Оптики ползвани за Фийлд таргет FT (Модели, цени, характеристики и др.)

mobilen

Редовен Потребител
Пращаш 1/3 капаро и след 7-10 дена е у вас.Опитай на 0899932795
 

mobilen

Редовен Потребител
Преди 2 месеца направих същото:)
Може и до София да идеш,но няма нужда
според мен.
 

bleu81

Редовен Потребител
Аз си поръчах през тях ноко хорнет и ми излезе под цените в Англия. Не съм купувал от тях друго освен едни монтажи и оптиката но цените и и служването бяха на ниво. Потвърждавам и цената на иг нико при тях. Поне преди месец и нещо беше толкова. Бих пазарува от тях отново.
 

mobilen

Редовен Потребител
По телефона мисля,че е по-добра комуникацията,а иначе цените които имат във форума били актуални
 

gary m

Редовен Потребител
Мои, ново стара фт оптика, 20 гордини работа нa фт Англиа.
Перфекто за аз, Jethro е скоро Bad Torro. Veterans!

Tasko Custom shop.
 

Attachments

  • Tasco.jpg
    Tasco.jpg
    103.6 KB · Прегледи: 132
  • tasco2.jpg
    tasco2.jpg
    117.7 KB · Прегледи: 124

astra

Редовен Потребител
В английския форум попаднах на темата Nikko vs Sightron. https://shooting-the-breeze.com/threads/sightron-v-big-nikko.38957/
Понеже съм на етап избор на истинска ФТ оптика и чета всичко, което може да ми е полезно по темата.
Направиха ми впечатление 2 неща, засега:
1. I know that the SIGHTRON is almost twice the price of a Nikko but I doubt it is twice the scope
2. Няколко колеги са писали за температурния shift на Sightron като за общоизвестен недостатък на тази оптика... докато Big Nikko е похвален от тях с липсата на такава температурна зависимост.

Всеки коментар по горните въпроси и изобщо темата Nikko vs Sightron ще ми е изключително полезен т.е. и на време и на място :)


Да вметна и още един въпрос: коя от скалите е по-подходяща за ФТ? NATO или Mildot т.е. + и - на тези скали за ФТ?
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Всяка оптика си има все някаква някаква температурна зависимост, при едни е повече, при други е по-малко.
Ако ще избираш оптика, бих те посъветвал на наше състезание да погледаш през оптиките на колегите и сам да избереш кое ти пасва на теб.
Най-добре се тества като измериш 3 пъти една мишена на 50 метра и сам ще разбереш с коя оптика мериш най-добре.
Скалите също са въпрос на личен избор, и двата варианта са добри. На Цитрона е по-красива, на Никото специално нато-то е доста по-постна.
 

astra

Редовен Потребител
Всяка оптика си има все някаква някаква температурна зависимост, при едни е повече, при други е по-малко.
Това обобщение е вярно и не казва нищо за конкретния въпрос за конкретните два модела оптики. :( От прочетеното до тук: повече шифт има Сайтрона, а по-малко Нико, но дали това е така и в България или е само в Англия? ;)
Ако ще избираш оптика, бих те посъветвал на наше състезание да погледаш през оптиките на колегите и сам да избереш кое ти пасва на теб.
Аз и затова го чакам този Троян с най-голямо нетърпение :)
Колкото до метода с трикратното измерване - благодаря за съвета, ще пробвам :)
 

lynx

Редовен Потребител
Това обобщение е вярно и не казва нищо за конкретния въпрос за конкретните два модела оптики. :( От прочетеното до тук: повече шифт има Сайтрона, а по-малко Нико, но дали това е така и в България или е само в Англия? ;)
Сам ще си отговориш, в Англия зимата е доста по-мека от нашата и лятото е доста по-хладно ;)
 

astra

Редовен Потребител
Сам ще си отговориш, в Англия зимата е доста по-мека от нашата и лятото е доста по-хладно ;)
Това означава по-малка температурна разлика, при която обаче, англичаните се оплакват от температурно изместване. Логически, при доста по-голямата температурна разлика в България, температурното изместване следва да е по-голямо.
От подписа ти личи, че ползваш Нико.
Интересно ми е какво биха споделили като опит колегите ползващи Сайтрон по въпроса с темп. отместване :)
 

astra

Редовен Потребител
Погледнах в списъка на участниците в последното състезание - ползват ги тези Фалкони. Можеш да провериш кои колеги са с такива и направо да гледаш и питаш от източника ;)
 

Detelin

Редовен Потребител
Иво този модел е нов и го хвалят че бил добър. Другото е че ти идва със сенник и голямо колело на параласка. Ама то не е ли око да види и ръка да пипне. Сега на европейското ако някой се докопа до един и да последне през него и да каже как е може и да повлека крак в тази посока.
 
Нагоре