WEIHRAUCH

Don

Потребител
Нямам за съжаление. Ако случайно го намеря по английските форуми ще го кача.
 

Nikolay_pld

Потребител
Привет колеги. Един малко шантав въпрос - модератор за Weihrauch 97KT ? Идеята ми е да го приспособя, ако може, на
Диана 460 магнум...........
 

xpresident

Редовен Потребител

xpresident

Редовен Потребител
Този модератор служи повече за утежнител на цевта, но може и да има ефект на отсекател с което допълнително да свива групата. Ако има намаляване на звука на изстрела, то е незабележимо.
Чел съм че в старите модели има елементи в модератора, една пружина и нещо като кече, но явно в последствие са спрели да ги слагат защото пушката си е достатъчно тиха.
 
Последна промяна:

Venco

Редовен Потребител
Здравейте, колеги. С радост споделям, че се сдобих с едно "бижу", поне в моите очи, а именно HW98, за което искам да благодаря на Део-Djubey. Няма какво да кажа, за пушката...вие сте запознати повече от мен, ние тепърва ще се опознаваме по-обстойно, за сега си пасваме идеално.:)
Благодарности и към Павката–Pavloff, когото тепърва ще "тормозя", за съвети и т.н. Поздрави на всички и честит Петльовден.:)
 

Attachments

  • IMAG0127.jpg
    IMAG0127.jpg
    264 KB · Прегледи: 160

njatanasow

Редовен Потребител
Здравейте, колеги. С радост споделям, че се сдобих с едно "бижу", поне в моите очи, а именно HW98, за което искам да благодаря на Део-Djubey. Няма какво да кажа, за пушката...вие сте запознати повече от мен, ние тепърва ще се опознаваме по-обстойно, за сега си пасваме идеално.:)
Благодарности и към Павката–Pavloff, когото тепърва ще "тормозя", за съвети и т.н. Поздрави на всички и честит Петльовден.:)
Честито и да те радва!
 

xpresident

Редовен Потребител
Честито! Като посвикнеш с нея покажи малко мишени на 50м, очаквам това да е една много точна пушка. Пробвай и с JSB 0.51. Дано да я оборудваш и с хубава оптика.
Вече във Варна вече можем да си организираме едно състезание само с Вайраух :)
 

Ivan k

Новодошъл
Здравейте !
Преди месец реших , че е време да изпълня една моя мечта , а именно да си купя ВП . И както всички начинаещи започна голямото четене. ..)) Цели:
-първоначално 25-30 метра цел 5×5 сантиметра
- след придобиване на опит 50 метра 10×10 сантиметра цел.
Бързо стигнах до извода, че моята пушка е HW97. След което за съжаление ,само с четене , не можах да намеря отговор на няколко въпроса. Най-трудния , какъв прицел е най-добрия за тази пушка и каква монтажна стойка . Лимит .... ако си заслужава до 2000лв+- . С тенденция ако наистина се запаля по това хоби , следващата пушка да е PCP и да го ползвам за нея. Ако е възможно прицела да бъде купен от Бг.
Какви резервни части и инструменти трябва да си поръчам ?
Къде мога да получа помощ при настройките на прицела?
Живея в София, лятото на северното черноморие . На 50г. Опит само с гладкоцевно оръжие от преди 10г.
Благодаря ви предварително ! Надявам се скоро да се запознаем и лично!
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Здравей Ivan k ,малко по-скоро размисли отколкото съвети,когато човек избира ВО, избора не е "ИЛИ пружинна пушка ИЛИ пцп" а "И едното И другото" :) ! Спора е безсмислен, кое е по-доброто,това са два различни свята и единственият релевантен отговор е :важна е марката и модела!ПЦП технологията не е естествената еволюция на пружинната пневматика а отделен, дори независимо развиващ се сегмент в неогнестрелното оръжие, ако не се лъжа предхождащо пружинната пневматика(най-малкото е била официално на въоръжение в някои европейски армии през 18- 19в.!Всяка една от технологията има плюсове и минуси, разбира се плюсовете са в полза на ПЦП,но няма такъв кеф човек да държи и стреля с качествена пружинка , независимо дали с професионална спортна пушка от миналият век или с продукт на малкото останалите качествени производители към момента(те всъщност май са Weihrauch,Air Arms и някои модели на Diana) .Човек се възхищава на материалите ,изработката, майсторлъка , самият звук при зареждане...и т.н.Ти си направил правилен избор,останалото с pellet ще го изясните!

П.С.

Има овакантени позиции за пружинни стрелци,така,че…. :)
 

Ivan k

Новодошъл
Здравей Kifa,
За мене въпроса, кое е по-добро, никога не е стоял. По-важното беше , коя пушка ,за напълно начинаещ , ще разкрие красотата, предизвикателствата и щастието от това хоби . За мен не е важно колко е точна или мощна, а колко е надеждна . Реша ли да стрелям вземам я и го правя. А с времето ще видим...... Критериите с опита и възможностите , навярно ще се променят и тогава и аз ще мога да споря )))
 

Termina4

Потребител
Каквото и да закупиш ще ти доставя удоволствие, смея да твърдя че то е почти еднакво и при пушка за 50лв и при такава за 5000+лв. Незнам дали колегите тук ще си признаят, но аз така съм се радвал като пробия лист а4 на 10 метра с китаеца на комшията(от вълнение не мога да заспя после) сега пронизваме окото на муха на 50метра и общо взето пак се радваме като деца. Заповядай на 16ти в Асеновград и ще постреляме и поговорим с приятели-тук е пълно със страхотни хора и никой няма да ти обърне гръб!
 

Ivan k

Новодошъл
Благодаря Termina4 за поканата!
За голямо съжаление на 16ти не съм в България. Ще следя форума и следващия път, живот и здраве , ще се видим . Във всичко, което си написал, съм напълно съгласен . Радостта идва не от постигнатото, а от пътя , който си извървял до него . Надявам се много скоро да стана пълноценен член на вашето общество ))
 

xpresident

Редовен Потребител
-първоначално 25-30 метра цел 5×5 сантиметра
- след придобиване на опит 50 метра 10×10 сантиметра цел.
Тези критерии с 97-цата по принцип се покриват от положение прав.
Най-трудния , какъв прицел е най-добрия за тази пушка и каква монтажна стойка
Всички маркови оптики стават за тази пушка, стига да е в 16j. Ако ще стреляш ФТ, можеш да разгледаш този раздел
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Оптики-ползвани-за-Фийлд-таргет-ft-Модели-цени-характеристики-и-др.9986/
Относително евтини ФТ оптики за пружинка са Hawke sidewinder 8-32x56, Falcon T50 10-50x60 и разбира се моята любима Bushnell Elite 8-32x40 :)
Монтажа трябва да е моноблок, може и без стопер.
Какви резервни части и инструменти трябва да си поръчам ?
Тук съм показал разглобена пушката заедно с използваните инструменти.
Трябва чук, два избивача, голям гаечен ключ, ключ 13, малка и голяма плоска отверка, парцал.
Резервните части са пружина, маншет и уплътнение на цевта.
 

Ivan k

Новодошъл
Благодаря на xpresident за изчерпателния отговор!!! Не съм предполагал , че в България е невъзможно да се купи читав прицел за ВП . Ще се наложи да поръчвам ,колкото и да не ми се искаше. Хубавите неща стават трудно). Предполагам, до края на месеца ще имам всичко и ще пусна снимки.
 
Последна промяна:

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте, колеги!
Дълго време мислих дали е необходимо да се отваря нова тема за марката пушки, която ще ви представя.
Пушката е произведена от фирмата Вайраух, под търговската марка Бурго. Оръжията произведени за тази фирма са характерни със своето високо качество. Бурго са произвеждани от изключително качествени материали. Претенциите на фирмата са били много високи. Особено впечатлява употребата на термообработен, високоякостни компоненти, като например цевната кутия. Тя е от подобрена марка стомана. При тунинга бях особено впечатлен от качеството на металите като например вилката носеща цевната кутия. Наложи ми се да обработя определен участък, при което срещнах голяма трудност, заради твърдостта на метала.
Оръжието дойде с емблематичния за Вайраух маншет (тип шапка). Окачването на този маншет е неудачно. Някъде напред в темата е писано за недостатъците на тази конструкция. Идеята на този тунинг бе следната:
- На първо място - увеличаване хода на буталото, премахвайки тежката метална сърцевина явяваща се фундамент на маншета.
- Скъсяване на буталото с около 8 мм.
След отварянето на пушката и внимателния оглед, който извърших се установи, че буталото е много лошо наранено. Нямам представа какво е правено с него, но имаше следи от челюсти на струг. По всяка вероятност буталото е превъртяло в патронника и беше се образувала режеща гърбица от външната противоположна част на фрезовия му прорез.
Тук прилагам снимки, от които ще стане видно казаното от мен.
 
Последна промяна:
Нагоре