Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

dvelinov

Редовен Потребител
Crown нямат. Поръчка след 15 август. Щом работиш с чуждестранни фирми, трябва да си наясно, че някои затварят цели заводи за по месец...
Аз FX Crown ще взема до седмица,каквото ще да става...но исках да е от Бг.Минах до магазина СОТИС 1 и бързо си тръгнах:)
След това отидох до СОТИС 2 и не ми се тръгваше,хората бяха много приятни и си поговорихме.Мога да взема от тях FX Crown с поръчка(2-3 месеца)ако от FX Airguns отговорят бързо и всичко е ок,но мен не ме устройва.Проблема е в FX Airguns и отношението към нас-това е мое мнение.Глупавото е,че задължават дистрибуторите с клауза в договорите/да не продават/ако има такъв на територията на дадена страна от ЕС.А това,което се случва при нас,трудно може да се обясни при тях
Ще действам по друг начин и ще пиша...
 

dvelinov

Редовен Потребител
Crown нямат. Поръчка след 15 август. Щом работиш с чуждестранни фирми, трябва да си наясно, че някои затварят цели заводи за по месец...
20 дни е максимума за цялата година-отпуски,нова година,великдени и др.А по-големите почти нямат
За всички останали има централен склад,който поддържа точно това и дистрибуторите.Затова не може да се пазарува от фабриката
Все едно да отидеш да си купуваш новата S-класа и да ти кажат:
ми ние тоя месец сме на море,минете друг път:)

Поздрави!
 

barbaron

Редовен Потребител
20 дни е максимума за цялата година-отпуски,нова година,великдени и др.А по-големите почти нямат
За всички останали има централен склад,който поддържа точно това и дистрибуторите.Затова не може да се пазарува от фабриката
Все едно да отидеш да си купуваш новата S-класа и да ти кажат:
ми ние тоя месец сме на море,минете друг път:)
Поздрави!

Аз моя мерцедес като си го поръчвах, чаках близо година за да ми го доставят. Така, че... Дори при най-добрите има чакане... ФХ са много далече от подобен тип фабрики като на мерцедес и за това там политиката по производство, търсене и предлагане е съвсем друга. Предвид опита, който има натрупан от колегите, има изградено общо мнение, че свръх-производството на марката е за сметка на качеството. А това не е добре и за двете страни.

Не търси логика в предлагането на нашия пазар на ВО, защото неизвестните в това уравнение са повече от обичайните и нямат много връзка с това - как се прави по "белите държави" (колко са бели вече е друг въпрос)...
 

SvilenP

Редовен Потребител
То бели вече не останаха... Ама е добре да се правят складове по света и да се работи глобално. А не като сега - вчера поглеждам поредния артикул в английски сайт той струва 170 паунда а транспорта 120...
Или другото - в Amazon.com нещо е 100 долара, а в Amazon.co.uk същото е 120 паунда вместо 76... :mad:
 

staz

Редовен Потребител
Това не са моливи или дъвки, за да има централен склад.
Продуктът им е толкова добър, че не се налага да търсят сами реализация.
Когато дистрибуторът в дадена държава “не става”, то просто продават на втори, трети и така, докато не се намери адекватен такъв.
Това, че си имат изисквания е нещо хубаво, но пък ние българите винаги ще намерим кусур на нещо...
Щом искаш веднага да си я купиш и си готов да си платиш цената, просто изпрати куриер да ти вземе пратката от “тяхната врата” и ще заобиколите изискванията на производителя.
 

dvelinov

Редовен Потребител
Това не са моливи или дъвки, за да има централен склад.
Продуктът им е толкова добър, че не се налага да търсят сами реализация.
Когато дистрибуторът в дадена държава “не става”, то просто продават на втори, трети и така, докато не се намери адекватен такъв.
Това, че си имат изисквания е нещо хубаво, но пък ние българите винаги ще намерим кусур на нещо...
Щом искаш веднага да си я купиш и си готов да си платиш цената, просто изпрати куриер да ти вземе пратката от “тяхната врата” и ще заобиколите изид.скванията на производителя.

С моливите и дъвките е по-трудно,а склад имат както в Европа,така вече и в Щатите
Не съм от българите"дето все са недоволни",а исках да взема пушка от България,както трябва да бъде.Просто всички мрънкат и се крият като мишки,все едно кокаин искам да купя
Ако за теб ако е нормално да запалиш колата и да отидеш на 1500-2000км. до магазин и да я вземеш,за мен не е
Поръчах си пушка(каквато искам)снощи през моя фирма в Австрия и мисля че до 4-5 дни ще е в София,просто не исках да е толкова сложно.За мен темата приключи

Поздрави!
 
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител
Предвид опита, който има натрупан от колегите, има изградено общо мнение, че свръх-производството на марката е за сметка на качеството.
Продуктът им е толкова добър, че не се налага да търсят сами реализация.
hmmm.gif
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
За мен темата приключи
Дабе... то така е лесно!Не се измъквай :),като страстите от придобивката поотшумят пусни някакво ревю...общи впечатления,скорости,някоя мишенка,но на 50-80м.,че на 20-30м. за тази марка е обидно.Иначе поздравление за гледната ти точка винаги ,когато е възможно парите да се въртят у нас!
 

dvelinov

Редовен Потребител
Доста е сложно за обяснение и не ми се обяснява тук.Купих я през Австрия,предполагам затото няма дилър за там
Все пак ще пробвам отново да закупя от Бг.,спрял съм се на STEYR от няколко месеца,ще видим какво ще се случи?!
 

m42_orion

Потребител
Честито! А ще споделиш ли само с кой куриер я вкара в бг, понеже повечето отказват импорт/експорт на ВО?
 

Don

Потребител
При мен дойде с DPD и Спийди съответно миналата седмица.
 

dberov

Редовен Потребител
Поради многобройните запитвания в темата за внос на стоки от САЩ реших да сондирам тук http://www.delivery-shop.com като им изпратих линк от ebay за монтажи Леуполд с въпрос "на каква крайна цена с всички включени разходи ще пристигне поръчката до мен."
Отговорът който получих прикачвам като снимки, понеже пробвах с копиране на текста но го разчеква през два реда.
2018-08-22_110831.jpg 2018-08-22_110945.jpg

В сайта има само определени магазини за поръчки, затова запитах също дали може да се поръчва и от други, които не са в списъка.

Отговорът:
2018-08-22_110451.jpg
Обслужването по кореспонденцията е на ниво, отговарят почти веднага, за друго не зная и не мога да гарантирам.
Дали е изгодно да се използават услугите им, всеки сам да си направи сметката.
 

lynx

Редовен Потребител
Аз съм им ползувал услугите, вършат добра работа.
Но са изгодни за по-скъпите неща, ако човек си поръча нещо по-евтино ще му излезе доста скъпо на финала.
На практика, при покупка на по-скъпа стока има голяма доза пазарлък и ти предлагат отстъпки, при евтините те лющат богато.
 

dberov

Редовен Потребител
Така е Рачо, на мен ми предложиха отстъпки още при запитването което направих, но както спомена там вече нещата са на пазарлък според бройката и теглото и няма точна формула за изчисление.
Забравих да споделя още една важна информация от кореспонденцията ни, но тъй като е доста дълга ще обясня накратко.
Видях едни монтажи, които не бяха с фиксирана а течеше търг за тях >> https://www.ebay.com/itm/Leupold-30...vip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.m43663.l10137 ...и понеже редовно наблюдавам интересни неща, които при аукцион свършват на смешни цени ме провокира да направя и долното запитване.

- " Мога ли да участвам на търг в ebay.com и ако спечеля да платя чрез моя PayPal, като изпратя стоката на вашия адрес в САЩ. Резона е, че винаги има риск да получа стока, която не отговаря на описанието и в такъв случай ще мога да отворя дело срещу продавача и ако то бъде решено в моя полза, парите ще бъдат възстановени обратно в моя PayPal. Ако е възможна такава опция, ще си спестим изпращане и връщане на пари и стоки, което би било свързано с непредвидени разходи а също и неприятно за двете страни."

Re - "При нас всички тези покупки може да се случат много по-лесно. Предоставяме адрес за доставка, но на търгове и ние можем да играем, като го правим със специална програма, съответно не наддаваме повече от минималното определено от Вас.

Иначе, различното при нас е, че имаме сътрудници, които проверяват получените стоки в САЩ дали съответстват на закупените от нас или от клиента. Все пак повече контрол реализираме на стоките, закупени от нас, така, че имайте това предвид.

Няма вариант, в който клиент да закупи определена стока през нас, а ние да доставим друга. При желание можем да предоставим снимки на закупената стока още докато е в САЩ."


Та от сайта са гъвкави и потеглят на всякакви варианти, което радва.
Тия монтажи например ако ги бях играл и спечелил, дреме ми че ще дойдат на двойна цена от покупната, като знам че в БГ първо тоя модел не се продава а аналогични на тези струват от 150лв нагоре.
Надявам се тази информация да е от полза.
 

dberov

Редовен Потребител
Извинявам се за поредния си пост, но не се сдържах да споделя как експедират японците.
Купих стоката на 18.08.2018, изпратена е в същия ден на покупката и пристигнала в БГ точно на 5-тия ден, а преди малко ми се обадиха че е вече в местния клон и мога да си я получа.
Ето все още активния проследяващ линк а по долу качвам снимки да останат в архива. >>https://trackings.post.japanpost.jp...deNo1=RX017555225JP&searchKind=S002&locale=en
За сравнение една пратка от Италия, пусната на 14.08.2018 която вече 9 дена все още пътува >> https://t.17track.net/en#nums=RA981208657IT

2018-08-23_091206.jpg

2018-08-23_091957.jpg
 
Последна промяна:

m42_orion

Потребител
Поради многобройните запитвания в темата за внос на стоки от САЩ реших да сондирам тук http://www.delivery-shop.com като им изпратих линк от ebay за монтажи Леуполд с въпрос "на каква крайна цена с всички включени разходи ще пристигне поръчката до мен."
Отговорът който получих прикачвам като снимки, понеже пробвах с копиране на текста но го разчеква през два реда.
View attachment 72310 View attachment 72311

В сайта има само определени магазини за поръчки, затова запитах също дали може да се поръчва и от други, които не са в списъка.

Спешно ми трябва подобна фирма, която пазарува вместо теб от Германия и ти доставя пратката до адрес. Ако някой знае, моля да сподели.
 
Нагоре