COMETA LYNX V10 AIR RIFLE

dberov

Редовен Потребител
Едно клипче на 50 метра с Cometa Lynx V10 стреляно през бързомер - бившата пушка на Цочо от обявата на линка по долу. Супер пипната пушка!

https://forum.airguns.bg/index.php?threads/cometa-lynx-v10.10374/#post-274370

Видеото е качено в суров вид, така че на места може да е тегъв, но нямам свободно време за обработка.

 

Васил 83

Редовен Потребител
Здравейте колеги, имам един въпрос относно cometa lynx mkII. Интересува ме дали редуктора и дотиквача са оправени или продължава да страда от болежките на първия модел? Поздрави!
 
Последна промяна:

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Здравейте колеги, имам един въпрос относно cometa lynx mkII. Интересува ме дали редуктора и дотиквача са оправени или продължава да страда от болежките на първия модел? Поздрави!
Редуктора е пейнтболски - с тарелчати пружини. За дотиквача не знам, моя си влиза мазно. Верно, че веднъж се чупи... нямам идея защо. Може би защото без да искам стрелях с не добре затворен сайтлевер няколко пъти (е не последователно де)!?
 

Pana

Потребител
Колеги, чисто от любопитство, има ли накой с Сometa Lynx в 4.5 ? Интересно ми е как е като точност около 16-те джаула и колко изстрела прави. Сигурно ще има въздух за два излета с този голям резервоар.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Колеги прерових интернета и никъде не мога да намеря twist rate-a на цевта при Cometa orion или за който и да било друг модел, някой има ли информация или да знае какъв е? Писах и 2 имейла на Cometa, но няма да благоволят да ми отговорят.
 

anibis

Редовен Потребител
Колеги прерових интернета и никъде не мога да намеря twist rate-a на цевта при Cometa orion или за който и да било друг модел, някой има ли информация или да знае какъв е? Писах и 2 имейла на Cometa, но няма да благоволят да ми отговорят.
Стъпката на цевта (туиста) ЗА ВЪЗДУШНО ОРЪЖИЕ по принцип е стандартна 450мм.
Има и 500мм твист,но те са къстъм цеви и са предназначени за по-друг вид стрелба-Бенчрест!
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Стъпката на цевта (туиста) ЗА ВЪЗДУШНО ОРЪЖИЕ по принцип е стандартна 450мм.
Има и 500мм твист,но те са къстъм цеви и са предназначени за по-друг вид стрелба-Бенчрест!
1/420мм е стъпката, отговориха ми
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Някъде из Форума бяхме обсъждали темата за бутилките на Комета Линкс, по- скоро техният живот. Дали не беше в темата за бутилките, май там!? Алуминиеви с 3-4 мм дебелина на стената. Някъде бях чел, че животът им е 10 години. Понеже е за Комета, за това пиша в тази тема.
Та в Китай има доста прилични, 380 мл на 200 бара. Цена днес, 28.09.2023г. 64.13 лева. Аз си поръчах на 5 септември за 62.70 лева. Защо им расте цената не знам - покачва се почти всеки ден с по няколко стотинки, може би заради цената на долара!?
Едната е с резба 5/8 "-18UNF (червената), другата е M18*1.5 - черната. И двете са Ф 51мм. на моята го премерих, толкова е.
Взех си с резба 5/8 "-18UNF. Доколкото прочетох на оригиналната е такава резбата. Мислех да вземам 500 мл на 250-300 бара, но трябваше и редуктор (трудно се намира такава бутилка с 5/8 "-18UNF на сносна цена ), и прецених, че няма да наливам много пари.
Сега, като жените, червеният цвят е страхотен. Прилича на лак, надявам се като я надуя да не се нацепи. Като я монтирам ще прикача снимчица в темата.
Единственият проблем е, че е произведена 2021/4, което Й съкращава ползването с 2 години и половина, но пък е евтина.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Всъщност годините нямат отношение към живота на бутилката. Броя на циклите пълнене-празнене е определящ. Това с годините е наложено от производителите,да им вървят продажбите!!!
 

Laferrari63

Редовен Потребител
А в този ред на мисли, проблем ли е да се съхраняват на 300 бара за по-дълго време, скъсява ли се "живота" им ?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Нашите на работа винаги са пълни на 300 бара,моите също си ги държа на 300 бара. Когато някоя се изпразни,веднага се пълни. От 1996 година са ни първите композитни бутилки и още си ги експлоатираме. Тия бутилки не са яйца. Стреляйте и хич не ги мислете.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Приятел ме вкара в пожарната да им видя компресора, който пълни около 15 бутилки едновременно, голям е колкото 30 квадрата стая, след това ми показа и карбоновите им бутилки , 50% от тях бяха с люспи или отчупени, издялкани и липсващи парчета карбон. Бях шокиран от това, но въпреки това се ползват всеки ден . Щом при такива условия няма проблем , едва ли при нашите би станало нещо.
 
Нагоре