COMETA - хубавите испанки.

roskokn

Потребител
Колега аз имам комета феникс Галакси 5.5мм. с пластмасов приклад.Плюсовете на този приклад са че можеш да си го утежниш и че не изисква никакви грижи и пазене,но дървения ще те радва повече повярвай ми.Пушката стреля много добре и е почти безоткатна но съобразно силата и този калибър мисля че максималната и дистанция за стрелба е до 50-60м.Може би за тази пушка наистина 4.5 е по правилния калибър.Нека някои колеги с такава да ти споделят за точността и на дистанции над 60м. защото аз нямам стаж с комета 4.5мм.
 

t.marev

Редовен Потребител
Аз пък мисля, че изборът не бива да се основава на това какво има в момента в някой магазин....Едва ли, когато си купуваме нещо друго - телевизор, хладилник или колело, купуваме това което има в момента! А ако е така, тогава няма смисъл от каквито и да са умувания.
За калибъра....аз лично предпочитам 5.5. По мои наблюдения това е предпочитаният калибър на стрелящите за забавление.
 

Hidden

Редовен Потребител
По мои наблюдения това е предпочитаният калибър на стрелящите за забавление.
A тези, дето искат да страдат ползват 4.5 мм. :D
По-точно 4.5мм се ползва ако искаш да уцелваш повече пъти на дистанция до 40 м.
 

wan13

Потребител
Благодаря за отговорите и съветите!
За съжаление дилемата 4,5 - 5,5 мм остава. Ще я решавам в движение вероятно.
 

roskokn

Потребител
Честно казано които и калибър да избереш .......няма да сбъркаш.Избор на чашки с различно тегло избор има така че и двата калибъра можеш да си ги нагласиш оптимално за различни дистанции.
 

didarai

Редовен Потребител
Благодаря за отговорите и съветите!
За съжаление дилемата 4,5 - 5,5 мм остава. Ще я решавам в движение вероятно.
Имах комета с 5,5 мм . , както и други ПП , а и сега също имам една 125-ца .
За средните по мощност ПП 4,5 мм е отсекъде по-правилният калибър .
За забавление пък ...ептен , щото на същата цена , ще имаш 2 пъти повече изстрели .
Както казах скоро , за ПП предимството на 5,5 мм се явява само в зареждането с дебели пръсти ... ;)
 

didarai

Редовен Потребител
Попаднах на нещо интересно . Не ми се занимава да дълбая по надълбоко , но ето за кво говоря :

https://arms-bg.com/oragie/vazdushn...пушка-cometa-220-galaxy-5-5мм-190м-сarms.html

store_1-ea6a13e0925a47378599d59236994147.png


Набързо което намерих е , че спусъкът и е с тегло 1,5 кг . Не е 800 гр. като на 400 , но не е и тегавият на комета 300 .
Според пирамид еър , с тегло 1,5 кг са спусъците на диана 34 и 48 например .
Според руснаха в долният линк по конструкция бил близък до едновремешните валтер и аншутц модели за любители .
http://gnom256.narod.ru/obzori/cometa220.html
Ако спусъкът е свестен ( в ниският клас ще да е рядкост ) 230 лв за тази кометка , (ако е 4,5 мм ) ми се струва , че ще е доста удачен избор .
 

milen11

Потребител
Привет колеги.От години чета форума ,но досега не се бях регистрирал.От една година притежавам COMETA FENIX 400 GALAXY GP 4.5MM и съм много доволен.Преди имах Хатсан 5,5 и си беше мъка да уцелиш подред няколко пъти.При мен също беше голямо мислене каква пушка да купя,но за калибъра бях убеден че ще е 4,5.Стрелям за удоволствие и само по мишени,кенчета или капачки и никога по животни.За една година съм изстрелял малко повече от 3000 чашки и съм се спрял на JSB EXACT Diablo с тях пушката стреля най добре.Сложил съм оптика Diana на висок монтаж защото пречи надулника на пушката.Калъф за нея си купих от Декатлон с презрамка за носене е и има страничен джоб.За мен пушката е перфектна но има един капан и ако не се внимава при затварянето и след зареждане може да се защипеш и порежеш между цевта и полуложата,но с това се свиква да се внимава.
 

milen11

Потребител
138E1C45-BC33-48C1-81F6-F4D7676416FC.jpeg
Привет! Кои точно чашки имаш предвид. Гамата на JSB е богата. При мощните пушки изборът на подходящи чашки не е много лесен.
Това са чашките с които стреля най точно.Ако сменя марката или модела се налага корекция.
 

добри

Редовен Потребител
Тези ползвам и аз за Байкалчетата 512 М, а за останалите от подписа ми /изключая 513 М/ - JSB 0.475 г. Кой знае колко олово съм изстрелял до като се спра на тях. Успех!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това са чашките с които стреля най точно.Ако сменя марката или модела се налага корекция.
Пробвай и хеви - 0,67 грама. Независимо, че ще ти се промени прострелката, дават по-константни групи, особенно на по-дачечни дистанции и от ръка.
 

milen11

Потребител
Пробвай и хеви - 0,67 грама. Независимо, че ще ти се промени прострелката, дават по-константни групи, особенно на по-дачечни дистанции и от ръка.
Ще купя една кутия и ще пробвам.Настройката на оптиката не ми е проблем,важно е да летят по един и същи начин и да няма произволно разсейване.Стрелял съм и с мачови чашки на H&N и JSB но те са много леки и ги отнася вятъра.Стрелям обикновено между 20 и 40 метра по самозарядна мишена.
 

Vlad1

Новодошъл
Здравейте.Наскоро се сдобих с феникс 400 галакси ГП в 5.5.Пострелях с ФТТ 5.53,но забелязах че имат разлика в главите,някои влизат много трудно в цевта,а други сравнително лесно.На 29 крачки групата се отваря малко повече от дъното на кенчен от бира,като стрелям на механични,подпрян.В друга тема колегата Andi ми препоръча jsb 0.93 5.52 или 5.53,аз мисля да вземта една тестова кутийка направо,но ще се радвам ако има и други предложения с които имате добри резултати.
 

rivan

Редовен Потребител
Благодаря за отговорите и съветите!
За съжаление дилемата 4,5 - 5,5 мм остава. Ще я решавам в движение вероятно.
Спорът 4,5 или 5,5не е от вчера и колкото хора, толкова и предпочитания.И аз сбърках с първата си пушка, като я купих в 5,5 и повторих грешката си като купих и втората в същия калибър.След време намерих подходящи цеви и смених и двете с 4,5.Сега имам две пружинки, които могат да стрелят и в двата калибъра и смяната става за 10 мин.Не съм стрелял в 5,5 от години.
При тази мощност (20-22дж) с която аз стрелям по мишенки, листа и др 4,5 мисля е по-добре.Но като целя шишарка примерно, 4,5 я пронизва, докато 5,5 я сваля от клончето.Ефектът е подобен и при други цели.Затова прецени добре по какво ще стреляш и от това зависи изборът на правилния за теб калибър.
 

K.Stoychev

Новодошъл
Колеги какво мислитв за това предложение:https: //forum.airguns.bg/index.php?threads/КОМЕТА-Феникс-400-компакт-22-калибър-с-дървен-приклад-фиброоптични-мерни-прибори-заглушител.9832/#post-269220
 

K.Stoychev

Новодошъл
Колега, лично аз предпочитам 5.5, интересно ми е дали си заслужава, или е по-добре да се поръча нова [470лв със доставката] . Ааа и има избор м/у 4.5 и 5.5
 
Нагоре