FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Тия не разбраха ли,че за тях всичко приключи още през 1721г.:D
 

emci74

Редовен Потребител
Ще минавам на въздух,някой може ли да ме посъветва,как да си изпразня бутилката на Импакта.
Четох из нета да развия манометъра или щуцера за зареждане,но ми се струва малко рискована операция
 

Dominus

Редовен Потребител
Стига бе. Какъв риск те грози ако охлабиш манометъра?
Шведите уплътняват манометрите посредством полиамидна шайба. На практика леко охлабване около половин-един оборот е достатъчно за да започне изпускане. Оставяш я колкото е нужно да си хвърли въздуха.
 
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
Не съм развивал манометъра и нямам идея колко е дълга резбата. Логически при тези налягания ,няма как да е много къса,но по-добре да питам първо,преди да направя някоя бела
 

lynx

Редовен Потребител
Развиваш леко манометъра, ще започне да съска и чакаш.
Ако по някое време спре да изпуска въздух, развиваш още малко и така докато покаже нула бара на манометъра.
Накрая преди да разглобяваш, правиш 2-3 празни изстрела без чашка, за да е сигурно, че не е останало още налягане в резервоара. Успех!
 

petkof

Редовен Потребител
Най-лесно е като развиеш самата бутилка. В нея има вграден невъзвратен клапан, който трябва да запази налягането й, но като започнеш да я развиваш има момент, при който започва да изпуска.
 

Dominus

Редовен Потребител
него го е страх да охлаби манометъра, ти го караш са развие бутилката
 

andi

Редовен Потребител
Според мен от бутилката е по-лесно . Клапана за това е там -да са развива бутилката под налягане .
Навремето като дойде този Импакт в Бг , така му изпразних въздуха , за да го напълня с метан .
 

emci74

Редовен Потребител
Благодаря за отговорите!
Колега Доминус,останал си с погрешно впечатление явно.
Работя от 21 г. с пожарникарски бутилки и компресори, и част от служебните ми задължения е да пълня такива.
При тези налягания малко предпазливост никога не е излишна,дори е здравословна!
Ще пробвам с бутилката,досега като съм развивал бутилката ми е изпускал малко въздух и е спирал,за това и като вариянт го бях отписал.
 

Dominus

Редовен Потребител
В случай на толкова опит знаеш че резбата на манометъра е около 8-10мм (около 10 навивки). Моя грешка че съм объркал предпазливост и страх.
Ще гледам занапред да не те подценявам толкова.
 

emci74

Редовен Потребител
Не съм развивал манометъра и нямам идея колко е дълга резбата. Логически при тези налягания ,няма как да е много къса,но по-добре да питам първо,преди да направя някоя бела

В добрия дух на форума,се очакваше да напишеш колко е дълга резбата и има ли нужда от притеснение,а вместо това си направи генерални заключения за човек,който не познаваш и моли за помощ знаещите!
 

Dominus

Редовен Потребител
Ама ти си противоречиш и очевидно си някакъв провокатор. За 21 години работа с тези налягания не научи ли че G1/4 и G1/8, каквато е в случая резбата са по-стандартни и от най-стандартните за манометри и съединения. И сега ако искаш и да ти се обяснява какво представляват двете резби да ме извиняваш. Съжалявам, че съм опитал да ти дам съвет. Ти очевидно си имал отговори на всичко и изпитваш публиката, дали не е тъпа. После малко демострация на дългогодишен опит.
За пореден път доказваш че не бива да се дават съвети на никой в български форум.
logout
 
Нагоре