Разглобяване на пружинни пушки. Стендове, приспособления, инструкции, схеми.

Emp

Редовен Потребител
IMG_20181116_143541.jpg
Може да де изработи, но и оригиналното е читаво.
Взех оригинално уплътнение от тия дето са като гьон , и сега се чудя как да го набутам в нареза , от едната страна има едно корково сигментче , то от коя страна е .:wall: Това явно е за другия модел с фиксирана цев. Ще го направя по-моя начин , явно че тук няма запознати с тия истории , то е 2 лева това , и да го скъсам друго ще купя .:cheers:
 
Последна промяна:

Emp

Редовен Потребител
http://shop.gunman.biz/-c-41_43.html?filter_id=46&sort=3a

Аз от тук съм поръчвал за моята Б3 ка. Обикновено имат в наличност.
В случай че ти се инвестира допълнително в такава евтина пушка разбира се.
Благодаря ти колега ! :cheers: Пушката е на един приятел , аз имам ат44 , подложих хартия в канала и сложих о-пръстен , ако не се получи ще поръчам оригинален .IMG_20181116_160450.jpg
 

t.marev

Редовен Потребител
Благодаря ти колега ! :cheers: Пушката е на един приятел , аз имам ат44 , подложих хартия в канала и сложих о-пръстен , ако не се получи ще поръчам оригинален .
Това е по-добрия вариант! Този е черен и може да замине бързо, но следващия път ще вземеш червен или кафяв, евтини са и се намират навсякъде.
 
  • Харесвам
Reactions: Emp

tio

Новодошъл
Здравейте, колеги.Реших да направя профилактика на една китайка.
Даже не знам точния модел, но до колкото помня, беше В-4.пушката.jpg
Та, искам да сменя онова уплътнение на буталото, което е от гьон. тапа.jpg. Може ли да се сложи някакво силиконово ли, гуменото ли , вместо него.
Друго което ме мъчи е това уплътнение на цевта упланител цев.jpg Може ли да се сменя, понеже гледам, че е наранено?
 

Hidden

Редовен Потребител
Гьоненото не изглежда лошо. Може да иска накисване в масло, ако е сухо. Държи ли компресия?
Околоцевното наистина може да го смениш.
 

tio

Новодошъл
Четно казано, не знам . Зареждам пушката без патрон в цевта, слагам си пръста на дулото и натискам спусъка. Изобщо не усещам налягане. Не знам дали е нормално това. Иначе от упор гърмя в чамова дъска, но чашката даже не се скрива в дъската.
 

Hidden

Редовен Потребител
А чува ли се съскане?
Друго: извади компресора и буталото. Вкарай буталото в компресора. Сложи пръст на отвора на компресора и натисни буталото. Ако тогава не се усеща налягане, то можеш да накиснеш с масло кожата на буталото за една нощ и да пробваш пак. Ако и тогава няма налягане, то гьонът е за смяна.
 

tio

Новодошъл
Да, усеща се компресия.
Гьоненото си беше мокро от масло. Мисля си, че уплътнение на цевта прави проблема.

А, ако разширя отвора на цилиндъра (зад уплътнението на цевта), по-добре ли ще е?
 
Последна промяна:

1Emo

Новодошъл
Привет, стори ми се най-подходящо да питам тук: Baikal 512M-яинтовете на приклада от снимката постоянно се разхлабват от отката, мисля да ги залепя с Loctite, но незнам при следващо развиване, дали ще успея да ги развия? :oops: И второ питане от другата снимка - има луфт между задника на спусъка и приклада, ако сложа монета с нужната дебелина да го обера, дали ще прецакам нещо на "железото"? Благодаря предварително.
 

Attachments

  • IMG_20210227_163741.jpg
    IMG_20210227_163741.jpg
    866.6 KB · Прегледи: 38
  • IMG_20210227_163717.jpg
    IMG_20210227_163717.jpg
    381.4 KB · Прегледи: 39

lynx

Редовен Потребител
Търси син Loctite, с него ще се развият при нужда по-натам във времето, а иначе държи на саморазвиване.
А за луфта, пробвай да изрежеш примерно някое парче черна гума, което да обере луфта, но да не нарани железарията. Успех!
 

orlie

Новодошъл
Здравйте, прочетох 11 страници в темата за стендове, но половината картинки вече ги няма, има само 2-3 модела на стендове, които са или много сложни за направа или не съвсем ясни. Интересува ме стенд за AR 1000 (Meteor), ако някой има от София и иска да ми услужи поне да го видя на живо и да ми покаже как се разглабя тая пушка и почиства наживо, защото оня ден я купих и още не съм стрелял въобще след като прочетох тук толкова ужасии ;-) Абсолютен новобранец съм във ВО. А и въобще със стрелбите. Стрелял съм само с АК и Манлихер преди много години. Даже съм забравил как се разглябя и сглабя АК. Разбира се готов съм да почерпя или заплатя за акъла и времето. Благодаря.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ето клипче как става
,освен стенд за AR 1000 ти трябва и приспособление ,не се захващай сам ако не си подготвен.преди ревизията си вземи и маншет((става от Норика) и го смени защото твоя е станал от висенето на кокал.Ходи при оръжейника на Заримекс,затрупан е с работа,но го помоли да човешки и му остави пушката не очаквай,че на момента ще я почне.Ето ти темата за твоята пушка да четеш,търси си оптика!http://forum.airguns.bg/index.php?threads/meteor-ar-1000-magnuМ-qb-и-т-н.40/
 

orlie

Новодошъл
Благодаря за отговора. Това че се е спекъл маншета не се бях сетил. Тогава какъв е проблема да пострелям преди ревизията? Така и така ще го сменям. Видях това приспособление, но от видеото не става ясно какво точно е и къде се слага.Надявах се някой да ми покаже и аз после ще си го направя.
Между другото, открих че пушката я има по света и с други наименования. Оригиналния производител е SAG. Все ще има някъде прилично описание как да си го направим сами, ако тук не се намери някой да ми помогне. Не ми пречи да я занеса в Заримекс или другаде, но няма да ме научат как да го правя сам.
 

Hidden

Редовен Потребител
Тогава какъв е проблема да пострелям преди ревизията?
Ако има някоя останала стружка може да ти надраска вътрешната част на цилиндъра и после, дори и с нов маншет компресията да не е идеална. Освен това, ако стреляш със спечен маншет или с износен такъв създаваш големи напрежения в конструкцията на пушката - механиката е изчислена за определен удар на буталото в дъното на цилиндъра, като създадената компресия от здрав маншет забавя буталото. Следователно, ако маншетът не е читав буталото ще бие много по-силно в дъното и по някое време ще стане беля - я приклад ще се пукне, я нещо друго.
Оригиналния производител е SAG.
Баш в началото си е Норика. Оригиналният модел е Норика Марвик Голд.
И в тоя ред на мисли - виждал съм няколко такива Норики със сцепен приклад от претоварване на пушката - примерно от прекалено напомпано газово бутало.
 

orlie

Новодошъл
Ако има някоя останала стружка може да ти надраска вътрешната част на цилиндъра и после, дори и с нов маншет компресията да не е идеална. Освен това, ако стреляш със спечен маншет или с износен такъв създаваш големи напрежения в конструкцията на пушката - механиката е изчислена за определен удар на буталото в дъното на цилиндъра, като създадената компресия от здрав маншет забавя буталото. Следователно, ако маншетът не е читав буталото ще бие много по-силно в дъното и по някое време ще стане беля - я приклад ще се пукне, я нещо друго.

Баш в началото си е Норика. Оригиналният модел е Норика Марвик Голд.
И в тоя ред на мисли - виждал съм няколко такива Норики със сцепен приклад от претоварване на пушката - примерно от прекалено напомпано газово бутало.
Да, наистина, благодаря за детайлното разяснение. Подозирах, че може да има подобни последствия, но не вярвах, че чак толкова.... В магазина твърдят друго.

За Нориката, ясно, че е "взаимствано" от тоя модел. Аз говоря за производителя на пушката, която имам - https://www.airrifle-china.com/product/4.html . За съжаление, не всички части са взаимозаменяеми. Но това е малко офтопик. Изводът е, че почистване първоначално и ревизия е необходима, въпреки твърденията на търговците в магазините.
 
Нагоре