Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

kosmev

Редовен Потребител
Преди малко пристигна..
Zoraki Hp01-2, новата версия...
Красавец отвсякъде! Куфар, консумативи, документ за прострелка... две кутии чашки подарък....
20181021_231047.jpg

Първи впечатления:
Уникален, фантастичен спусък! .... мек, ама мнооого мек... предвидим - още нищо не съм настройвал даже... Има отделна книжка, в която се обясняват новостите в него спрямо старата версия - лягам си с кеф да я чета :cheers:

Много удобна ръкохватка, пистолета изглежда обемен, но се чувства много лек благодарение на нея.
Половин час стрелба в хола - на една помпа жената даже не ме усети ...:rolleyes:
Прав, на механични, от 6 метра, почти не пропускам 12мм точка на мишената...

Вносът от братска Турция е отделна тема, касаеща главно родните (тъпи, ама рядко слабоумни и нагли, тяхната м_ма...) митначари...:rambo:
Ето го с китаеца ми PP-700W - определено вдигна летвата към жълтуркото... със сигурност ще му полирам и преправям спусъка - на хубавото лесно се свиква ;)
20181022_001115.jpg

Само да остане време и ще ги изведа на "надстрелка" на средна дистанция (30-ина метра), но усещам, че "комшията" има скрити козове....
 

apapazov

Редовен Потребител
Напиши каква е разликата със старата версия и какви са подобренията.
Имал съм стария в 4.5 с дълга цев и беше супер!
Чак се замислям за един и аз. Тази седмица ще ходя за няколко дни до Турция и ако намеря магазин може да си взема нещо.
Какъв беше проблема с митничарите за да съм подготвен
 

kosmev

Редовен Потребител
Напиши каква е разликата със старата версия и какви са подобренията.
Нямал съм старата версия, но най-хубавото описание на подобренията е може би това:
https://airgun.org.ru/forum/viewtopic.php?f=6&t=57299&start=60#p4248697
- Ръкохватката гумирана
- Серийния номер гравиран с лазер , Клапанът нещо подобрен :) , Мерните прибори
- Двустепенен спусък, с две допълнителни регулировки за дължината и усилието на втората степен.
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Ако някой ще ходи или поръчва от новите по-дълги Зоракита кал.4.5 в Турция и те са на тази цена -600 ТЛ(100)евро.Нека ме има предвид.Даже и един приклад може да взема.
 
Последна промяна:

Karlito/Man

Редовен Потребител
Ако някой ще ходи или поръчва от новите по-дълги Зоракита кал.4.5 в Турция и те са на тази цена -600 ТЛ(100)евро.Нека ме има предвид.Даже и един приклад може да взема.
И Аз няма да откажа едно от новите Зоракита!
 

Niki

Редовен Потребител
Стига с тия Зоракита ,ако някой ходи до Турция да донесе Хатсан Сорти,онзи ден бях в Заримекс,ама тия луди -710лв с дървена дръжка!
 

kosmev

Редовен Потребител
Стрелбата с пистолета просто доставя кеф... Вероятно заради страхотния спусък.. или удобната ръкохватка...
Та днес реших да го "измеря"... ама... не съм доволен... RWS Diabolo Basic.
zoraki+11m.png
20181117_173756.jpg
Ей това нарисувах... и малко се вкиснах..
Това горе е на 11-12 метра с опора и бързомер. Точката му е доста по-голяма от тази на мишената (6мм) , та я налагах "концентричнo".
Почнах от долу вдясно, уж добре, след това обаче се наложи да въртя тумблерите на бързомера.
Явно не му понася "тресенето" при зареждане и губи център...
Ще го пробвам следващия път с оптика, но според мен на цевта и трябва входна фаска, защото сега чашката се набутва с усилие и вероятно доста се деформира.
 
Последна промяна:

Licho

Редовен Потребител
Най-накрая ,с помощта на колегата Рангел,и аз успях да се снабдя с този пищов-компресионка.Моделът е HP01-2 ULTRA,с дълга цев,в 4,5мм.Засега,поради лошото време ,щракам вкъщи на механични от 9м,с едно помпене(като остана сам,разбира се).Отдавна бях стрелял със Зоракито на приятел и вече бях забравил каква приказка е самата стрелба.Дано и качеството да е такова!
Благодаря много на колегата Космев,а така също на Апапазов и Христос за съветите,които ми дадоха.Без тях нямаше да се реша да го взема.
 

Licho

Редовен Потребител
До днес(3 месеца откакто го купих) Зоракито бе изрядно и удоволствието бе пълно.Работеше прецизно и без грешка..За съжаление ,днес първото изпускане на въздух е факт.
Пазил съм го,не съм го претоварвал.Стрелял съм най-вече на 1 помпа,много рядко на 2.Вярно ,пострелях доста през тази зима,направих добри мишени(една от тях публикувах във форума).Не знам,може би това изпускане на въздух рано или късно трябва да стане.Каква е причината-тепърва ще гадая и търся.Моля някой по-знаещ и опитен майстор на Зораки да помогне със съвет.
При отварянето,в края на хода се чувства отхлабване,после ,при затварянето,липсва всякакво съпротивление.Няма и зареждане.След 2-3 отваряния-затваряния съпротивлението се възвръща ,пищовът зарежда ,стреля известно време-няколко изстрела,след което картинката се повтаря.
 

Licho

Редовен Потребител
Сега пък взе,че проработи!.Вече 30 изстрела без засечка(Да не чуе дяволът!)Единственото,което направих снощи бе да му капна 2-3 капки смазка(от неговата,в тубичката)Последно бях капвал преди 2 кутии съчми.Дали пък не е от това? Дано,но не ми се вярва.Ще следя оттук нататък,пък ще видим.
 

Licho

Редовен Потребител
Уви,чудо не стана.Чува се леко съскане към края на отварянето.После,при затварянето липсва съпротивление и зареждане.След няколко отваряния-затваряния проработва за малко( от 4-5 до 30 изстрела ),а после пак изпуска.
 

kosmev

Редовен Потребител
Как си с руския? :D
Ето я твоята тема:
http://guns.allzip.org/topic/96/688883.html
Ей тоя QXQ 28-05-2012 16:49 има същия проблем.
Питат го дали клапана не затваря или ударника не се взвежда.
Ето ти и малко снимки:
http://img.allzip.org/g/96/orig/6202492.jpg
https://radikal.ru/fp/8345bd80e9814c369c18fdac74c53349

След няколко часа вече е оправил всичко, и явно почерпен от радост, рапортува 264 м/с скорост на 4-ри помпи! :D
 

runi.b

Потребител
Занеси го в Заримекс пистолета. Имат много части и може да го оправят.
 

Licho

Редовен Потребител
Благодаря много, колеги,за отзивчивостта!Ще се възползвам от съветите ви!Най-вероятно ще се ходи до Заримекс,но колега от форума сподели,че помпите,които там използвали за смяна, били еднотипни-без значение на какъв модел ще се поставят.Страхувам се,че така може да пострада и точността,и четирите скорости,които досега бяха с +/- 1-2 м.с разлика.
Но, да не гадаем.Като разбера какво е,ще пиша,за да знаят колегите и да имат едно наум.
 

Licho

Редовен Потребител
Обещах да се обадя,ако има развитие.Засега новото е ,че след смазването пищовът работи отново и вече повече от 30 изстрела не е изпуснал.Иди го разбери.Може пък вътре ,в помпата,да е било сухо и сега,след като се е овлажнило от смазката, да е проработил нормално.
Междувременно,говорих по телефона с оръжейник от Заримекс.Без много да ме слуша,определи диагнозата,че нещата са от помпата и,че трябва да се смени.Струвала 80 лв...
Това е засега.Ще чакам и ще следя нещата.Дано всичко да е наред!
 
Нагоре