МП-512/513М ; ИЖ 61/60 ; ИЖ- 38

добри

Редовен Потребител
Последна промяна:

Danikey

Новодошъл
Това ми го казаха от магазин в Пловдив които са доставчик на Байкал. Което според мен обеснява и защо няма никъде зареждане. Масово по сайтовете пише че наличности няма.
Мерси за линка, но как става покупка и внасяне на въздушно от Германия ? Бях попитал в Пловдив една от големите куриесрски фирми Габиели и ми отказаха за въздушно оръжие.
Добре заварили :)
 

добри

Редовен Потребител
Пиши ми на лични. Ще ти обясня. Не съм сигурен дали модераторите ще разрешат диалог по темата.
 

The_Incredible

Потребител
Здравейте, искам да попитам някой имали представа нагледно не по форумите как се представя МП513 4,5мм. Питам като скорости,джаули и групираност по мишени, че информацията в нета е доста оскъдна за тази пушка в този калибър, мерси?
 

6tangata

Редовен Потребител
Здравейте. Имам проблем с лоста за зареждане и по-точно заключващия механизъм. ИЖ 60 4,5 мм
Разглобен изглежда така:
http://6tangata.snimka.bg/automobiles/far.926310.39034432
Според мен има нещо счупено..кое?

Щях да падна. Детайла е здрав просто е много крив :) Метала е мек като х'й на 80 годишен :) Пушката е от най-старото производство с метална диоптрична мушка и метална цевна кутия. Вече лоста работи. Мерси на колегата "добри", че се отзова все пак.
http://6tangata.snimka.bg/automobiles/far.926310.39034442
От години търся такава :) Всичко друго си е в автентичен вид и скоростта е ОК, но хроното не е в мен:( Групи тия дни :)
 
Последна промяна от модератор:

Васил Василев

Потребител
Оръжеен завод в Русия ще фалира най-рано след Второто пришествие..
Добре дошъл. Търси ИЖ 61 и ще намериш! https://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/cPath/40_1678_942_944_2055/products_id/722
И кой модел от Руските ПП е магнум ? Става въпрос за действително да е магнум като 1250 и х125 х135 и тн.
 

6tangata

Редовен Потребител
Нов проблем. Разглобих я и нямам идея как се сглобява. По-сложно е от колкото очаквах. Има ли колега от София, който може да помогне със сглобяването? Голяма глупост :(
Сглобена...да живеят руските друзя ;)
 
Последна промяна:

добри

Редовен Потребител
И кой модел от Руските ПП е магнум ?
Васко, ти зададе един много полезен въпрос. Преди да ти отговоря и да внеса яснота по въпроса, моля те, би ли казал какво разбираш ти и какво значи магнум оръжие. Ще се радвам всички форумци да вземат отношение по темата. Ако някой е подготвен, нека пише!
 

Васил Василев

Потребител
Васко, ти зададе един много полезен въпрос. Преди да ти отговоря и да внеса яснота по въпроса, моля те, би ли казал какво разбираш ти и какво значи магнум оръжие. Ще се радвам всички форумци да вземат отношение по темата. Ако някой е подготвен, нека пише!
Да разбирам,да разбирам,колко да разбирам. За мойте разбирания за да бъде (магнум) пушката трябва да вади най малко 35 дж в 5.5мм с чашка 1.175 - 245 м/с
в 6.35 мм с чашка 1.65 - 210 м/с мисля ,че за мен тези параметри са добри за така наречения МАГНУМ. На мен ми се иска мойта пушка в 6.35 мм с чашка 1.65 гр. да прави 240 м/с ама май нема как да стане. И така Русняците имат ли пп покриваща горенаписаните параметри ?
 
Последна промяна:

добри

Редовен Потребител
За мойте разбирания за да бъде (магнум)
Нека внесем яснота относно понятието „магнум”. Думата Магнум произлиза от латинската дума „magnus”, което в превод значи голям, велик. В оръжейното пространство няма магнум оръжия! Това е рекламно търговска терминология, целяща да похвали дадено оръжие. Но има магнум заряди. Тези оръжия, които могат да понесат магнум заряд, без да се повредят, ние потребителите наричаме магнум оръжия, което е неточно и некоректно. Очевидно съществува разумна граница при използването на магнум заряд. Логично възниква въпросът: Кой е този заряд при ВП? Този заряд се осъществява по два начина. Чрез пружина, която в свито състояние притежава потенциален заряд, който се базира на Закона за напреженията и деформациите на Робърт Хук. И другият, който се осъществява при предварително създадено високо налягане в резервоар, от който контролируемо се изпуска на порции въздух (ПЦП). Тези джаули, за които мечтаеш, може да се достигнат с пружинна пушка, но тя ще е много тежка и зареждането и ще се осъществява минимум от двама стрелци. В средновековието такива мечтатели като нас решават и изобретяват арбалет, който е обслужван от двама, а понякога и от трима стрелци. Системата се оказала тежка и неефективна и съответно отпаднала. Що се отнася за джаулите, които може да понесе дадена пушка, производителите са решили въпроса с това, което е на пазара. Изборът е наш. Преди да си купи пушка човек трябва да реши за какво ще я ползва. Едни ще стрелят по пеперуди, други по глигани, а трети ще поразяват мишени и т.н. Що се отнася за руските ВП виж сайта на Ижевските Заводи.
 

Васил Василев

Потребител
Нека внесем яснота относно понятието „магнум”. Думата Магнум произлиза от латинската дума „magnus”, което в превод значи голям, велик. В оръжейното пространство няма магнум оръжия! Това е рекламно търговска терминология, целяща да похвали дадено оръжие. Но има магнум заряди. Тези оръжия, които могат да понесат магнум заряд, без да се повредят, ние потребителите наричаме магнум оръжия, което е неточно и некоректно. Очевидно съществува разумна граница при използването на магнум заряд. Логично възниква въпросът: Кой е този заряд при ВП? Този заряд се осъществява по два начина. Чрез пружина, която в свито състояние притежава потенциален заряд, който се базира на Закона за напреженията и деформациите на Робърт Хук. И другият, който се осъществява при предварително създадено високо налягане в резервоар, от който контролируемо се изпуска на порции въздух (ПЦП). Тези джаули, за които мечтаеш, може да се достигнат с пружинна пушка, но тя ще е много тежка и зареждането и ще се осъществява минимум от двама стрелци. В средновековието такива мечтатели като нас решават и изобретяват арбалет, който е обслужван от двама, а понякога и от трима стрелци. Системата се оказала тежка и неефективна и съответно отпаднала. Що се отнася за джаулите, които може да понесе дадена пушка, производителите са решили въпроса с това, което е на пазара. Изборът е наш. Преди да си купи пушка човек трябва да реши за какво ще я ползва. Едни ще стрелят по пеперуди, други по глигани, а трети ще поразяват мишени и т.н. Що се отнася за руските ВП виж сайта на Ижевските Заводи.
Трудно ли беше да напишеш,нямат .
 

добри

Редовен Потребител
Напротив- имат. Ако съм ти досадил с този пост, прощавай!
 

Васил Василев

Потребител
Байкал 513 М. 25 джаула. Ловна пушка. В момента я няма на нашия пазар.
И в оръжейните магазини,я наричат магнум пневматика. Каквото и да значи това. Мисля,че малко е писано в форума за Руските,пп . Ако нете затруднява можеш да направиж ревюта на по-известните.
 
Последна промяна от модератор:

добри

Редовен Потребител
Във форума съм писал за: Байкал 513 М, Иж 22, Иж 38, Иж 60, Иж 40, Иж 53 М. Подготвил съм теми за ИЖ 61, Байкал 512. Ще пиша, ако някой пита нещо. Очевидно за сега няма интерес за руските ВП. Това оръжие познавам и за него пиша. Познавам ги. Познавам и тяхната история от Сталин до сега.
 

runi.b

Потребител
Досега при нас за магнум се брояха хасан 125,135. Гамо моделите 1250 и няколко модела на диана.
 

добри

Редовен Потребител
Руни, за това написах що е това „магнум”. Ако това , което написах не е вярно, ще се радвам да ме поправите. Magnum opus (магнум опус) е термин и в музиката. Нека поставим под обстрел използването на неприложими за нашия форум термини. Например: Може да има успешен изстрел, скок, но не може да има успешен готвач, министър, лекар и т.н. Опростачването на езика ни, който има дълбочина, за разлика от английския, който много бързо се научава от пигмеите по горното течение на р. Конго, за жалост е факт.
 

добри

Редовен Потребител
Тази пушка купих преди десетина години от тук https://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/cPath/40_1678_942_944_2055/products_id/722. Резултатите, които показа, след разконсервацията бяха 120-125 м/сек с чашки JSB RS (0,475 г). Този модел пушки нямат О-пръстен на дотиквача. Поставих такъв, като използвах бормашината за струг. Направих два канала и поставих гумички от запалка „еднодневка”. Поставих и газова пружина, която според производителя е с налягане 89 атм (45 кг). Всички маншети на моите пушки смазвам с грес за лагери. (Не съм сигурен, че постъпвам правилно, но до сега съм много доволен от тази грес). Резултатите са: почти неусетим откат и скорости 158-160 м/с. Нямам обяснение защо при равни условия (ГП, маншет, еднаква херметичност) ИЖ 61 показва тези резултати, а ИЖ 60 „пластик” 170-172 м/с.
 

Attachments

  • P1090599.JPG
    P1090599.JPG
    478 KB · Прегледи: 87
  • P1090600.JPG
    P1090600.JPG
    486.8 KB · Прегледи: 81
  • P1090601.JPG
    P1090601.JPG
    690.4 KB · Прегледи: 81
  • P1090603.JPG
    P1090603.JPG
    233.8 KB · Прегледи: 84
  • P1090604.JPG
    P1090604.JPG
    295.2 KB · Прегледи: 83
Нагоре