ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Hidden

Редовен Потребител
От Хатсан едва ли ще стане. По-добре провери маншета, пружината и уплътнението на цевта. Защо мислиш, ще мощността е намаляла?
 

C.iliev

Новодошъл
Уплътнението на цевта и маншета са здрави. Сравнявам пораженията които правеше, и сега които прави. А също не ми харесва особено отката и вибрациите, за това искам да сложа газово бутало. Според мен все от някой модел на Хатсан ще съвпадне размера и хода.
 

didarai

Редовен Потребител
Имам един странен въпрос .
Кат всеки българин-тарикат , имам кабелна телевизия и съм накачулил на нея 4 телевизора . Единият е аналогов и с тунер на телевизията.
Преди седмица , започнаха да ми изчезват и появяват програми . Сега закова и вече няколко цифрови програми ги няма (Кино нова , БТВ синема , АХН , Нешънъл джеогравик ... ако има значение ) .
На техният тунер , също бяха изчезнали . Рестатирах тунера и на него се появиха . Пуснах и търсене на цифровите тунерите другите телевизори , но не се появиха .
Некви идеи какво се е случило и мога ли да да си "намеря " изчезналите програми ?
Цифровият сигнал е малко слаб и прекъсва от време на време (рядко) и на техният тунер .
 

toni_tv

Потребител
Здравейте колеги, нов съм още в тази област и ще се радвам някой да даде съвет. Днес си сложиш оптика 3-9х40 и ме интересува на какво увеличениe трябва да сe простреля например на около 25 метра ? За сега я оставих на 5. Иначе при увеличение до 9 изстрела пада малко на долу а при намаление до 3 малко нагоре. Благодаря предварително
 
Последна промяна:

joro_ihr

Редовен Потребител
Въпроса не е до качествена или не. Тука опира до 1 или 2 фокална равнина. По важно е с какво се стреля и каква е оптиката.
П.с. стреляй само на 1 избрано от теб увеличение.
 

lynx

Редовен Потребител
При ръчна промяна на увеличението, попадението не трябва да се мести в нито една посока.
Ако това се случва, оптиката не е наред.
 

toni_tv

Потребител
Да и аз така реших май ще бъде само на едно избрано увеличение-тогава няма проблеми. Избрах 5 нещо като среден вариянт. Иначе тя е уж Bushnell но от Китай.
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
Извинете ме, ако някъде вече е дискутиран моя въпрос...
За пръв път попадам на монтажи, които имат настройки. Понеже си паднах по Спортсмач, гледам, че Крале Нидерландски предлага следните:
Mount Sportsmatch ATP66 30mm Extra High Dovetail
Mount Sportsmatch ATP61 30mm Extra High Dovetail


Mount Sportsmatch HTO36C High Dovetail
Чудя се, доколко има смисъл да се купуват подобни монтажи с настройки (със сигурност има смисъл да се правят такива), от гледна точка на запазване на прострелката.
Може би е логично да кажа на каква пушка и оптика ще ги използвам.
След откриването на сезона вчера и разглеждането на пушките на колегите, определено моята нова играчка ще е Steyr Challenge HFT, а за начало мисля да прохождам с оптика Rifle scope Hawke Airmax 30 SF 8-32x50 AMX IR.
Бих искал да попитам за мнения за тази оптика, но може би е редно да го направя в съответната (съседна) тема. От "чудовищните" оптики 10-50х60 които видях на откриването на сезона, получих лек уплах ;) Затова ми се дощя да започна играта с малко по-лека оптика, а апетитът, ако иска, ще дойде с яденето...

 

njatanasow

Редовен Потребител
Колега astra !
Използвам такива монтажи.С вертикално и хоризонтално регулиране на монтажите можеш да центроваш оптиката на абсолютната и нула на определена дистанция без да ползваш подложки!
Само че тези цени са стряскащи.В България се продават на по ниски цени!
 

astra

Редовен Потребител
Цената няма да ме събори, а кеф се гаси с пари ;) Това полу на шега...
Погледнах в Булармс цената е мааалко по-ниска от тази на Крале Нидерландски.
Интересуваше ме доколко стабилно държат прострелката такива монтажи, освен очевидното им качество. Щом ползваш такива, моля да споделиш!
Заслужават ли си тройната цена спрямо нерегулируемите монтажи?
 

lynx

Редовен Потребител
Аз ползувам на една от пушките АТР66 и съм много доволен, не мърда прострелката.
Единственото , което трябва да се знае е, че при монтажа на оптиката с тия монтажи трябва да се спази инструкцията, за да няма повреда по тялото на оптиката.
Явно напоследък са вдигнали цените, защото този модел монтажи дори и в Ибей в момента ги продават за над 200+ лева.
Навремето моите ги купувах от Иво Радев/БулАрмс/ за около 160 лева.
 

astra

Редовен Потребител
При ръчна промяна на увеличението, попадението не трябва да се мести в нито една посока.
Ако това се случва, оптиката не е наред.
Преди време установих такъв шифт във всички налични ми в оня момент оптики на Липърс. Поръчах и два модела от български интернет магазин, за да установя същото и да ги върна с описание на дефекта - шифт на центъра при промяна на увеличението.
Започнах тогава да си мисля, че този дефект си е конструктивно заложен в онези няколко модела Липърс...
 

astra

Редовен Потребител
След откриването на сезона вчера и разглеждането на пушките на колегите, определено моята нова играчка ще е Steyr Challenge HFT, а за начало мисля да прохождам с оптика Rifle scope Hawke Airmax 30 SF 8-32x50 AMX IR.
Бих искал да попитам за мнения за тази оптика. От "чудовищните" оптики 10-50х60 които видях на откриването на сезона, получих лек уплах ;) Затова ми се дощя да започна играта с малко по-лека оптика, а апетитът, ако иска, ще дойде с яденето...
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
https://www.mundilar.net/pt/miras-t...ontagens-sem_montagem/reticulo-amx_mil_dot_ir
https://armasayala.com/fr/lunettes-...ts/469-hawke-airmax-8-32x50-amx-ir-30-sf.html
В мундилара имат и голямото колело,от там можеш да си вземеш и монтажи BKL високи,погледни и Фалкона Т50(от оптиките),мнение на лаик този Холк е перфектен за пружинка и стреляне по дотове!
 
Нагоре