PP700W - PCP пистолет

lynx

Редовен Потребител
И на мен ми се струва, че редуктора трябва да се прегледа.
За какво ми е редуктор, ако не се знае с каква скорост ще е следващия изстрел.
Според мен не е нормално да има такива разлики в скоростите на пцп с редуктор, ако е на правоток иди-дойди, но.....:confused:
 

kosmev

Редовен Потребител
Редуктора ти натича,за това имаш подскоци
Мда, май си прав. Т.е. задредукторното се вдига, ударникът няма сила да отпуши достатъчно клапана и хващам началото на "платото".
Ако го натегна докрай, би трябвало след "престой" вместо спадове, да имам пикове, нали?
Явно редуктора не работи добре в горните диапазони. Вдига примерно 130 бара, след това плаавно за минути се докарва до около 140, че и повече...
Не ми се искаше и там да бутам...
За какво ми е редуктор, ако не се знае с каква скорост ще е следващия изстрел.
Е... просто му отнема време докато достигне зададеното му налягане :D
Имам две опции:
След всеки изстрел чакам десетина минути да си достигне налягането...
Или преди всеки изстрел правя един "халостен", зареждам бързо и стрелям :)
:)
 

lynx

Редовен Потребител
За двете опции си прав :D
Лошото е, че един редуктор като тръгне да си ходи, положението ще става все по-зле.
Не се знае, може да изкара още години, а може и съвсем скоро да сдаде багажа напълно.
Не искам да съм лош пророк ;)
Ако имаш стенд и може да следиш налягането, остави го за една вечер да се види до колко бара ще качи.
 

kosmev

Редовен Потребител
Като не дава времето да се стреля, тунинговаме...
Най-после преборих теча на въздух между клапана и цевта. Накупих всички варианти на О-пръстени с подобни размери. Оригиналния е 9х1.5.
Но нито от витон, нито от NBR уплътниха достатъчно. Успях да натикам витон 8.5х1.8. За целта отнех около 0.3мм от дъното на втулката, в която се навива цевта и в която ляга о-пръстена. Пак леееко подухва, но преди като си сложиш пръста на процепа направо болеше...
Запълних с епиксидна смола пръстена на клапанното тяло, остана само един отвор 4.5мм, който точно влиза в крановия трансферпорт.
valve_tweaks.jpg
Отпуснах максимално възвратната пружина на клапана.
Натегнах лееко регулатора и сложих хроното... 287 м/с с JSB 0.547гр !
Ударникът даже не беше докрай натегнат, отпуснах го малко и докарах 267м/с.
И направих 33 изстрела от 210 бара до около 120 бара, последните три спадаха към 260.
При малко под 100 бара след изстрел клапана не може да затвори, но това не ми пречи...
За съжаление обаче Anibis ще се окаже прав :) редукторът явно "тече".
При високо налягане, примерно 200 бара, ако оставя пистолета за няколко минути и стрелям, дава огромен спад, примерно на 220м/с ....
След това изреждам няколко перфектни еднакви изстрела с 267м/с, оставям го за минута и пак примерно 240м/с...
Ще трябва да го отварям.

И... понеже съм си страхлив... да питам:
Клапанното тяло се навива някак "хлабово" в резбата си... Диаматърът му е 14мм. Та при 200 бара му действат едни 308 килограма натиск... Точно в посока окото ми, с което се прицелвам... o_O
Притеснява ме резбата в цевната кутия, тя е от алуминий и според мен се "остъргва" при всяко навививане от по-твърдия материал на клапана... На снимката се виждат едни боклуци между витките, които май са си финни алуминиеви стружки... Смазвам със силикон при завиване, ама... А и същия този елемент държи крановия затвор, който пък при всеки изстрел бива "ритан" с едни 20 кила откъм цевта...
Има ли някакъв вариант да се подсигуря и да усиля резбата? Неприятното е, че за смяна на О-пръстена трябва да се развива... Направо ми идва да го разпробия напреки с цевната кутия и да навия един стопорен винт... :confused:
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Отворих редуктора, полирах полиамида, смених о-пръстените на буталцето му с витонови. Ето една хубава негова схема, открадната от руския форум.
reductor_schema.png
Настроих го "на усет" на около 120 бара и с ударника докарах с JSB 0.547 около 260м/с. Обаче групите не ми харесваха... На 65 метра едвам уцелвах кенче от бира - веднъж от 5 пъти примерно.
Днес пробвах JSB Heavy 0.67, излитаха с 243м/с... по-добре, ама пак не ставаха.. махнах заглушителя... все така.
Реших да го засиля. Свалих приклада да натегна пружината на ударника с половин оборот, след това за да го замеря сложих заглушителя, само на него мога да надяна хроното.
И почнах, без много да се старая, да стрелям за да измеря скоростите... След първите три изстрела реших, че не уцелвам мишената - виждах на 10 зуум една дупка...
Разходих се 50 метра до нея... Пък то кво било :)
JSB_Heavy_50m_256ms.png
Махнах хроното, предполагам затова следващите 2 отидоха леко вдясно...
И почнах по любимите ми бирени капачки...На 50 метра почти не пропуска... С 256 м/с имам към 17-18 изстрела от 210 до 125 бара , след това още 5 през 10м/с надолу до към 90.
Ще трябва да се помпи по на често... ама как целиии... Свърших запасите от капачки, дето цяла зима ги събирам :)
Ето как му стои Discovery VT-2 3-12x40SF, с нея и приклада е малко под 2 кила.
stock_extended.jpg
Stock_folded.jpg
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Оправих редуктора, вече не "надтича". Не затваряше плътно при определеното налягане и ако го оставиш да постои няколко минути след изстрел, имаше спад в скоростта - явно се вдигаше задредукторното и от там клапана се отваряше по-малко...
Смених Belleville шайбите с оригинални китайски от алиекспрес (за 3 лева ) :)
Полирах смело полиамидната шайбичка, като хванах металното клапaнче с дрелката, намазах с полир паста и здраво го въртях да си дооформи леглото...
Смело проби-грешки с натяга на шайбите на регулатора... и ... ето резултата.
Screenshot_20190428-184557_Chrono Kosmev (1).jpg Screenshot_20190428-184541_Chrono Kosmev (1).jpg
22 изстрела от 200 до 125 бара с 263 м/с с JSB Exact 0.547. Това с 60 куб см резервоарче.
Няколко пъти изчаквах по десетина минути между изстрелите, досега винаги имаше спад - сега не мръднаха !
Ето групи на 23 и 45 метра с JSB Heavy - при "слаб" вятър като за Варненско...
45m.png 23m.png

Обаче групите с JSB Exact 0.547 са много зле - имам от няколо партиди, в 4.52 и 4.53 - все не стават. С H&N FTT или RWS Super Field са доста по-добре, а и двата вида са в същия теглови клас - но ги ползвам за референция само, че имам по една кутия и вече няма откъде да си ги купувам..
Почва да ме съмнява да не би да им се деформират полите при изстрел - все пак ги засилвам до 265 м/с само в 35санта цев, а на JSB сплавта си е доста мека..
Разпробил съм всички отвори на макс- т.е. в началото ги рита здраво въздуха.
Някой засилвал ли ги е до примерно 300м/с в 50санта цев, добре ли се държат?
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Почва да ме съмнява да не би да им се деформират полите при изстрел - все пак ги засилвам до 265 м/с само в 35санта цев, а на JSB сплавта си е доста мека..

Малкия ми булпап е с 300мм цев, и съм го направил на 270м/с с 0.67гр жсб това си е около 24дж.
Просто партидата на чашките не ги харесва цевта,може и от цевта да е но ме съмнява, защото цевта с други видове чашки групирва добре.
Ела някой ден до вкъщи и ще ти дам жсб 0.547гр. за проба което съм на 100% сигурен че партидата е хубава. Ако с моите чашки всичко е добре на мишената,значи партидата на твоите чашки нещо не добре,ако е пак същата работа е цевта....
 

kosmev

Редовен Потребител
Айде и аз да се пробвам за Clip Buster.... :D
Пропадането на проектила при посочената мощност на 200 метра е 850 сантиметра. Това са 8 метра и половина.
На клипа стреля на увеличение 10, скалата му е 6 точков MilDot.
1 мил на 200 метра е 20см.
За да даде нужната корекция, трябва да стреля на 42 мила над центъра. Четиредест и два.
А той слага не повече от 20. От началото на "дебелата" черта на скалата му е 7-ия.
Fake200m.png

Дори далечната му нула да е на 50 метра, което при начална скорост само 210м/с си е много неудобно, пропадането на 200 метра ще е 7 метра.
Т.е. трябва да стреля на 35-ия мил под центъра...
Заяждам се с "колегата" защото и аз стрелям на 10 зуум, но когато опитвам да целя нещо на 100-ина метра ми се налага да го намалям, за да влезе в скалата..
А моя пп700 е с по-дълга цел, стрелям с 19 или 22 джаула и също най-харесва JSB Heavy.
И само за протокола, отклонението на проектила на 200 метра при само 2км/ч страничен вятър е... 30 см...
Грешка в преценката на разстоянието с един метър (201 вместо 200 примерно) дава 11 сантиметра разлика по вертикала!
Така че с тия параметри стелба на 200 метра си е вятър работа в буквалния смисъл, а опит "колегата" може да почерпи от "теория на минохвъргачките" :p
Заядлив съм, щото ми свършиха JSB Heavy и го карам на запаси от JSB Exact 0.547... а те хич не летят добре.
Ето едно сравнение от тази вечер, 50 метра.
jsb.png

Ей... оплюх човека и след това видях един друг негов клип ... Шапка му свалям за него.
Прекрасно е нарисувал как работи регулатора на PP700, а той има нужда от "донаместване" май почти винаги.
pp700_regulator.png
 
Последна промяна:

The_Incredible

Потребител
Здравейте колеги, задавам въпроса си в темата с идеята да не се пускат излишни теми във форума... та запалих един колега по хобито на средна възраст е човека. Хареса си АА700S-A. Ако има колега, който иска да се раздели с дадената бройка, може и с допълнителна окомплектовка нека сподели, ако ли не krale... Поздрави ако има предложения нека са на л.с. за да не товарим излишно темата. Поздрави!
 

kosmev

Редовен Потребител
Ако е заради механичните мерни, разбирам. Моят съвет е да си поръча и приклад в една доставка, 20ина евро беше, като му омръзне пистолет, ще си има карабина със сгъваем приклад
 

kosmev

Редовен Потребител
На pp700sa заглушител не може да се сложи, без адаптер. Pp700w идва уж приглушен... но си трещи здраво... И на двата модела лесно се прави aftermarket заглушаване.
Това, което испанците продават, според мен е някаква тяхна местна имплементация на заглушител. Има подобни, но различни, импровизации и при руснаците. И аз съм любопитен колко работят... И дали могат да се сравняват с моите :D
Калибърът сте го решили 4.5 , нали?
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Понеже се познаваме с колегата инкредибъл, нека ми звънне за да види на живо всичко интересуваща го.
 

bleu81

Редовен Потребител
Някой намерил ли е по-подробна информация за ПП750?

http://www.china-airrifle.com/product/showproduct.php?lang=en&id=148

Уж трябваше вече да е в продажба ама май ще го чакаме догодина.
1560529072.png
 
Нагоре