Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Трудно е да се дават съвети какво да направите, ако човек нагледно не запознат с проблема.
Не се правя на велик, но приятелски Ви казвам, ако не сте запознат с устройството и принципа на работа на ГП, потърсете човек запознат с това.
ГП не е космическа технология, но си е опасен уред. Така, че съветвам Ви да внимавате.
Желая ви успех.
 

добри

Редовен Потребител
Тази паричка/пул трябва да бъде толкова дебела, че да осигурява предварително свиване на пружината на около 2 мм. Важно е това легло в пула да има диаметър равен на щока. Какъв е работния обем на цилиндъра на cfx-а? Подкрепям павлофф.
 

Васил Василев

Потребител
Тази паричка/пул трябва да бъде толкова дебела, че да осигурява предварително свиване на пружината на около 2 мм. Важно е това легло в пула да има диаметър равен на щока. Какъв е работния обем на цилиндъра на cfx-а? Подкрепям павлофф.
Работния ход е 9 см . то и стеблото на гп е 9 см.
 

добри

Редовен Потребител

Васил Василев

Потребител
Току що направих справка. https://forum.guns.ru/forum_light_message/24/824145.html в точка 10 е указано, че за ГАМО cfx е необходимо налягане в ГП 60-62 кг. Работния обем на цилиндъра е 49,1 куб. см. и ход на буталото 100 мм.
Това значи ,че тая гп не става , то няма ход как да се зареди. Днес залудех да сглабам и разглабам тая пушка. А то не става и не става.
 

добри

Редовен Потребител
Това значи, че щтока на твоята ГП трябва да е най-малко 105 мм.
 

Васко

Потребител
Това трябваше даго знам преди да купя тая гп...
Аз имам една газова пружина от норика дрийм хънтър провери размери напиши и ще ти я дам ако става. По между другото и аз се казвам васил василев)))
 

Attachments

  • IMG_20190509_201348.jpg
    IMG_20190509_201348.jpg
    137.4 KB · Прегледи: 72
  • IMG_20190509_201313.jpg
    IMG_20190509_201313.jpg
    148.1 KB · Прегледи: 69
  • IMG_20190509_201002.jpg
    IMG_20190509_201002.jpg
    140.7 KB · Прегледи: 68
  • IMG_20190509_200925.jpg
    IMG_20190509_200925.jpg
    130.5 KB · Прегледи: 72
  • IMG_20190509_201232.jpg
    IMG_20190509_201232.jpg
    161.5 KB · Прегледи: 69
  • IMG_20190509_201032.jpg
    IMG_20190509_201032.jpg
    151.1 KB · Прегледи: 67
Последна промяна:

Васил Василев

Потребител
Аз имам една газова пружина от норика дрийм хънтър провери размери напиши и ще ти я дам ако става. По между другото и аз се казвам васил василев)))
Напиши ми номера ти на лични ще се обадя да се разберем.
 

добри

Редовен Потребител
От тази снимка https://forum.airguns.bg/index.php?attachments/img_20190509_200925-jpg.77470/ е видно, че челото на ГП е 25,55 мм, което значи, че не би могло да стане, защото цилиндърът на пушката ГАМО cfx е 25 мм., сиреч няма да влезе в компресора на пушката. Колега, Васко, там където продават ГП, продават това, което си поръчаш ТОЧНО! За това е добре да прочетеш пак поста на pavloff. Прощавай, че се намесвам в твоето „кънтри”, но ако ме послушаш, ще си спестиш пари! Желая ти успех!
 

Васко

Потребител
От тази снимка https://forum.airguns.bg/index.php?attachments/img_20190509_200925-jpg.77470/ е видно, че челото на ГП е 25,55 мм, което значи, че не би могло да стане, защото цилиндърът на пушката ГАМО cfx е 25 мм., сиреч няма да влезе в компресора на пушката. Колега, Васко, там където продават ГП, продават това, което си поръчаш ТОЧНО! За това е добре да прочетеш пак поста на pavloff. Прощавай, че се намесвам в твоето „кънтри”, но ако ме послушаш, ще си спестиш пари! Желая ти успех!
Колега Добри аз го подарявам то струва 50 лева ново това бутало а не съм тръгнал пари да изкарвам. У наща махала 50 кинта на тупан ги фърляме. Опитвам се да помогна на колегата Васил Василев знам кво е да ти седи пушката разглобена
 

Васил Василев

Потребител
От тази снимка https://forum.airguns.bg/index.php?attachments/img_20190509_200925-jpg.77470/ е видно, че челото на ГП е 25,55 мм, което значи, че не би могло да стане, защото цилиндърът на пушката ГАМО cfx е 25 мм., сиреч няма да влезе в компресора на пушката. Колега, Васко, там където продават ГП, продават това, което си поръчаш ТОЧНО! За това е добре да прочетеш пак поста на pavloff. Прощавай, че се намесвам в твоето „кънтри”, но ако ме послушаш, ще си спестиш пари! Желая ти успех!
гп трябва да влезе в 20 мм бутало. Петата се пили и нагажда на размера. От нориката ще стане. А Васята ми я дава без пари. .

Диаметърът на петата трябва да се намали малко , за да влезе в цилиндъра на гамото . И на шмиргел става . На стеблото отпред имаше и малък (центроващ) издатък , който аз също махнах . Трябва да се сметне и колко трябва да ти е тапата на цилиндъра на Гамото , за да става безпроблемно зареждането и стрелбата .
И как даго сметна колко трябва да е тапата. На какво казваш тапа. Ако е буталото трябва да се прави ново .И тука идва въпроса от какъв материал. Или ако може да се преправя оргиналното бутало. С по-дълго бутало се оправя всичко. Сега пробвах с на Норика и малко не и достига да се заключи буталото. Около 1.5 см. Да обърна гп с щока в буталото.Така ще махна шайбата която е на петата и ще освободя малко место. Помагайте ,че ми писна. Вече го правя от инат,изгубих желанието.

[QUOTE="Васил Василев, post: 271795, member: 5738"
Тапата на буталото отвивали се ? На cfx
 
Последна промяна от модератор:

Васил Василев

Потребител
гп трябва да влезе в 20 мм бутало. Петата се пили и нагажда на размера. От нориката ще стане. А Васята ми я дава без пари. .


И как даго сметна колко трябва да е тапата. На какво казваш тапа. Ако е буталото трябва да се прави ново .И тука идва въпроса от какъв материал. Или ако може да се преправя оргиналното бутало. С по-дълго бутало се оправя всичко. Сега пробвах с на Норика и малко не и достига да се заключи буталото. Около 1.5 см. Да обърна гп с щока в буталото.Така ще махна шайбата която е на петата и ще освободя малко место. Помагайте ,че ми писна. Вече го правя от инат,изгубих желанието.

[QUOTE="Васил Василев, post: 271795, member: 5738"
Тапата на буталото отвивали се ? На cfx
Вече ГП. е сложена. Ако знаех каква кушия ще си завъртя,едва ли да съм се захванал. Благодаря,на всички които помогнаха. А за тези които ще слагат ГП. най добре да си търсят за гамо.
 

Васко

Потребител
Вече ГП. е сложена. Ако знаех каква кушия ще си завъртя,едва ли да съм се захванал. Благодаря,на всички които помогнаха. А за тези които ще слагат ГП. най добре да си търсят за гамо.

Козата си сака пръч викат по наше село.
 

Hidden

Редовен Потребител
A последно коя ГП сложи? Тази от Норика или тази от Крал? Прави ли някакви преработки, за да стане?
 

Васил Василев

Потребител
A последно коя ГП сложи? Тази от Норика или тази от Крал? Прави ли някакви преработки, за да стане?
На Васко от нориката. .Правих по дълго бутало.. А тая от краля не можах да я нагодя. А и е много силна ще потроши пушката. Буталото стругара каза ,че е с 1.5 см по дълго от оригинала.. Гамото го дадох на братовчеда и, сега ще взема един метеор 135. спазарих го на 200 лв .
 
Последна промяна:

redsox

Редовен Потребител
Първата ми ВП беше Гамо биг КАТ 1250 5.5. Не беше лоша, но ме дразнеше факта че няма механични и трябваше само да се ползва с оптика. Пружината се счупи след около 1000-1500 изстрела. Сложих нова пружина и продадох пушката. За групи не съм стрелял, но до към 20-22 метра целех клечка за уши.
В момента имам два метеора в 4.5мм със сложени ГП та от Норика. Нямам оплаквания. Дори след похарчените пари за ГП, пак се върза с близо 100лв на пушка по евтино от гамото.
 
Нагоре