Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

kgb6502

Новодошъл
Вероятно повечето от колегите именно това ги притеснява и затова си уведомяват всичко.

Така е разбира се, и всеки има право да решава за себе си.
Мен просто ме интересуваше другият вариант доколко напрактика е рискован. Рискован в смисъл да те изкарат виновен без да си. Явно няма как да стане, което е добре.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Е струва ли си разигравките, дори и да можеш да се измъкнеш накрая ? Все пак става въпрос за една хартийка. В края на краищата-не си уведомявайте пушките. И това е решение. Всеки сам има право да избере. Аз съм решил за себе си и се чувствам по-спокоен като ги уведомя.
 

kgb6502

Новодошъл
Е струва ли си разигравките, дори и да можеш да се измъкнеш накрая ?

"Измъкнеш" не е точната дума, поне в моя случай, защото не смятам да нарушавам нищо. :)

Иначе вероятно си прав че не си струва. Но ако "преклоня главица" сега, после с години ще ме е яд. Такъв съм си, какво да се прави.

А и вероятността да ме проверят е малка, на вилата ще я зарежа пушката - ако я краднат - майната й, не е толкоз скъпа (косачката ми е два пъти повече), няма да я разнасям много насам натам. Там има къде да се стреля, без (за разлика примерно от на Витоша), вечния риск някой съвестен гражданин да те наклепе.
 

kgb6502

Новодошъл
Браво, за 24 часа си се сетил за нова дума (радиоточка). Утре може да усвоиш примерно "cd" или "грамофон".
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Караниците са излишни. Всеки има право на избор. Разбирам много добре, че има хора с алергия към институции. В повечето случаи с право. Но това е част от хобито.
 

Фермиранхо

Потребител
Здравейте, днес отидох във полицията уж да си предам документите за пушката, обаче се оказа че само 2 дена в седмицата е отворена службата кос. Като разбрах че изтича срока, и като знам че ще понеса 500лв.глпба и немога да направя нищо друго, освен да седя и да се чудя как ще дам толкова пари и прост о нищо....
 

Dominus

Редовен Потребител
Няма значение колко дена е отворена служба кос. Искай на дежурния бланка и ки я попълни. Там трябва да има 24/7 дежурен.
 

Фермиранхо

Потребител
Имаше отвън полицай и каза вторник или четвъртък, показа ми лист залепен на стената служба Кос и посещение при главния нещо под..
 

lynx

Редовен Потребител
Попълни си бланката и я подай на регистратурата на Районното с входящ номер.
Никой не може да те глоби, тъй като си внесал Уведомлението в срок.
Паниката е лош съветник.
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте, днес отидох във полицията уж да си предам документите за пушката, обаче се оказа че само 2 дена в седмицата е отворена службата кос. Като разбрах че изтича срока, и като знам че ще понеса 500лв.глпба и немога да направя нищо друго, освен да седя и да се чудя как ще дам толкова пари и прост о нищо....

Ето на тази страница linx е качил заявление което си изтегляш, разпечатваш, попълваш и носиш на дежурният в полицията (КОС):
https://forum.airguns.bg/index.php?...-носене-и-употреба-на-Пневматично.304/page-44
 

Фермиранхо

Потребител
Пиши ми един мейл на лични
Не става пробвах...

Нищо не влиза.

Ето на тази страница linx е качил заявление което си изтегляш, разпечатваш, попълваш и носиш на дежурният в полицията (КОС):
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Закон-за-притежание-носене-и-употреба-на-Пневматично.304/page-44
Не го отваря
 
Последна промяна от модератор:

Фермиранхо

Потребител
Попълни си бланката и я подай на регистратурата на Районното с входящ номер.
Никой не може да те глоби, тъй като си внесал Уведомлението в срок.
Паниката е лош съветник.
А тази бланка, не се ли взима от Кос? Акп отида за 2ри път и ми кажат да дойда другата седмица..
 

lynx

Редовен Потребител
Ето ти бланката, по-долу.
Отиваш и я подаваш с входящ номер. Никой нищо няма да ти казва и налага.
Всеки гражданин има право да подава документи с входящ номер в Районното и не си длъжен да им обясняваш какво подаваш и защо.
 

Attachments

  • 0f4b8cc5-obrazec_prilozenie11_chl54doc.doc
    35.5 KB · Прегледи: 28
Статус
Заключена за публикации
Нагоре