Kral Arms

lynx

Редовен Потребител
Аз лично не мога да се сетя за някой колега от форума да е от Хасково.
Иначе смяна на о-пръстени могат почти всички собственици на ПЦП да си оправят.
Не е задължително да е някой, който се занимава с тунинги и преработки.
Ако наистина е залепено е неприятно, защото съседите ползуват проклети лепила, които са трудни за разлепяне.
Трябва да се нагрява и/или да се хване цилиндъра на ментгеме или в челюстите на струг.
Съответно това ще остави белези по оксидацията/анодацията на цилиндъра(ако не се направи както трябва...)
 

llcoolj

Редовен Потребител
Аз лично не мога да се сетя за някой колега от форума да е от Хасково.
Иначе смяна на о-пръстени могат почти всички собственици на ПЦП да си оправят.
Не е задължително да е някой, който се занимава с тунинги и преработки.
Ако наистина е залепено е неприятно, защото съседите ползуват проклети лепила, които са трудни за разлепяне.
Трябва да се нагрява и/или да се хване цилиндъра на ментгеме или в челюстите на струг.
Съответно това ще остави белези по оксидацията/анодацията на цилиндъра(ако не се направи както трябва...)

На моя Крал също беше яко намазано с лепило и голям зор беше да се разглоби резервоара. Само челюстите на струга помогнаха!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Използвам струг за да развивам резервоарите на Краловете. Лепени са, което е страхотна простотия. Лепилото е много здраво, което е още по-страхотна простотия. Преди да стегна резервоара в челюстите на струга, го увивам във вестник и не остават белези и деруги. Ако отидеш при стругар, ще ти отнеме няколко минути и няколко лева и няма какво да те затрудни. Просто не бързай и увий добре резервоара с вестник. Клапанното тяло се хваща с ключ там, където е предвидено - в челната част, но е от много меко желязо и може ключът да го замаже и изплюе, затова трябва да се внимава. Ако се наложи, използвай тръбен ключ, с плоски челюсти и замазани или изпилени зъби, като хващаш клапанното тяло през средата. Ще останат минимални драскотинки, които се минават с шкурка и изчезват. Ако се наложи да използваш такъв ключ, не поставяй челюстите върху отвора за въздуха на клапанното тяло.
 
Последна промяна:

glavanov55

Редовен Потребител
Лекува се в дълбок казан с вода. не трябва да пуска и мехурче от никъде!
 
7

7842

Гост
Снимка от руския форум.Колко много е удушен заради изискването за мощност.Това е регулаторът,който ние распробиваме на 5-6 мм.
 

Attachments

  • file.png
    file.png
    1 MB · Прегледи: 244

llcoolj

Редовен Потребител
Снимка от руския форум.Колко много е удушен заради изискването за мощност.Това е регулаторът,който ние распробиваме на 5-6 мм.
Братушките много хубаво ги отпушват Краловете :) Джъмботата с работно налягане 200 бара в калибър 6.35мм ги правят по 100-105 джаула
 

Васил Василев

Потребител
Братушките много хубаво ги отпушват Краловете :) Джъмботата с работно налягане 200 бара в калибър 6.35мм ги правят по 100-105 джаула
200 бара ама 425 сс има възможност да му разгърнещ потенцияла.
 

Emp

Редовен Потребител
Използвам струг за да развивам резервоарите на Краловете. Лепени са, което е страхотна простотия. Лепилото е много здраво, което е още по-страхотна простотия. Преди да стегна резервоара в челюстите на струга, го увивам във вестник и не остават белези и деруги. Ако отидеш при стругар, ще ти отнеме няколко минути и няколко лева и няма какво да те затрудни. Просто не бързай и увий добре резервоара с вестник. Клапанното тяло се хваща с ключ там, където е предвидено - в челната част, но е от много меко желязо и може ключът да го замаже и изплюе, затова трябва да се внимава. Ако се наложи, използвай тръбен ключ, с плоски челюсти и замазани или изпилени зъби, като хващаш клапанното тяло през средата. Ще останат минимални драскотинки, които се минават с шкурка и изчезват. Ако се наложи да използваш такъв ключ, не поставяй челюстите върху отвора за въздуха на клапанното тяло.
И аз така ги развивам цилиндрите , на струг увити със вестник , със плат преплъзва , всички да го знаят , защото една грешка и цилиндъра заминава , пригответе си здрава шпилка за отвора на куикфила и на тласъци се развива . Всичко е много пипкаво и трябва да се внимава много , грешките струват пари и нерви .:cheers:
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Почти всяка пушка може да го постигне, ако се изнасили за 1 изстрел. Ние не го правим, защото губим плато и искаме повторяемост в скоростите на няколко изстрела. На клипчето показват един изстрел през хронограф и след него няма втори, който да потвърди скоростта. Освен това стрелят прекалено близо пред хронографа, а такива енергии лъжат хроното, ако се стреля на по-малко от 30-40 сантиметра. Но, най-фрапиращото е, какво правят в затворено помещение и как подпират дъската в стената и стрелят, след което видяха и рикошетите. Като им гледам и чашкоуловителя зад хроното и ми стана ясно, че тези хора не знаят, какво правят. Ако, на което и да е ПЦП му се намали клапанът достатъчно и се разширят проходните отвори на макс, смени се пружината на ударника с по-силна и още 1-2 дребни доработки, ще пуска огромна порция въздух и резервоарът ще се изпразва за 1, 2 или 3 изстрела. Тогава ще стреля точно така. Правил съм го с Кондор, а други колеги и с други пушки. За еднакви или близки скорости не може изобщо да се говори. Плато няма никакво.
 

nikolai89

Редовен Потребител
Освен това стрелят прекалено близо пред хронографа, а такива енергии лъжат хроното, .

Стрелям през същото хроно със суматра без модератор и проектил 2.91гр, повечето са със скорост над 400-460, което няма как да стане при положение ,че реалната с този проектил е 295-300. И аз като колегата Gadnqra мисля, че хроното може да лъже.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ники, сам си се убедил и с мен, когато си стрелял с големи енергии, че облакът компресиран въздух излиза пред цевта на 30-40 см. Всички колеги с ПЦП са се убеждавали в ефекта на объркания хронограф. Въпреки това, такива скорости и енергии са достижими, но само за 1-2 изстрела, защото се ползва много въздух. Е естествено, ако се ползва за резервоар 12 литрова бутилка, тогава ще има повече изстрели:D. За да се убедя в достоверността на такъв клип, бих искал да видя няколко изстрела, дори и с различна скорост, като се стреля на 50 см от хронографа, по възможност със заглушител. А какво нещастие можеше да стане с този калибър и с тези рикошети не ми се мисли даже.
 

andi

Редовен Потребител
Дори и да не лъже хронографа , 300 дж в 9 мм не са нищо ново . И то за един изстрел . И то за нагласена пушка .
Ето 430 джаула от кутията . и то при доста повече изстрели . С подобен като тегло на тяхния проектил е 370 дж - от кутията и то с плато . Още преди 2,5 години . И то тук , в България .

А за техниката им за безопасност - думи нямам .
 

daniel

Новодошъл
Здравейте, имал следния проблем с puncher breaker, след истрел, лоста за дотикване на чашката са отваря. Имам чувството че въздухът върви в обратната посока и бута буталото. Някакви съвети?
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте, имал следния проблем с puncher breaker, след истрел, лоста за дотикване на чашката са отваря. Имам чувството че въздухът върви в обратната посока и бута буталото. Някакви съвети?
Колега, аз не знам тази пушка да има бутало в нея! По запознатите да кажат...
 
Нагоре