COMETA - хубавите испанки.

Evanko

Потребител
Здравейте, дали газовата пружина за Cometa Fenix 400 Galaxy, която се продава заедно със спусъкa, става за Cometa Fenix 400 Compact?
 

Link

Потребител
Става. Компактът се различава само по скъсената цев и модератора. Въпреки това моят опит показва, че слагането на фабричния комплект не винаги е удачно.
 

Evanko

Потребител
Става. Компактът се различава само по скъсената цев и модератора. Въпреки това моят опит показва, че слагането на фабричния комплект не винаги е удачно.
Какви са минусите на фабричния комплект, предполагам че имаш опит?
 

Link

Потребител
Фабричната ГП влиза доста трудно. Описал съм го някъде назад в постовете. Вероятно в следствие на това щокът може да не е съосен спрямо центриращия отвор на спусъковия блок (няма свободно място за самоцентриране), което води до изпускане на въздух и съответно спадане на налягането и повреда на ГП. При мен фабричната изпусна след няколкостотин изстрела.
 

Evanko

Потребител
Фабричната ГП влиза доста трудно. Описал съм го някъде назад в постовете. Вероятно в следствие на това щокът може да не е съосен спрямо центриращия отвор на спусъковия блок (няма свободно място за самоцентриране), което води до изпускане на въздух и съответно спадане на налягането и повреда на ГП. При мен фабричната изпусна след няколкостотин изстрела.
Ясно, за сега ще е пружинка, а по нататък ще видим....
 

nazdrave69

Новодошъл
Здравейте :)
От скоро съм собственик на Cometa Fenix 400 5.5 с газово бутало.Направих и около 250 изстрела докато си настроя прицелните прибори...е тук някои от Вас ще се позасмеят,но на мен ми е за първи път да се занимавам и ми отне известно време :).Прострелката започнах с някакви помеднени чашки EXCITE,уж немски били и т.н.пълна скръб....Добре че си бях взел и JSB Jumbo Diablo 1.03 g. та с тях направо е песен....Та въпроса ми е,трябва ли нещо да смазвам и на колко изстрела?Гледам над спусъка върху самата пушка има три отвора(малки дупчици),които ме навеждат на мисълта че може би там се капва по нещо от време на време :)
Благодаря предварително и хубав ден :)
 
Последна промяна:

Licho

Редовен Потребител
Топчето,което заключва цевта ,трябва винаги да бъде смазано.
Иначе отвътре,в цилиндъра,нищо не слагай!
 

Hector1988

Потребител
Добър ден,колеги.Възможно ли е заводското гп на комета да се спадне и пушката да стане около 16 джаула(калибър4.5)?Как биха стояли нещата с точността и отката след тази процедура ако е възможна?Благодаря предварително
 

Link

Потребител
Здравей,
Не е предвиден вариант за спадане. На втория въпрос - при 18-19 Дж отката е почти нулев, но не съм забелязал подобряване на точността.
Поздрави
 

Васил Василев

Потребител
Здравей,
Не е предвиден вариант за спадане. На втория въпрос - при 18-19 Дж отката е почти нулев, но не съм забелязал подобряване на точността.
Поздрави
Кой е по добрия вариянт ? COMETA FENIX 400 GALAXY GP
Или HATSAN MOD 125 SNIPER VORTEX Кометата,има ли магнум вариант?
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС

Васил Василев

Потребител
За колибрита,слонове,носорози и бизони не стават и двете но,можеш да получиш най-достоверен отговор на въпроса от най-близкото ти РПУ !
Кометата,в 4.5 а асаня в 6.35 мм. По добре да беше отговорил има ли магнум кометата а не даме учиш кой да питам.
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
По добре да беше отговорил има ли магнум кометата
Както попита ,така ти и отговорих!Ако въпроса ти е относно кой произвежда магнум пневматика ,това са :
Diana 48, 52 , 54, 56, 460, 470, 350
Weihrauch HW 80, 90
Gamo 1250
Hatsan 125, 135, 155
BAM22
Benjamin Super Streak
Stoeger X50
Разбира се Хасана е N 1,качествата му перманентно са показвани и доказвани тук!Аз имам 135 и толкова съм впечатлен от него,че за десетилетие съм изстрелял цяла кутия чашки!
 

Васил Василев

Потребител
Както попита ,така ти и отговорих!Ако въпроса ти е относно кой произвежда магнум пневматика ,това са :
Diana 48, 52 , 54, 56, 460, 470, 350
Weihrauch HW 80, 90
Gamo 1250
Hatsan 125, 135, 155
BAM22
Benjamin Super Streak
Stoeger X50
Разбира се Хасана е N 1,качествата му перманентно са показвани и доказвани тук!Аз имам 135 и толкова съм впечатлен от него,че за десетилетие съм изстрелял цяла кутия чашки!
Благодаря за изчерпателния отговор. Значи кометата няма магнум. COMETA FENIX 400 GALAXY GP 4.5MM
Дават и 390 м/с 27 дж.
в 4.5 мм
 

Васил Василев

Потребител
Благодаря за изчерпателния отговор. Значи кометата няма магнум. COMETA FENIX 400 GALAXY GP 4.5MM
Дават и 390 м/с 27 дж.
в 4.5 мм
ПП. Те добре и дават производителите,но реалноста е 17 дж в 4.5 мм. Не е това което е ! ( Туйн Пийкс )
 

andi

Редовен Потребител
Доста Комети GP (предимно нови ) съм измерил за протокол за дулна енергия . 4.5 под 19 и нещо дж не съм виждал досега . Имало е и над 21.
 
Нагоре