DIANA

luft9waffe

Редовен Потребител
Имал съм 350 М 5,5 заедно с 38 4,5мм.Магнумът от 10 години не е в арсенала ми.Повярвай,точността,която в момента изкарвате със Славийката на 20м няма и да я сънувате с 350-цата и след месеци стрелба.И нито опитът с нарезно и гладкоцевно ще помогне.Ама ти си знаеш.
 

Nikola

Потребител
50 годишни старци :D
Ако съм на теб ще му взема една пушчица 7-16 джаула Вайраух, Диана, Еър Армс, нещо от премиум класа. Щом си имате
огнестрелно не виждам смисъл от тежка и ритаща въздухарка.
 
Последна промяна:

ivodianov1992

Потребител
Успях да намеря една 36 да се продава, но е 5.5. И е със стария спусък Т05. Освен да поръчвам на Заримекс една 34ка премиум в 4.5. Сякаш би била най - удачен избор...
 

kng

Потребител
От къде да намеря такова животно, особено в 4.5мм. Ако можех да намеря една 34 Premium в 4.5мм щеше да е супер. За съжаление, където и да попитам вдигат раменете, биле стари, нямало ги, предлагат ми някакви пластмасови хатсани, въобще ужас. :/ В Стара Загора срещу пощата едно време имаше оръжеен магазин, там съм виждал 36 да се продава, но гонпреместиха някъде незнайно къде...



Магазина е на стрелбището на фирмата. От кръговото на стадиона в посока северо запад и след като се мине новата джамия (или каквото и да е като сграда от ляво) се завива в ляво и портала е в дясно.
 

ivodianov1992

Потребител
Намерих го магазина, но единствено имат една стара 36ца, която, както споменах е с Т05 и е 5,5мм. А на мен ми се иска да е 4.5. Отправих запитване за 34 Премиум на Заримекс в 4.5мм и чакам отговор. Ако не намеря нищо вземам 350 в 5.5 или 340 Н тек 5.5
 

jix1974

Потребител
Добър ви ден. Наистина ли е вярно, че DIANA 350 е калпава? Много ги заглеждам, иска ми се да направя подарък на баща ми, който има 50 годишен юбилей скоро. 15 години ползваме една Slavia 630, но искам да го зарадвам с нещо по - хубаво. Аз също ще я ползвам. Притеснява ме само, да не е калпава и да се окаже провал. Зная, че ПЦП е по - модерно и джиджано, но 50 годишен човек, няма да може да се оправя с помпи и хамалогии. Искаше ми се да е 4.5мм, но не я намирам никъде. Драма ли е, ако е 5.5мм? Има ли значение от къде ще я купя и трябва ли да й се профилактира нещо преди ползване? Изобщо струва ли си като пружинка, или ще се окаже безполезен тежък кюп, гордо събиращ прах в някое кюше на стаята...

Колега, ако моя баща беше жив и правеше юбилей бих му подарил:
https://www.krale-schietsport.nl/en/guns/air-rifles.html?manufacturer=179
или
https://www.mundilar.net/en/air-rif...ope-none/gun_bag_case-none/caliber-4_50mm_177
И от двата сайта съм пазарувал, няма никакъв проблем.
 

ivodianov1992

Потребител
Искаш да кажеш, мога да поръчам от там директо и да платя с карта. И да очаквам пушката по куриер? Ако е така е добре, защото цените са доста по - приемливи :)
 

ivodianov1992

Потребител
Благодаря на всички колеги за отзивчивостта! Много ми помогнахте. Оценям го! Днес направих своята поръчка от единия сайт. Нямам нерви да се занимавам с нашенските "търговци" - овъртат, не знаят, да съм си вземел Хатсан 125, "щото била мноу яка" "на онва куче като му изпънах една сачма и замина" бля бля бля, бях готов да им платя заявените цени (които са си завишени доста) но пак овъртат - биле стари модели, не се произвеждали вече, за кво съм щял да давам толкоз много пари, като Хатсан 125 била мерцедеса на въздухарките и тн. Как да им обясня, че искам да я подаря на баща ми и същият като бивш военен и настоящ ловец е много грижовен и педантичен към оръжията. Как да му подаря това пластмасово извращение... както и да е.Та в крайна сметка кривнах леко в страни и за малко под 850лв. (с доставка и 2 х 500 сачми H&N Baracuda Match) поръчах Weihrauch HW 80 4.5мм. Добър или лош ще е избора, времето ще покаже, но дано няма ядове и всичко да е наред, да се радва бъдещият му собственик, че покрай него и аз да намажа ^_^
 
Последна промяна:

Nikolay_pld

Потребител
Поздрави на всички маниаци, и успешна 2019!

На въпроса - целта е смяна на пружина на Диана 460 с газово бутало, някой да помогне с малко инфо, ако има. Целта е по-меко зареждане, по-малък откат и по-висока ефективност, разбира се.
Там, където предлагат / продават Диани с ГП, има бутала само за новите модели, но за
по-старите няма..........
 

Nikolay_pld

Потребител
Благодаря на админите, че са преместили темата на подходящото място.
Дано скоро получа и полезната информация за въпроса ми.
 

cilindura

Редовен Потребител
Колега, за съжаление твоята Диана е стар модел, тоест буталото е с централен зацеп. За да поставиш газова пружина трябва да се смени освен буталото и спусковият механизъм.Нужни са дори някои интервенции върху тилната част на корпуса на пушката. Това може да бъде осъществено. Разбира се зареждането ще е комфортно, но пък скоростта ти няма да бъде кой знае какво. Има вероятност дори леко да падне.
Поздрави!
 

Nikolay_pld

Потребител
Благодаря за отговора на колегата преди мен, и за си мислех, че задавам малко тъп въпрос........
А поне да ми кажете къде мога да намеря нова пружина с уплътнения ? Рових се из нета, но.........без резултат засега.
 

Nikolay_pld

Потребител
Здравейте, снабдих се от Заримекс, с помощ от колега от тук, от форума. Пружина + уплътнение, сложени вече днес.........
Начесах си крастата за Диана, откога я мисля, още от 1995...........тогава просто ми беше първата - 24ка.
Приятен ден на всички, и честит Атанасовден!!!!!!!
 

Иван1250

Новодошъл
Здравейте колеги, днес се сдобих с мечтаната пушка Diana mod 56, и имам няколко въпроса относно подръшката и. Пушката е втора употреба и не е ползвана 4-5години, собственика казва че е изтрелял 1-2 кутийки като я купил. Въпроса ми е трябвали някаква профилактика като е стояла толкова време. Имам също съмнение, че има проблем с цевта - има някъкав луфт като я дърпам (това нормално ли е понеже цялата метална част е подвижна спрямо приклада).Ако някой колега има такава ,и има желание да ми покаже как се поддържа, смазва и прочие ще черпя по бира. Поздрави.
 

Attachments

  • 1551449667689163991831892539261.jpg
    1551449667689163991831892539261.jpg
    344.8 KB · Прегледи: 96
  • 15514497390778245899928273479494.jpg
    15514497390778245899928273479494.jpg
    405.5 KB · Прегледи: 94

Абориген

Новодошъл
Имам също съмнение, че има проблем с цевта - има някъкав луфт като я дърпам (това нормално ли е понеже цялата метална част е подвижна спрямо приклада)
Колега честито,нямам такава но ти най-вероятно мърдаш кожуха, а не самата цев, тя е набита във втулка,която наистина се мести заедно с цилиндъра назад т.е.луфта е нормален не се притеснявай.:)
 

Иван1250

Новодошъл
Ок. Мерси. Ще я занеса за всеки случай на майстор, колега ми даде координати на Майстора на оф. магазин в студентски град.
 
Последна промяна:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Ок. Мерси. Ще я занеса за всеки случай на майстор, колега ми даде координати на Майстора на оф. магазин в студентски град.

Не се предоверявай на "майстор" от оръжеен магазин! По.добре някой колега от Форума да я погледне.
 
Нагоре