Варненска група - SEA WOLVES

Alex Stefanov

Потребител
Няма да бъда във Варна тази и другата събота, така че няма да мога да дойда. Следя темата и когато се съберете ще дойда.
 

Alex Stefanov

Потребител
Ето малко снимки.
 

Attachments

  • 20180811_200457.jpg
    20180811_200457.jpg
    160.3 KB · Прегледи: 48
  • 20180811_200540.jpg
    20180811_200540.jpg
    168.9 KB · Прегледи: 48
  • 20180811_200530.jpg
    20180811_200530.jpg
    301.8 KB · Прегледи: 47
  • 20180811_200449.jpg
    20180811_200449.jpg
    165.3 KB · Прегледи: 48
  • 20180811_200413.jpg
    20180811_200413.jpg
    151.8 KB · Прегледи: 48

lynx

Редовен Потребител
Ако смяташ да стреляш на въздух ги подмини тия бутилки.
За метан може и да свършат някаква работа, но за въздух само ядове ще ти донесат.
 

anibis

Редовен Потребител
Аз съм на линия днеска,ако има някой друг да направим едни хубави стрелбички.:sniper2:
Само трябва да се разберем...
 

Alex Stefanov

Потребител
Момчета, да кажете някой други позитиви и негативи относно 5,5 И 6,25?
С какво 6,25 превъзхожда 5,5 освен размера и далекобойност?
 

Sen

Редовен Потребител
Момчета, да кажете някой други позитиви и негативи относно 5,5 И 6,25?
С какво 6,25 превъзхожда 5,5 освен размера и далекобойност?
Сигурно имаш предвид 6.35 мм.
6.35 проектил носи повече енергия и я запазва на по-голямо разстояние. Също така е по-устойчив на външните фактори - вятър предимно.
Минусите са, че поради по-голямото тегло е по-ясно изразена параболата при него. В тази връзка, не можеш да кажеш, че притежава по-голяма "далекобойност".
Имай предвид, че има изключения, в които тунинговани пушки в 5.5 постигат резултати много по-високи от една 6.35 пушка с фабричните й настройки. Също така, има проектили в калибър 5.5, които са по-тежки и с по-добър балистичен коефициент от регулярните в 6.35. Тоест, написаното по-горе от мен важи така да се каже "при равни други условия" - например ако сравняваш един и същ модел пушка в двата различни калибъра.
Темата е пространна и най-добре би било ако прочетеш малко статии и гледаш видеа из нета, а и тук в този форум.
Бих искал накрая и да ти спомена една малко холивудска реплика, която не трябва да забравяш, когато правиш избора си - "със силата идва и отговорността". Ако избереш 6.35 трябва да си още по-внимателен при стрелба - подчертавам "още", защото в никакъв случай не казвам, че с 5.5 можеш да правиш каквото и където искаш, колега ;)
 

xpresident

Редовен Потребител
Каква е максималната кинетична енергия която може да се постигне с 5.5? Предполагам от там нагоре вече трябва да е 6.35
 

Sen

Редовен Потребител
Комплекс от фактори са, колега, знаеш - тунинг по механиката на пушката в правилно съчетание между различните компоненти, газ, който се използва (сигурно на хелий могат да се постигнат разни чудесии), работно налягане на бутилка и/или редуктор... Тея неща ги казвам от гола теория, надявам се някой ден да имам знания сам да ги постигам ;)
Предполагам, че ако не се търси точност, ниско ниво на звука, разумен разход на използвания газ, може би дори ако не се търси безопасност :D, само за идеята да се постигнат рекордни скорости може лудите глави да стигнат до неподозирани "висоти" :D :D
На мен ми се струва, че нивото на тунинговане, съответно кинетичната енергия, се определя от субективната преценка на собственика на оръжието - стига да не иска невъзможни неща, разбира се ;)
Моето лично виждане е, че за 5.5 е добре един максимум от около 50 джаула.
 

xpresident

Редовен Потребител
Да де, но колото и да се тунингова, при използването на определен газ може да се достигне теоретичен максимум който не може да се прескочи. Колко е той за .22 и примерно за въздух?
 

lynx

Редовен Потребител
И аз подкрепям същата кауза, над 50 джаула за 5.5 вече е измъчена работа.
Някои колеги стрелят със самоделни куршумчета и други подобни.
Но за мен, който иска по-големи мощности е по-добре да мине на по-голям калибър или направо да скача на огнестрелно...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Всичко започва и зависи от проектила....
Цевите да му паснат, енергетиката, механиката и му е ясен и лимита още изначало..
Това важи за всички калибри.
 

xpresident

Редовен Потребител
Явно не мога да формулирам правилно въпроса, за това ще дам пример: може ли при идеален тунинг и подходящи проектили да се постигнат 250 джаула в .22, както при флоберка?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Да де, но колото и да се тунингова, при използването на определен газ може да се достигне теоретичен максимум който не може да се прескочи. Колко е той за .22 и примерно за въздух?

На теория с хелий съм виждал по клипчета нещо от сорта на 460-70 м/с.
На практика мога да ти кажа моят опит какво казва.
Имах AirForce Condor с 24 инчова цев, който заводски дойде над 85 Дж с .22 H&N Baracuda . С рязан проектил от 22LR и тегло приблизително 2,08 грама даваше около 96 Дж. При същите настройки и без пипане с обикновен тампон за почистване на цев в .22 даваше около 370 м/с, което вероятно значи, че това е приблизително пределната скорост, която може да се постигне на въздух. Оттам насетне тегло на проектил и други зависимости относими към скоростта.
 

xpresident

Редовен Потребител
Значи някъде към 100j е лимита на .22 и от там минаваме на по-голям калибър. Тогава при едни 70-80j .22 във всички случай е за предпочитане заради по-високата скорост и по-високия БК на проектилите (при същата енергия!), така ли е?
 
Нагоре