Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

добри

Редовен Потребител
Здравейте,някой може ли да ми каже от къде може да си намеря газово бутало за гамо хънтър 1250.Благодаря
От тук https://airmagnum.io.ua/

ако ти е заминал маншета а според твърдението ти че с новата пружина отката е по голям, това ми се вижда най логичната причина
Това е причината.
 
Последна промяна от модератор:

Васил Василев

Потребител
ГП за гамо не съм виждал да продават . Фабричната на норика става след минимална намеса , но е силничка , пък и нея май спряха да зареждат. Може би от Хасан страйкър също би трябвало да стане (непроверено) . Иначе , ... се прави от някой .
От 2г. не съм пазарувал , но по принцип до сега в СОТИС винаги съм намирал пружина и маншети .
Виж и в Бункера .
Какво трябва да и преправим .Ако знаеш обясни. .И кой модел на норика става..
 

didarai

Редовен Потребител
Какво трябва да и преправим .Ако знаеш обясни. .И кой модел на норика става..
Диаметърът на петата трябва да се намали малко , за да влезе в цилиндъра на гамото . И на шмиргел става . На стеблото отпред имаше и малък (центроващ) издатък , който аз също махнах . Трябва да се сметне и колко трябва да ти е тапата на цилиндъра на Гамото , за да става безпроблемно зареждането и стрелбата .
 

Hidden

Редовен Потребител
До колкото си спомням пружинките на Крал Армс са копия на Гамо. По магазините се намират газови бутала за тези пушки по около 40 лв. На някой ако му се занимава може да опита с такова.
https://www.isd-bg.com/gazovo-butalo-za-vazdushna-pushka-kral-arms-gas-piston
 

Васил Василев

Потребител
Диаметърът на петата трябва да се намали малко , за да влезе в цилиндъра на гамото . И на шмиргел става . На стеблото отпред имаше и малък (центроващ) издатък , който аз също махнах . Трябва да се сметне и колко трябва да ти е тапата на цилиндъра на Гамото , за да става безпроблемно зареждането и стрелбата .
Разбрах ,предполагам ,че става от всяка норика среден клас.
 

didarai

Редовен Потребител
Еми би трявало . Тя си бе една тогава . От 2г . не следя нещата .
 

Васил Василев

Потребител
До колкото си спомням пружинките на Крал Армс са копия на Гамо. По магазините се намират газови бутала за тези пушки по около 40 лв. На някой ако му се занимава може да опита с такова.
https://www.isd-bg.com/gazovo-butalo-za-vazdushna-pushka-kral-arms-gas-piston
Като я взема ще видя дали става. Тогава ще напиша зада се знае със сигурност става ли или не. Аз,съм с пцп но обичам да пукам и с пружинки. cfx 5.5 ми е на около. 800 чашки оптиката още е здрава. Вчера я разглобих всичко е наред втрешностите и не са мръднали .Чудна работа но нямаше осенаци по чарколяци те и .Все пак минах всички ръбове и полирах. Детайла който се върти-затвора не го свалих защото нямам опръстените ..Ако знае някой от каде да поръчаме работен комплект няма да е лошо да пише каде ги има.
 

Васил Василев

Потребител
Като я взема ще видя дали става. Тогава ще напиша зада се знае със сигурност става ли или не. Аз,съм с пцп но обичам да пукам и с пружинки. cfx 5.5 ми е на около. 800 чашки оптиката още е здрава. Вчера я разглобих всичко е наред втрешностите и не са мръднали .Чудна работа но нямаше осенаци по чарколяци те и .Все пак минах всички ръбове и полирах. Детайла който се върти-затвора не го свалих защото нямам опръстените ..Ако знае някой от каде да поръчаме работен комплект няма да е лошо да пише каде ги има.
ПП. Този въпрос е към знаещите и можещите.
В годините испотроших свет оптики. За това ще сменявам моноблока пак .Намерих тоя https://zarimex.eu/zero-recoil-zr-scope-mount
Предполагам ,че за cfx ще стане .А за магнум пушки ще стане ли. То ще бъде най добре да пише некой който го е имал.
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравей, Василе! Този моноблок е направен именно за Магнум пушки. Идеята е много добра.Но моноблокът се нуждае от известна корекция:
Двата паралела (шпилките), които се движат в основата на моноблока, са с много голям луфт спрямо отворите,през които преминават. Този луфт не позволява на оптиката да държи прострелка. Когато си купиш този моноблок, намери начин да смениш паралелите с други - с по-голям диаметър, така че същите да се движат мазно, а не хлопащо.
Поставен върху пушка ЦФХ, този моноблок ще накара и най-трошливата оптика да стане вечна. Поздрави!
 

Васил Василев

Потребител
Здравей, Василе! Този моноблок е направен именно за Магнум пушки. Идеята е много добра.Но моноблокът се нуждае от известна корекция:
Двата паралела (шпилките), които се движат в основата на моноблока, са с много голям луфт спрямо отворите,през които преминават. Този луфт не позволява на оптиката да държи прострелка. Когато си купиш този моноблок, намери начин да смениш паралелите с други - с по-голям диаметър, така че същите да се движат мазно, а не хлопащо.
Поставен върху пушка ЦФХ, този моноблок ще накара и най-трошливата оптика да стане вечна. Поздрави!
Това значи ,че трябва да се разглоби и да я дам на некой стругар да направи шпилките. Малко ме лови яд да дам 113 лв..за ушким що годе качествен моно блок а после пак при стругара. Мисля ,че имаха болтчета от които се реголира отката. За тоя модел незнам..Ако знаеш някой модел с които няма дасе заигравам а от кутията да става,моля те дай някакъв адрес или име на продукта. .Добре е да се знае какво купуваме ,че ми писна от проба-грешка.

Това значи ,че трябва да се разглоби и да я дам на некой стругар да направи шпилките. Малко ме лови яд да дам 113 лв..за ушким що годе качествен моно блок а после пак при стругара. Мисля ,че имаха болтчета от които се реголира отката. За тоя модел незнам..Ако знаеш някой модел с които няма дасе заигравам а от кутията да става,моля те дай някакъв адрес или име на продукта. .Добре е да се знае какво купуваме ,че ми писна от проба-грешка.
Намерих газова пружина на крал армс
Данните и са
Дъл. 26.3 см .. Диаметъра на цилиндара 19 мм. Диаметъра на стеблото 8 мм. Мисля,че ще стане на cfx 5.5
Сега ще я поръчам и,като пристигне ще пробвам....
 
Последна промяна от модератор:

Васил Василев

Потребител
Здравей, Василе! Този моноблок е направен именно за Магнум пушки. Идеята е много добра.Но моноблокът се нуждае от известна корекция:
Двата паралела (шпилките), които се движат в основата на моноблока, са с много голям луфт спрямо отворите,през които преминават. Този луфт не позволява на оптиката да държи прострелка. Когато си купиш този моноблок, намери начин да смениш паралелите с други - с по-голям диаметър, така че същите да се движат мазно, а не хлопащо.
Поставен върху пушка ЦФХ, този моноблок ще накара и най-трошливата оптика да стане вечна. Поздрави!
Днес ми доставиха газовата пружина на крал армс .Още не съм сглобил пушката,чакам утре опръстена на затвора. Искам да питам за паричката която се поставя на стеблото което влиза в спусъка.. Стеблото е 9 мм аз, направих чашката за стеблото 10 мм не е плътно. .Не знам как трябва да е. За това моля някой който е правил да сподели как трябва да е. На гп пише 700 N колко килограма значи това чудо.
 

Васил Василев

Потребител
IMG_20190508_182852.jpg
Мисля ,че са малко множко тези кг на cfx 5.5 по принцим трябва да са около 45 кг. тия Турци какво правят немога да ги разбера.. За пцп то много ми помогна и съм ти много благодарен.
 

Attachments

  • IMG_20190508_182602.jpg
    IMG_20190508_182602.jpg
    294.4 KB · Прегледи: 56

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип

Hidden

Редовен Потребител
Пишеше ли в руския форум какви енергии са стигнали с такива газови бутала? И какво имат предвид под "най-добре"? Защото има разлика в "добре" в пушка 4.5 мм с малко напомпана пружина и такава в 6.35 мм. Очевидно първата ще е с добра точност и със слабата пружина, но същата пружина няма да работи добре с по-големия калибър.
 

Васил Василев

Потребител
Пишеше ли в руския форум какви енергии са стигнали с такива газови бутала? И какво имат предвид под "най-добре"? Защото има разлика в "добре" в пушка 4.5 мм с малко напомпана пружина и такава в 6.35 мм. Очевидно първата ще е с добра точност и със слабата пружина, но същата пружина няма да работи добре с по-големия калибър.
За 5.5 бяха данните които бяха написани. .С пружина REF.FNA: 7447 .F1 45 kb
достигаг 208-210 м/с
Другите данни не си спомням какви точно бяха.. Руснаците пишеха,че с гп напомпана до 62 кг. .е макса с който пушката се справя най-добре като точност и освояване на енергията.. Мисля,че ме разбираш какво искам да кажа. Нагоре вече се губи точност и,енергия (въздух). за 5.5 става дума. Не мога да намеря статията да пратя линк.

За 5.5 бяха данните които бяха написани. .С пружина REF.FNA: 7447 .F1 45 kb
достигаг 208-210 м/с
Другите данни не си спомням какви точно бяха.. Руснаците пишеха,че с гп напомпана до 62 кг. .е макса с който пушката се справя най-добре като точност и освояване на енергията.. Мисля,че ме разбираш какво искам да кажа. Нагоре вече се губи точност и,енергия (въздух). за 5.5 става дума. Не мога да намеря статията да пратя линк.
Сложих гп и пушката не иска да се зареди.. Не знам какво да правя гп ли е по дълга или паричката която направих е по е висока. Чашката където влиза стеблото е с дължина 4 мм. .Мисля да отида при стругара и да я направи 1.5 мм. Ако некой знае да пише какво да правя.
 
Последна промяна от модератор:

Васко

Потребител
Сложих гп и пушката не иска да се зареди.. Не знам какво да правя гп ли е по дълга или паричката която направих е по е висока. Чашката където влиза стеблото е с дължина 4 мм. .Мисля да отида при стругара и да я направи 1.5 мм. Ако некой знае да пише какво да правя.
Вероятно е по дълга предполагам. Аз на една моя норика слагах ГП и нещеше да се зареди но при нея има една подложна шайба махнах я и се оправиха нещата
 

Васил Василев

Потребител
Вероятно е по дълга предполагам. Аз на една моя норика слагах ГП и нещеше да се зареди но при нея има една подложна шайба махнах я и се оправиха нещата
И аз,мисля,че е по-дълга сега я мерих 26,2см а пружината телената е 25 см .Ще намаля 2.5 мм от чашката,сега е 4 мм ще я оставя 1.5 мм и ако не стане ще резна малко от стеблото.
 
Нагоре