METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

Cecop

Новодошъл
Здравейте, от вчера и за съм с ар 1000 4,5,
но само успях да я разглобя. Искам да я разконсервирам и да пипна ако трябва нещо. Взел съм и гп за норика, но до сега само съм чел кое как се прави, та ще видим с практиката как ще се справя.

Знаете ли каква роля играе надулника, саудмодератор ли е или само декорация. Аз не разбирам, но ми прилича на декорация, а пушката доста си трещи та си мисля за саунтмодертор, но ще чакам мнения.
 
Последна промяна от модератор:

roskokn

Потребител
Надулника е метален освен за декорация служи и за закрепване на мушката.Незнам какво имаш под,,трещи,,но това може и от скапан маншет да е.Реално трещенето не е от цевта а от ударите на буталото.
 

Grifcom

Потребител
Какъв метал визираш? И с какво закрепване? Защото аз съм срещал само пласмасови 4-5. Набити върху цевта на 4 шлица засечени подобно на лястовича опашка.
 

roskokn

Потребител
На meteor ar1000 magnum е алуминиев надулника ....поне на тези които аз съм виждал и на моя собствен.
 

Grifcom

Потребител
Изрових томахавката. Малииии колко прах. Калъфа е за прене. Ей туй го правих 2011-та.20190519_103258.jpg 20190519_103642.jpg 20190519_103711.jpg
Нещо като стрипер връщащ в задна камера и отпред къса двойна / вътрешна надупчена и външна/ камера. Всичко е разглобяемо на по 3 стопорни винта. Ефекта е значим.
 

roskokn

Потребител
Интересно нещо това оригинално ли е?Мушката е като на моя които не мога да снимам в момента.Screenshot_20190519-113721.png
 

Cecop

Новодошъл
Да такъв е надулника, и се оказа алуминиев, но го разбрах чак когато го одрасках, абях убеден, че е пластмаса.
 

Васил Василев

Потребител
Изрових томахавката. Малииии колко прах. Калъфа е за прене. Ей туй го правих 2011-та.View attachment 77622 View attachment 77623 View attachment 77624
Нещо като стрипер връщащ в задна камера и отпред къса двойна / вътрешна надупчена и външна/ камера. Всичко е разглобяемо на по 3 стопорни винта. Ефекта е значим.
Колеги какво ви е мнението за метеор 135 . В понеделник ще взимам един. Казват ,че китайците са го копирали от асаня 135 и,за това го взимам най вече .А и, резервните части ако му стават от асаня ще е най-добре .До понеделник има време може и да ме разобедите от покупката .
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не съм чувал някой да се е похвалил с такава тук. По-позната е турската 135-ца на Хатсан. Която никак не е лоша. Това не са скъпи пушки, така че скачай смело в тигана - тъкмо ще кажеш как е.
 

Васил Василев

Потребител
Не съм чувал някой да се е похвалил с такава тук. По-позната е турската 135-ца на Хатсан. Която никак не е лоша. Това не са скъпи пушки, така че скачай смело в тигана - тъкмо ще кажеш как е.
Щом няма добра дума за тоя метеор ,няма даго взема .Благодаря,вече се вслушвам в съветите на знаещите. Говорих преди малко с един от братята от Бункера .Асаня 135 е 288 лв за понеделник се разбрахме да се чуем и уточним кой калибър ще взема. Според теб кой вариянт е за предпочитане .Не стрелям по хартия.
 

roskokn

Потребител
Дали пък не говорим за една и съща пушка под различен бранд?Като цяло метеора по абсолютно нищо не отстъпва на хасана.
 
6

6.35

Гост
На мен лично не ми харесва спуска.Цевта към цевната кутия е само на щифт.Абе красива е но спуска е важно нещо а новия е много по добър.Аз имах такава даже и смених НОВИЯ маншет.Абе внимавай ако я взимаш.
 
Последна промяна от модератор:

lynx

Редовен Потребител
Няма как толкова мощна пружинна пушка да я направят с мек спусък.
Това засега само Диана го могат, Хасанците още не са ги научили тези трикове.
Ще им трябва време докато изкопират свестно някой чужд модел спусък :)
 

Васил Василев

Потребител
На мен лично не ми харесва спуска.Цевта към цевната кутия е само на щифт.Абе красива е но спуска е важно нещо а новия е много по добър.Аз имах такава даже и смених НОВИЯ маншет.Абе внимавай ако я взимаш.
Спусъка трябва ли да се разглоби като я отваряш ? Същият ли е като на 125 ?
 
6

6.35

Гост
Значи куатро спусака на Хатсан е в пъти по добър от стария модел.Диана съм нямал но съм имал няколко Хатсана.Най добре е колегата да пробва и да реши за себе си.Най малкото да прочете в точната тема.Тази за Хатсан.
 
Нагоре