БУЛПАП

anibis

Редовен Потребител
Благодаря ти Евгени,да дано така да прилича новия булпап,но ще е с друго палче/като оригиналното на Едгъна/и спускова скоба.
А колегата който иска да копира приклада няма проблеми,ще му пратя всички размери.
 

du6ata

Редовен Потребител
Благодаря ти Евгени,да дано така да прилича новия булпап,но ще е с друго палче/като оригиналното на Едгъна/и спускова скоба.
А колегата който иска да копира приклада няма проблеми,ще му пратя всички размери.
Ако не ти е проблем ще съм много доволен да имам такъв приклад
 

anibis

Редовен Потребител
Ако не ти е проблем ще съм много доволен да имам такъв приклад
Нямаш никакви проблеми,още утре ще ти снимам чертежа който го сне дърводелеца от оригиналния приклад,и ще ти го пратя на лични.
 

anibis

Редовен Потребител
Ето я дрешката на новата ми железария.
Приклада още не е финиширан,когато се намаже с маслата още повече ще изпъкне шарката на орехчето.
Има още малко работа и по-железарията,ще стане наистина много хубав булпап.

038678855.jpg


038678856.jpg



038678857.jpg
 

du6ata

Редовен Потребител
Ето я дрешката на новата ми железария.
Приклада още не е финиширан,когато се намаже с маслата още повече ще изпъкне шарката на орехчето.
Има още малко работа и по-железарията,ще стане наистина много хубав булпап.

038678855.jpg


038678856.jpg



038678857.jpg
Много добър !!!
 

anibis

Редовен Потребител
Благодаря ти!
Има още доста работа по-него,финиш на приклада,задтилък,спусък/палче/ спускова скоба,има още малко донагласяне на железарията.
Чак след тия интервенции ще се минава на пясъкоструйка всичките детайли,и след това анодация,има още доста работа по булпапа,но щом съм се
заел с направата му,няма как да не стане.
Отказах се да го правя сив/графит/както оригиналния Еdgun Matador R2
след като видях ореховата талпа каква шарка има,просто щеше да е грехота ако бях го боядисал приклада.
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
На какво отгоре това "нещо" струва 2230лв.
Щампована ламарина с цев и бутилка... това си е мое мнение,и за това чудо което са искали да го направят да прилича на ФХ но са достааааа далече,
повече от 1000-1200лв макс не струва,но както казах това си е мое мнение.
 

Sen

Редовен Потребител
Принципно цената е 999 евро в сайта им, тук малко са си сложили надценка нашите момчета, логистични разходи ;) Между другото, твърдят, че дизайнът е създаден преди да излезе Импакта.
 

anibis

Редовен Потребител
Кой го твърди че е излязъл дизайна преди да излезе импакта,това си в грешка,точно когато излезе импакта,след два три месеца ако не се лъжа
словаците бяха е направили тази пушка.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Словенци, не словаци. В интерес на истината, имах преди 4 години(по същото време руснаци изкараха подобен прототип, който обаче не излезе серийно) мейл с предложение че ще изкарат "интересна" пушка.
Забавиха се с производството и официално излязоха след ФХ на пазара и пак имаха проблеми.
 

anibis

Редовен Потребител
Е да де,словенци,извинявам се.
Да не обиждам колегите които са е направили тая пушка но тея пари са и адски много, и 2000лв пак и са много.
Това ми прилича на тия Кросманите къстъм 2240-1377 и т.н с колба отпред, и отзад един сгъваем приклад или прав от типа на М16 и хайде 1000 евро.
 

Sen

Редовен Потребител
Кой го твърди че е излязъл дизайна преди да излезе импакта,това си в грешка,точно когато излезе импакта,след два три месеца ако не се лъжа
словаците бяха е направили тази пушка.
Миро, в същия клип, който е цитиран по-горе, и който е над един час словенецът го казва. Не помня точното място. Твърди, че техния дизайн е преди този на фх.
 

anibis

Редовен Потребител
Миро, в същия клип, който е цитиран по-горе, и който е над един час словенецът го казва. Не помня точното място. Твърди, че техния дизайн е преди този на фх.
Дизайна да, но пушката кога е излязла на пазара? Аз говоря за пушката ФХ импакт че се появи на пазара,чак след два три месеца словенците направиха тази пушка,и СЛЕД ФХ-са се появи на пазара.
 

Sen

Редовен Потребител
Да, да, няма спор никакъв. Мен даже ми се струва, че не са само 2-3 месеците, а повече ;) Пекича го каза - проблеми са имали и не са могли да го пуснат. Не мога щ да навлизам в конспиративни истории за крадене и промишлен шпионаж, защото хабер нямам дали имат някаква почва изобщо, кой знае какво е станало и кой от кого ;)
 

anibis

Редовен Потребител
Точно и аз не мога да кажа колко време след като излезе ФХ на пазара словенците и те изкараха на пазара тяхната пушка.Но си спомням около 2-3месеца,може да е било и повече не знам,не ме е интересувала никога тая пушка/булпап/ за да знам нещо повече за нея, всичко говоря по спомен.
 
Нагоре