FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

andi

Редовен Потребител
Почти месец стана откакто дойде новия модел Impact mk2 . Първия в България и девети от малкото продадени засега бройки в Европа .
Нямах много време за него , но в понеделник все пак успях да го уведомя в полицията . Засега не съм стрелял мишена с него , само обстойни хроно тестове .
Водих преговори за него още от миналата година , много интензивни от края на февруари тази година . Дойде с три ST-X цеви : 6.35 - 600 mm и 700mm ; 7,62 - 700 мм .
IMG_20190611_114641.jpg В 6,35 мм дойде и новия мега XL барабан , който аз изобщо не исках ( на снимки прилича на палачинка ) , но който ме изненада много приятно на живо .
 

Attachments

  • IMG_20190611_114611.jpg
    IMG_20190611_114611.jpg
    759.2 KB · Прегледи: 62
7

7842

Гост
Шведите май ще почнат да влизат в час.То досега какви им бяха скоростите 250 - 260 м/с.
Вижте какво е направил в .30 2.72 гр.-330 м/с 2.85 гр.-325 м/с 3.24 гр.-318 м/с
 

Sen

Редовен Потребител
Допълнителната задредукторна камера от тунинга на Ърнест става все по-голяма ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Тази пушка е човъркана от автора на клипа, шведите още не са влезли в час.
Нямам представа защо всичките им модели в заводски вид са скопени.
И ако някой иска по-големи мощности, трябва да експериментира сам и да обикаля по стругари или да купува тунинг китове, цеви и прочие...
 

Sen

Редовен Потребител
Този цилиндър, който се вижда да стърчи, е допълнителната задредукторна камера. Вече е на пазара като част от тунинг комплекта за мощност на Ърнест Роу (този на видеото). Но е само за 5.5 и 6 35.
Поставя се на мястото на манометъра на редуктора.
С това видео хващат интереса на потребителите - показват, че вече експериментират със същото в 7.62. Камерата е станала вече с по-голям обем, несъмнено заради по-големия калибър.
Кажи-речи всички известни ютюбъри, които са им и рекламните лица, както знаем, са с такъв power kit. Но да, както каза Линкс - техните пушки са бутнати от самия Ърнест. Ако си купите Импакт Мк2 и този тунинг комплект за мощност + вложка за пълнотели, всичко във фабричен вид, следва доста сериозно тестване и нагласяне на всички средства за регулиране по пушката.
Вече няколко западняци ми се оплакват, че им е писнало от постоянните "реглажи". Също, това чудо поставя пушката в режим на сериозно натоварване и има оплаквания от честа смяна на о-пръстени, а конструкцията е малко усложнена.
Хубава пушка с много възможности за настройка, но иска време и усилия, за да се постигнат резултатите, които се рекламират във видеоклиповете.
 

petkof

Редовен Потребител
:D Шведите ако не са в час, не знам кой е! Това, че не правят това, което ни се иска на нас е свързано със закони и регламенти на държавите по света и е написано във всяко от описанията на пушките в сайта им. Мисля, че са се погрижили с малки добавки в стил лего да си доработиш устройството, така както ти харесва на теб. Ако и на това не сме доволни, значи просто не разбираме доста неща от материята.
 

anibis

Редовен Потребител
:D Шведите ако не са в час, не знам кой е! Това, че не правят това, което ни се иска на нас е свързано със закони и регламенти на държавите по света и е написано във всяко от описанията на пушките в сайта им. Мисля, че са се погрижили с малки добавки в стил лего да си доработиш устройството, така както ти харесва на теб. Ако и на това не сме доволни, значи просто не разбираме доста неща от материята.

Е па тия, нито старите нито новите вълци не искат доработки,амаааа стрелят направо ти се къса сърцето...;)

49394337_396563784250153_1538853911826373753_n.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Петко, точно Koenigsegg не са подходящ пример :p
Ясно е, че ти харесват(на всички ни харесват), но се возим на достъпни коли, като твоя Цитроен.
Американците имат класация за "9-те най-нелепо/смешно скъпи коли в света" и Koenigsegg са се набутали с няколко модела в класацията.
Нека бъдем реалисти и да не боготворим сляпо определени марки, че ще ни помислят за сектанти :D
 

andi

Редовен Потребител
Съжалявам , но това че някой си е сглобил нещото, и го е нарекъл тайландски импакт , изобщо не го доближава дори до оригиналния импакт. Всеки който го е държал и стрелял с него ще усети разликите , и ще разбере защо още за първия се чакаше ред по над 8 месеца , за втория е същото. Ама да се хване в ръка, не да се гледат на картинка в нета , или клипчета. Да, скоростите за някой от нас са много малки , но на фх им е в другия крачол за това, при условие че дори с нова фабрика не могат да смогнат на търсенето. Импакта е съчетание от потребителски качества и те се усещат предимно на живо. И не е само стрелба от двунога.
Не съм от сектата на фх точно аз - за пример това което направих с двойника му - рти Аватар - фх може само да мечтае. И Аватара е много по добър като ергономия от тайландското нещо. Като гледах клиповете му и като стрелба.
 

petkof

Редовен Потребител
Петко, точно Koenigsegg не са подходящ пример :p
Ясно е, че ти харесват(на всички ни харесват), но се возим на достъпни коли, като твоя Цитроен.
Американците имат класация за "9-те най-нелепо/смешно скъпи коли в света" и Koenigsegg са се набутали с няколко модела в класацията.
Нека бъдем реалисти и да не боготворим сляпо определени марки, че ще ни помислят за сектанти :D
Рачо, понеже виждам, че не си разбрал смисъла на сравнението, ще ти поясня. Ленд Ровър и Дейтстейт са стари английски фирми с утвърден пазар и име на него. Те предлагат утвърдени с времето продукти и разчитат на утъпканите пътеки. Кьонигсег и ФХ са нови шведски фирми, които за последните две десетилетия са вдигнали летвата в своите браншове до недостижимо за конкурентите им ниво.
 

anibis

Редовен Потребител
Шведите ако не са в час, не знам кой е!
Точно заради написаното от теб,пуснах Петко тая снимка . Защото има много по-добри пушки на пазара от ФХ и Дейстейт.
Но когато някой величае някоя фирма, винаги се намира друг,да величае друга фирмаааа;)
Както е казано, за всеки влак си има пътник.:cheers:
 

andi

Редовен Потребител
Малко може ли да се върна в темата .
Измерени от мен скорости на Импакт МК2 на въздух при 140-141 бара задредукторно :

-6,35 мм , 60 см цев :
1,65 г - 298 мс - около 73дж ;
2,2г -268 мс - ок. 79 дж .

-6,35мм , 70 см цев :
1,65г - 303 мс - ок. 76дж;
2,2г - 275 мс - ок. 84 дж


-7,62 мм , 70 см цев :
2,9г - 274 мс - ok 109 дж .
3,25г - 265мс - ок. 114 дж
 
7

7842

Гост
Ако си купите Импакт Мк2 и този тунинг комплект за мощност + вложка за пълнотели, всичко във фабричен вид, следва доста сериозно тестване и нагласяне на всички средства за регулиране по пушката.
Вече няколко западняци ми се оплакват, че им е писнало от постоянните "реглажи". Също, това чудо поставя пушката в режим на сериозно натоварване и има оплаквания от честа смяна на о-пръстени, а конструкцията е малко усложнена.
Хубава пушка с много възможности за настройка, но иска време и усилия, за да се постигнат резултатите, които се рекламират във видеоклиповете.
Няма как да кача клип от Ю Туб защото модерите ще го свалят.Там и в други клипове се говори че това е бъдещето на въздушното оръжие-пълнотелите проектили.Който иска нека види клипа за какво иде реч.250+ ярда........не само далечна стрелба,но и точна.AirArmsHuntingSA 250+YARDS with Airgunning Legends.Клипа е от преди 2 дена от 03.07.
 

Sen

Редовен Потребител
Няма как да кача клип от Ю Туб защото модерите ще го свалят.Там и в други клипове се говори че това е бъдещето на въздушното оръжие-пълнотелите проектили.Който иска нека види клипа за какво иде реч.250+ ярда........не само далечна стрелба,но и точна.AirArmsHuntingSA 250+YARDS with Airgunning Legends.Клипа е от преди 2 дена от 03.07.
Гледали сме/гледаме ги тези видеа.
Съгласен съм, че там е бъдещето.
Просто уточних, че трябва допълнителни части за тунинг и много време за настройки и тестове, за да се постигнат тези резултати, които и ти споменаваш.
Тази сила и далекобойност неизменно ще доведат и нещо друго със себе си, но то е за друг път и друга тема.
 
7

7842

Гост
Гледали сме/гледаме ги тези видеа.
Чу ли какво каза Мат Дъбър за пълнотелият проектил на Нилсен с кухият връх,какъв балистичен коефициент има?БК-0.13 2.333 гр.Не знам с каква скорост ги стреля,но като гледам каква голяма задредукторна камера има,няма да е с любимата на FX 265 м/с.А за това че ще доведат и нещо друго след себе си то е неизбежно,макар и да не ни харесва.:cheers:
 
Нагоре