МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
То аз това и чакам. Нека и Любо да си вземе пцп и се връщаме с жената в клас пружинки. И тогава ще сме все първи или втори :-D
Аз си продадох ПЦП-то, скоро не смятам да си взимам друго, но не казвам, че никога няма да си взема де за да си имам, но ще е това което харесвам. Не смятам да се местя в клас ПЦП, пружинката ми си е супер, даже си мисля и за други пружинки :D
Васко няма лошо в разнообразието пробвай се, хубави групички си направил навярно с лекота като се има предвид стажа ти с пружинките :cheers: Пък и аз ще се пускам чат пат с ПЦП-та (ако има свободни) по състезания за разнообразие ;)
И разбира се, честито за пушката :cheers:
 

Licho

Редовен Потребител
Мишена,направена от опора, вкъщи на 9м,със Зораки НР01-2 Ултра,с пистолетна оптика РАО 2-8х32,на увеличение 3.Съчмите са ЖСБ-0,547гр.в 4,53мм.10 изстрела,дупката е по-малка от 1 ст,но малко по-голяма от глава на кабър.Казват,че на това разстояние трябва да е "дупка в дупка",но аз не мога.
 

Attachments

  • Lenovo_A1000_IMG_20190126_112418.jpg
    Lenovo_A1000_IMG_20190126_112418.jpg
    246.6 KB · Прегледи: 100

njatanasow

Редовен Потребител
Мишена,направена от опора, вкъщи на 9м,със Зораки НР01-2 Ултра,с пистолетна оптика РАО 2-8х32,на увеличение 3.Съчмите са ЖСБ-0,547гр.в 4,53мм.10 изстрела,дупката е по-малка от 1 ст,но малко по-голяма от глава на кабър.Казват,че на това разстояние трябва да е "дупка в дупка",но аз не мога.
Повече от това няма какво да търсиш!
 

pellet

Редовен Потребител
По средата на зимата, ФТ поза от дивана в спалнята :lol:, дистанция 35м, пушка Haenel 312, изстрели - 5 броя.
Направо бъ..бъ..бластеррр!

Знам, че и друг път съм досаждал с мишени стреляни с това мое оръжие, но този път го правя предимно заради мунициите.
Съчмите са ..... Gamo Match.:rambo:

Поздрави на всички!

Haenel 35 m.png
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Идеална мишена! Бравос! :bravo:
Слагай едно картонче зад мишената и ще видиш какви идеални дупки изрязват плоскоглавите чашки в хартията.
Явно още се намират пушки, които да харесват Гамо Мач, въпреки лошото им качество в последните години.
 

pellet

Редовен Потребител
Сложил съм картонче, но е понадупчено, не е свежо.
Благодаря за хубавите думи относно мишената.
Иначе да, хайнела ми стреля наистина впечатляващо с всякакви муниции. Пу, да не му е уроки! ;)
 

xpresident

Редовен Потребител
тоя атаман май ще излезе стока. ако му свикнеш още малко
Аз съм доволен. Мишената на 28м е стреляна при температура 4-5 градуса, а прострелката е правена седмица преди това, веднага след като пушката е била на стайна температура. Няма отместване на POI, флаера е заради вятъра.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз съм доволен. Мишената на 28м е стреляна при температура 4-5 градуса, а прострелката е правена седмица преди това, веднага след като пушката е била на стайна температура. Няма отместване на POI, флаера е заради вятъра.
Пробвай я в залата на закрито на 50метра да видим как е.
 

bleu81

Редовен Потребител
Пробвай я в залата на закрито на 50метра да видим как е.

за по сигурно хвани с винтове за дърво хамстера за едно пале да е по - стабилна ;-) на мен не ми пречи да си запълня дупките с кит като решиш да я продаваш на половин цена :-Р

Шегувам се разбира се. Пушката е супер. Надявам се на следващата среща да мога да пусна и аз една чашка през нея.
 

pellet

Редовен Потребител
Снощи Васко ме завлече на стрелбището да пробваме партиди JSB.
Една забавна мишена от маса на пушките ни.

Не е за мен туй "Бенч"-а.
Но казано на уличен жаргон - Аве, ста'а ;)

Поздрави!
Bench 45m.png
 

xpresident

Редовен Потребител
Вярвам че БР стрелец, разполагащ с "менгеме" и другите му такъми ще ги събере в 5-6мм. Аз стрелях с предна опора торчичка с пясък и задна приклада върху лявата ръка.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Нямам търпение да стане и втората пушка ( много скоро специални благодарности на Дени ) и ще се разходим с жената до мола , какво са едни 700-800 км в двете посоки .....:rambo::rambo::rambo:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Вярвам че БР стрелец, разполагащ с "менгеме" и другите му такъми ще ги събере в 5-6мм. Аз стрелях с предна опора торчичка с пясък и задна приклада върху лявата ръка.
Не се заблуждавайте!Реста…."менгемето" помага за по бързо предвижване по мишената за точки.За група е все едно от каква упора се стреля!
 

xpresident

Редовен Потребител
Не се заблуждавайте!Реста…."менгемето" помага за по бързо предвижване по мишената за точки.За група е все едно от каква упора се стреля!
Вярвам че е така, не му разбирам. Но аз като ползвам ръката си за задна опора, виждам пулса си като подскоци на кръста на оптиката върху мишената и се налага да дебна изстрела да е между тях. Ако отпред имах менгеме, можеше да регулирам нагоре-надолу така че приклада да е стъпал на масата, а не да го придържам повдигнат с ръка.
 
Нагоре