AGN Technology - VULCAN

anibis

Редовен Потребител
Гоше, нали беше наточил зъби на Хубен
Мммдааааа това е доста хубав булпап,става интересно...
Много го искам в колекцията си,ама то маса пушки ще ми станат,трябва да разкарам поне една,че да мисля за Хубен-чо
 

andi

Редовен Потребител
Първата ми групичка с Ураган 6,35 . 265 мс с 2,2 г . Петък вечерта , 100 метра . Лек ветрец(1,7 мс) от 11 часа . За ориентир - квадрата е 6 см
 

Attachments

  • IMG_20191019_095826.jpg
    IMG_20191019_095826.jpg
    207.3 KB · Прегледи: 250

Chinook

Потребител
Ммммдаааа. Случайно някой да се навие за заменка на Vulcan Mk2 синт. (моя) за Vulcan Uragan .22 кал? С доплащане, разбирасе.
Поздрави.
 

zograffa

Редовен Потребител
Да повдигна малко темата,като мераклия новобранец реших да облека вулканя с нов функционален калъф.Приятно съм изненадан от качеството и ергономията.Има джобове и отделения в излишък и всичкия панаир спокойно се събира на едно място.Отделението за пушката е дебело подплатено от всички страни и стои твърд,като куфар.Отделно има презрамки за носене,като раница и като сак,които могат да се демонтират.Марка и магазин няма да споменавам за да не излезе,като реклама.Факт е обаче,че почти никъде не намерих размер,който да ми хареса.20191129_132539.jpg 20191129_132412.jpg
 

Павката

Редовен Потребител
Уважаеми колеги
Предстои ми покупка на Вулкан 2.
Относно самата пушка нямам съмнения,но се появява на пазара
модератор на DONNY FL SUMO.
Много го хвалят ,но цената му в UK
е 150 паунда.Искам да попитам
тези от вас с по-голям опит дали си
струва покупката ,имайки впредвид съотношение цена-качество спрямо модератора ,който предлагат от Чехия.
 

Sen

Редовен Потребител
Не знам какъв модер предлагат чехите за Вулкан 2, ама дано не е каквото предлагаха за четвъртото поколение на Вулкан 1...
 

zograffa

Редовен Потребител
За 300лв. тукашните майстори според мен могат да ти спретнат нещо доста по-добро.Хем пушката да си остане със щрауда и да стои много по-добре.Моя е от най-първите бройки и не ми се струва чак толкова шумен,на открито даже чувам само ударника ама все пак ми е до ухото.Не бих отказал и да подобря нещата естествено , ако някой сподели работещо решение ще е полезно.
 

Miki64

Потребител
Моят Ураган.25 беше първият в БГ през април, Пигров беше пратил някакъв нов модератор за тест. Отчитайки предишните мнения за тези на Вулкана, бях много скептичен. НО резултатът беше точно обратен, модера "събра" групата и запази тишината. Настроен е на 2,2 грама JSB със 267-270 м/сек.
Оттогава не съм го и свалял. Платих го веднага след пробата.
Цената май беше наполовината на 300...но не си спомням точно.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Първите допмодери аз също ги тествах и резултатите бяха задоволителни.
Бяха с един "универсален" размер за 5,5 и 6,35 и затова при .22 работеха по-зле.
Известно влияние има и резбата, която се изпълняваше на МК4. При новите изделия, естествено нещата са подобрени. Модера (големият) който работи перфектно при Милко, при мен е задоволителен.
Малкият при мен си работи също добре.
 

andi

Редовен Потребител
Потвърждавам , доп модера на Урагана на Милко работи много добре .
Навремето Пробвах малък и голям с един Вулкан на Пеко и изобщо не ми харесаха ,
 

du6ata

Редовен Потребител
Да повдигна малко темата,като мераклия новобранец реших да облека вулканя с нов функционален калъф.Приятно съм изненадан от качеството и ергономията.Има джобове и отделения в излишък и всичкия панаир спокойно се събира на едно място.Отделението за пушката е дебело подплатено от всички страни и стои твърд,като куфар.Отделно има презрамки за носене,като раница и като сак,които могат да се демонтират.Марка и магазин няма да споменавам за да не излезе,като реклама.Факт е обаче,че почти никъде не намерих размер,който да ми хареса.View attachment 80188 View attachment 80189
Колко струва и от къде го взе
 

Павката

Редовен Потребител
Колеги,намират ли се,къде и на
каква цена 0 пръстени за Вулкан 2?
В UK намирам пълен комплект
за около 18 лири,та да преценя
струва ли си запасяването.
Благодаря
 
7

7842

Гост
Въпрос за Ураган.Може ли да се регулира работното налягане на редуктора или идват с различни редуктори за различните калибри?Във спесификацията чета че работата на редуктора е:5.5 мм-105 бара,6.35 мм-130 бара,7.62 мм-150 бара.
 

zograffa

Редовен Потребител
20200307_124942.jpg 20200307_124942.jpg

На някой случайно да му се намира този водач на пружината.Днес реших да изчистя ударната група и случайно открих какво подрънква леко в цевната кутия.Пушката и така си стреля,но искам всичко да е точно.Става въпрос за Вулкан 5.5,ако не намеря ще се ходи на стругар.Чудя се дали от полиамид или полиацетал няма да е по-добре и по-тихо.
 

Attachments

  • 20200307_124914.jpg
    20200307_124914.jpg
    186.2 KB · Прегледи: 68
Нагоре