DIANA

jix1974

Потребител
Продавача с голата глава разбира от въздушно оръжие колкото магаре от тромпет както се казва. 99% има сърдечник според мен, а лоста е нормално да е с леко "крива форма". Дианата в сравнение с Гамо 1250 на промоция във ВИПа за 690-790 лв. е като космически кораб..или другите гамо-та за по 500-600 лв. Това си е мое мнение, но лично за цена 850 мисля, че Диана 48 е супер, освен ако не е някаква дефектна бройка и т.н.

Относително, колега. Със 70 лева отгоре ми стъпи Вайраух 90. В момента пътува, но някак подозирам, че ще дойде фабрично нов девствен и запечатан. Разликата в цената въобще нямаше да компенсира разочарованието ми да си купя малко счупената заримекс-ска Диана.
 

jix1974

Потребител
... и така стана. Запечатан - чистак бърсак.
Доставка - ( за питащият на лични колега ) от Крале...немогадагокажакакво - Холандия. Плащане авансово по банка, доставка по UPS до врата. Да живее ЕРо Съюза.. :)

Е, намерих два кусура - на десния болт на приклада немеца е поизтървал отверката и има нещо изцапано на приклада, ама нейсе.

Не знам дали се вижда - идва с леко отворена цев, незаключена. Н.з. защо.
Зачудих се на колко е напомпано буталото ( да не са ми набутали F версия подлите холанци ).
Пробен изстрел за пенетрация в две евро палета ( 2 х 1,5 см. дърво ) - сачмата ( HN FTT ) засяда във второто. Без изход, но се напипва подуто отзад. Т.е. 2,5 см. Май си е FAC.
Звук - доста тих ( за увреденият ми от огнестрелни слух ).
Зареждане - културистично.
Дизел - абсолютно никакъв!
Спусък - много, МНОГО лек и изненадващ, чак плашещ.

Та така, всяко зло за добро. Аз съм доволен, тоягата е тежка, масивна .... добре е.
 

Attachments

  • New Doc 2018-04-18 (1)_1.jpg
    New Doc 2018-04-18 (1)_1.jpg
    200.8 KB · Прегледи: 157
  • New Doc 2018-04-18 (1)_2.jpg
    New Doc 2018-04-18 (1)_2.jpg
    199.1 KB · Прегледи: 145
  • New Doc 2018-04-18_1.jpg
    New Doc 2018-04-18_1.jpg
    106.3 KB · Прегледи: 153
  • New Doc 2018-04-18_2.jpg
    New Doc 2018-04-18_2.jpg
    92.5 KB · Прегледи: 157
  • New Doc 2018-04-18_3.jpg
    New Doc 2018-04-18_3.jpg
    325.1 KB · Прегледи: 155
  • New Doc 2018-04-18_4.jpg
    New Doc 2018-04-18_4.jpg
    241.9 KB · Прегледи: 153

Ivory

Потребител
Това е тема за Диана не за Вайраух.;)И колко ти излезе ,като цена ако не е тайна?
 

xpresident

Редовен Потребител
Не знам дали се вижда - идва с леко отворена цев, незаключена. Н.з. защо.
За да не се мачка уплътнението на цевта.
Плащане авансово по банка
Колеги, не се набутвайте, от година вече Крале приемат плащане с българска кредитна карта.

Честито на jix1974 за пушката.
 

jix1974

Потребител
Хаха, а ти защо ме питаше от къде съм я поръчал ... тайно??? :) Значи 501.90 евро с вкл. доставка и soft case + банковата такса ( 30-40 лева ).

"За да не се мачка уплътнението на цевта." - да, не се сетих.

За картата - видях....ама не посмях.

ПП ами те нямаха Диани, иначе натам се бях засилил.
 
Последна промяна:

luft9waffe

Редовен Потребител
Честито!Хубава пушка.Радвам се на една такава вече 12 години.Не е зле да се сдобиеш с помпа за нея и манометър,та да видиш къде между 16 и 26 бара на гп-то стреля най-добре.Разбира се и резервни 1-2 маншета и уплътнение цев/цилиндър,ако смяташ дълго да я ползваш.
 

Ivory

Потребител
Хаха, а ти защо ме питаше от къде съм я поръчал ... тайно??? :) Значи 501.90 евро с вкл. доставка и soft case + банковата такса ( 30-40 лева ).

"За да не се мачка уплътнението на цевта." - да, не се сетих.

За картата - видях....ама не посмях.

ПП ами те нямаха Диани, иначе натам се бях засилил.
Питах те ,защото в този сайт я имаха налична с помпа и манометър и помислих че си я купил http://www.huntandguns.bg/bg/produc...gaz-butalo/weihrauch/weihrauch--hw90-komplekt
 

6tangata

Редовен Потребител
Накахме темата ..;) това на сайта на Дайкан..стария..реално няма нищо в магазина..а продваче беше преди по зле от този на Заримекс...всичко става с поръчка...а на Герена е за бойно...само стрелбището...има и магазин на Арсенал....пак само за бойно..е има и ножове..пълнители и т.н...реално някой ден можем да тестваме Диана 52 и Вайх 90..като сила и точност ;)
 

Ivory

Потребител
Преди два или три месеца питах за Валтер и Вайраух дали могат да ми внесат и ми казаха че в момента имат в наличност този Вайраух в кал.5.5 с помпа и манометър и Диана пак с газуво бутало.Има ги на първата страница там където се редуват стоките ,като натиснеш кръгчетата.
 

ivodianov1992

Потребител
Добър ви ден. Наистина ли е вярно, че DIANA 350 е калпава? Много ги заглеждам, иска ми се да направя подарък на баща ми, който има 50 годишен юбилей скоро. 15 години ползваме една Slavia 630, но искам да го зарадвам с нещо по - хубаво. Аз също ще я ползвам. Притеснява ме само, да не е калпава и да се окаже провал. Зная, че ПЦП е по - модерно и джиджано, но 50 годишен човек, няма да може да се оправя с помпи и хамалогии. Искаше ми се да е 4.5мм, но не я намирам никъде. Драма ли е, ако е 5.5мм? Има ли значение от къде ще я купя и трябва ли да й се профилактира нещо преди ползване? Изобщо струва ли си като пружинка, или ще се окаже безполезен тежък кюп, гордо събиращ прах в някое кюше на стаята...
 
Последна промяна от модератор:

luft9waffe

Редовен Потребител
По-малките диани (34,36,38,31,280)са по-адекватен избор за посочените цели.350 не е калпава,просто не е пушка за забавление.Скокът от 7 джаула на 35 може да се окаже разочарование.
 

ivodianov1992

Потребител
От къде да намеря такова животно, особено в 4.5мм. Ако можех да намеря една 34 Premium в 4.5мм щеше да е супер. За съжаление, където и да попитам вдигат раменете, биле стари, нямало ги, предлагат ми някакви пластмасови хатсани, въобще ужас. :/ В Стара Загора срещу пощата едно време имаше оръжеен магазин, там съм виждал 36 да се продава, но гонпреместиха някъде незнайно къде...
 

t.marev

Редовен Потребител
Що да е драма 5.5?! Напротив - по-добре е! Това е по-популярния калибър....извън този форум.:)
Ако не те бъркат парите, скачай смело на 340 N-TEC Премиум - дъртия ще се изкефи на макс! Може и 350 Магнум Класик!
Дали е калпава Дианата? Едва ли! Стара, уважавана немска марка...неевтина, няма да е калпава, освен ако не е някоя прецакана в магазина бройка. Изглежда супер....юбилей....подарък от сина - заслужава си!
А за калибъра и силата, не се притеснявай - това е по-добрия вариант, според мен.
 

ivodianov1992

Потребител
Ще разгледам. Ще се метна на колата и в крайна сметка може да взема една 350 магнум в 5.5 superior изпълнение. Иначе сме ловджии - имаме гладкоцевно и нарезно, но въздухарката си е неизменна чат от ежедневието ни(му) та би се радвал като малко дете на Олизана Диана. Та за това искам да го зарадвам. Бюджетът ми е до 1100-1200 да кажем. 340 N tec, гледам че я има налична в 5.5мм, като дори е на една идея по - ниска цена от 350 mag. Коя от двете препоръчвате? Ако не намеря 34 или 36 в 4.5мм.
 

t.marev

Редовен Потребител
Ами не смея да препоръчвам, щото не съм ги ползвал, само обръщам внимание, върху тези модели. Щом сте ловджии, външния вид и на двете ще ви пасне. Забрави за 4.5 !
Магнума е малко по-силен, но N-tec e с газово бутало. Премиума е малко по-шик, докато Класика си е класик, даже малко на "милитъри" го докарва. В един друг сайт, има показан модел 350 Магнум Премиум, но дали имат наличност.....Сайта е в същата тема, две-три мнения по-нагоре.
А какво е супериор изпълнение?
 

t.marev

Редовен Потребител
Нагоре