разрешили заглушителите?Слагам ирония ,Снайпер.Заповядай в събота на лов да те видя с тия антифони как реагираш при стойка на кучето?
 

snaiper.

Потребител
За какво решение става въпрос?Че са разрешили заглушителите?Слагам ирония ,Снайпер.Заповядай в събота на лов да те видя с тия антифони как реагираш при стойка на кучето?
Да, за заглушителите.Благодаря за поканата, в момента ловувам на плажа :)
Антифоните ми са активни и единстения проблем е жегата и водата в ушите :) :)...затова ползвам силиконови тапи-отливка по ушите ми.Може да не ти се вярва но не ми пречат при стойка на кучето...точно тогава разчитам повече на очите си...
Ако ти се слушат гърмежи, може да дойдеш на тренировка на Т-клас и ще се наслушаш...че и от затворено помещение и с компенсатори.Ако пък имаш късмет да донесат 338 Лапуа или 416 Чейтаците...ехеее:)
Ако намеря писаното за шума, ще го кача, наистина е редно да се знае.
А за събота-нека слуката бъде с теб !
 

sts1969

Редовен Потребител
Повечето ползват активни антифони (пълни са с електроника), която отрязва точно определени честоти и над определени децибели. Чуваш нормално при разговор с околните, но изстрелът е заглушен, и не ти уврежда слуха. Пробвайте например да заснемете видеоклип с изстрел на маркова видеокамера, звукът от изстрела на записа ще е силно заглушен от филтрите на камерата.
 

DANNY

Редовен Потребител
Всичко добре,ама за какво са тия наушници на стрелеца???Утре ще отде някъде да се сражава и ще мине някой отзад да му отреже гръцмуля?Оня ден отивам на пъдпъдъци и голяма част от авджиите с наушници,бах тия меки тъпанчета??Преди няколко години на Ф1 почти всички с тапи в ушите,че ако не чуя рева на моторите все едно съм на анимация.Абе,много изнежен народ??
Аз ще отговора така:
1) От мерки за безопасност в такова малко по обем затворено пространство където думка 5-6 пищова и 1-2 пушки помпи, задължително трябва да си с антифони.
За момент съм ги свалял, ГОЛЯМА ГРЕШКА... Ушите писват още след първият изстрел. ...и пищят доста дълго :)
2) На стрелбището на Герена е разрешено снимането както се вижда от филма. Дори е препоръчително :) ...е няма как да ти разрешат да свалиш индивидуалните средства за защита - очила и антифони ако някой може да те снима и после да направи проблем на инструкторите, че не си вършат работата.
3) Никой не ти забранява да си носиш собствените очила за стрелба, антифони или тапи за уши, НО трябва да си с тях. Тези инструктори носят и отговорност за това което се случва в стрелбището, така, че.... Няма начин
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Всичко добре,ама за какво са тия наушници на стрелеца???Утре ще отде някъде да се сражава и ще мине някой отзад да му отреже гръцмуля?Оня ден отивам на пъдпъдъци и голяма част от авджиите с наушници,бах тия меки тъпанчета??Преди няколко години на Ф1 почти всички с тапи в ушите,че ако не чуя рева на моторите все едно съм на анимация.Абе,много изнежен народ??

Ники, и аз мислех като теб, преди да почне състезанието на Монца. Опитах известно време без тапи, защото иначе част от удоволствието се губи, но... Бях точно на прима курва и при ускорението на болидите след двойната комбинация шума беше неистов. Е, поне намерих компромисен вариант и тапите не ми бяха завряни целите в ушите :)
А що се отнася до стрелба в затворени помещения си е направо задължително. Тези антифони филтрират високите честоти и чуваемостта на човешката реч е задоволителен при нужда от комуникация.
 

Niki

Редовен Потребител
Благодаря на всички за отговорите.Съгласен съм за затворените пространства,но до там!На Фатален ще отговоря така-2008г когато Хамилтън стана за първи път шампион на ,,Карлос Паче,, в Сао Пауло /квартала се казва Интерлагос/ бях на старт финала,колите като минаваха с около 300км/ч си отварях устата щото щеше да ми се взриви главата,и така стотици пъти.Мамо,мамо какъв звук,тогава двигателите бяха 10 цилиндрови ,ака не се лъжа и май бе бенефиса на Култард.Много мразя да нося шапка, а когато се появиха тия малките джаджи дето се връзват безжично за ДЖсиемитенаправо ми се повдигаше,гледам тоя или оня върви и на ухото му по един скарабей/ май модата им мина/Това с очилата при стрелба също не го приемам,някой ще те чака при форсмажорни обстоятелства да си сложиш очилата пък да стреляш с патлака??Абе,аз когато режа с флекса не слагам очила?На Снайпер само да му кажа по горе ,че на конете се слагат наочници ,а не наушници?Бъдете по корави ,не залитайте по някакви префрацунени моди и като паднат листата повече чернобели и сивочерни мишени.Я, ако има ловци от вас да кажат имате ли по вашите крайща пъдпъдъци?И,онова с модераторите последно прието ли е окончателно,че има едно марлинче флоберково/законно/
 

Ctan4o

Потребител
Ники още от началото на дискусията ти следя коментарите и не съм съгласен с написаното. Спорта си е спорт, хобито си е хоби, работата си е работа. Тялото и здравето са лични. И винаги сигурността преди всичко. Всеки ден ползвам очила и слушалки защото работата ми го изисква. Не мисля че това ме прави по-малко "корав". Никой няма да ти даде медал като не си цениш здравето.
 

DANNY

Редовен Потребител
...Това с очилата при стрелба също не го приемам,някой ще те чака при форсмажорни обстоятелства да си сложиш очилата пък да стреляш с патлака??Абе,аз когато режа с флекса не слагам очила?...
Тук виждам две много погрешни и според мен наивни твърдения :(
В същия клип в 8:24 минута се чува едно много характерно и различно от другите звуци изпукване/удряне в близост до камерата. Давам линк към момента който е веднага след забавеният кадър:

Нека да обясня какво стана пък ти си преценявай....
Въпросното изпукване/удряне е двоен рикошет. На съседния коридор стрелях някакви момчета, които се учеха и стреляха на по 8-10 метра разстояние. С тях имаше и една украинка, ако се не лъжа. Въпросната дама явно за първи път се докосваше до огнестрелно и без да иска е стреляла високо горе в предпазните тараби. Явно ги е ударила така, че куршумът да не се забие, а да рикошира. След това е имало втори рикошет в стената зад камерата и попадението е в дясната ми ръка. На клипа се вижда как се хващам за ръката и почвам да я разтрива, а с поглед започвам да търся куршумът. Усещането е като при ужилване от пчела. На другият ден бицепса ми посиня с голям тъмносин/черен хематом остана така месец и половина- два. Това попадение ако бе в окото ми и не носех очила.... Извода си е за теб!
Второто погрешно според мен твърдение е да не носиш очила докато работиш с ъглошлайфа. Пак съм си патил лично от това на вилата. Която е на 25 км от София. По спешност в 3-та градска болница и изваждане на стружката с помощта на игли за спринцовка под микроскоп като са ти завързали с ремъци главата да не мърдаш и са насочили ослепителна светлина в окото ти! И това не ти го препоръчвам! Извода пак си е за теб! ...само си представи: ужасна болка в окото, не можеш да мигаш, всяко движение на клепачите са ужасяващи, окото насила го разтваряш с двете си ръце, то съхне и се молиш да стигнеш колкото се може по-бързо до болницата... Средствата за безопасност са измислени за умните, а не за смелите! ;) ...а ти решаваш от кои да бъдеш :)
 

Niki

Редовен Потребител
В неделя ставам в 4.00ч и отивам на лов и наушници няма да слагам!Това с украйнката би могло и да е фатално/недай боже/ щом никога не е стреляла,спокойно без контрол може да ви нахвърля всички в стрелбището?
 

DANNY

Редовен Потребител
...спокойно без контрол може да ви нахвърля всички в стрелбището...
На стрелбището никога не си без контрол! Особено ако си начинаещ! Инструкторите винаги са двама. и седят зад теб. Достатъчно обучени са за да знаят какво би направил начинаещ стрелец. И знаят до къде да дадат свобода на стрелбата! На кадрите се вижда и вторият инструктор който седи точно зад нея. Той ми разказа какво е станало. Рикошетите са нормални и допустими в тесни пространства дори и при опитни стрелци. Затова се носят лични предпазни средства. Затова и не съм го споменавал в първият си пост или пък да се опитвам да правя проблем на стрелбището. НО инструкторите никога не биха допуснали някой да натръшка останалите! ;)
На този клип в този пост може да видиш, как инструктора през цялото време е зад гърба на начинаещия стрелец (жена ми) и обяснява всяко едно действие. Дори спря с ръка неволното завъртане на начинаещия стрелец в страни. Грешка която всеки начинаещ стрелец допуска особено с късо нарезно оръжие. Извъртайки се се за да погледне в страни или за да каже, чуе нещо се завърта заедно с пистолета. Начинаещият стрелец няма изграден навик дори да се завърти в страни оръжието да остане да сочи напред в коридора. Инструкторите го знаят това и следят стриктно за него дока не се уверят, че имаш навика и стреляш по правилата.Също така знаят, че начинаещия стрелец си държи пръста в спусковата скоба и затова го издърпа казвайки на жена ми "този пръст не тук!" а тя не е най-начинаещите, но допуска грешки :) Всеки допуска грешки ;) Затова са предпазните средства.


едит:
Този по-старият клип не бях го гледал от години и бях го позабравил. Та сега с удоволствие пак си го изгледах. :)
Понеже ставаше въпрос освен за очилата и за антифоните в този клип се вижда реакцията на момент в кой аз самият съм свали антифоните.
Бяхме платили да стреляме много с поне 5-6 вида оръжие и бяхме решили да си починем за кратко. Аз свалих антифоните, но видях, че на жената е останал последен изстрел с 357 Магнум и реших и него да го заснема без да ги слагам. ...така ми писнаха ушите от изстрела, че приятеля ми и жена ми започнаха да ми се смеят. Изключено е да седиш на затворено стрелбище като това на Герена без антифони.
Линк към момента 11:11 минута:
 
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
Говориш за ,,твоето,, стрелбище,но знай че не на всякъде е така!!!
 

DANNY

Редовен Потребител
Говориш за ,,твоето,, стрелбище,но знай че не на всякъде е така!!!

Де да беше мое, ама не е :)
Виждам, че си от София. Може да ги пообиколиш стрелбищата и да видиш, че навсякъде има добре обучени инструктори.
Аз си харесвам стрелбището на стадион Герена въпреки, че ми е другия край на София, но пък там се чувствам, някак си, по-уютно без присъствието на големите тежкари с големите работи... Не, че тук не се гърми с 12-ти 45-ти или 50-ти калибър, но обикновено се прави от любопитсво
 

Niki

Редовен Потребител
Ходил съм горе във ВИП-а на Насър ,дадоха ми мишени и казаха в кой коридор да пуцам,ни ме е гледал някой,ни слушал.Можех тия в съседните коридори да ги натръшкам всичките?
 
Нагоре