КРОСМАН пушки и пистолети

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Ето ми новата придобивка на базата на Кросман 2240,благодарение на Миро от Варна.Тези дни ще има тестове на скорост.Цевта е оригинална с дължина към 17 см. в кал 5.5.Цилиндъра е към 70 кубика.Има си мародерски барабан и плочка за единична.Мисля да му намеря една къса оптика 3-9х32. и ще заспи.По план трябва да дава около 25-30 изстрела с ЖСБ 1.03.
 

Attachments

  • IMG_20180329_164023.jpg
    IMG_20180329_164023.jpg
    359.8 KB · Прегледи: 174
  • IMG_20180329_164034.jpg
    IMG_20180329_164034.jpg
    433.7 KB · Прегледи: 167

sa6o

Потребител
здравейте колеги,искам да попитам запознатите дали модел на кросман-мулти пьмп може да се трансформира в пцп.металната цк е ясна......
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Може разбира се,при руснаците е пълно точно с този модел на Кросман 1377 направени на ПЦП.
 

anibis

Редовен Потребител
Едно ПЦП на базата на Кросман, 2240 но това не е толкова важно,важно е цевта.
А цевта е от бронз,изглежда перфектна,и нарязва много добре чашките,никакво запиране нямаше когато избутвах чашката по цевта,чашката си върви абсолютно плавно,навсякъде по-цевта.:bravo: Тия рашки за пореден път,ме изненадаха.
 

Attachments

  • CIMG0322.JPG
    CIMG0322.JPG
    231.7 KB · Прегледи: 168
  • CIMG0327.JPG
    CIMG0327.JPG
    269.1 KB · Прегледи: 164
  • CIMG0329.JPG
    CIMG0329.JPG
    361.1 KB · Прегледи: 159
  • CIMG0330.JPG
    CIMG0330.JPG
    411.7 KB · Прегледи: 156
  • CIMG0339.JPG
    CIMG0339.JPG
    384.3 KB · Прегледи: 157

sa6o

Потребител
здравейте на някой попадал ли му е модельт 2200аа на кросман(multi pump) в4ера си поиграх на сухо с една такава ,собственика нямаше 4ашки за да я пробвам по мишени, до кьм 4 помпи не се усеща усилие от там до към7-8 се усеща здраво нагнетяване.пляска здраво ,но ми направи впе4етление 4е цевта е масивна (желязна) а вътре се вижда бронзова втулка(от към мушката) дали минава през цялата цев.....
 

Гатев

Новодошъл
Здравейте,
нов съм във форума и наскоро купих първата си въздушна пушка а именно:
Crosman Trail NP XL 1100 BT1122WNP 5.5 mm https://armsbg.com/component/virtue...sman-trail-np-xl-1100-5-5mmarms.html?Itemid=0

Питането ми е следното!

Закупената от мен пушка що за пушка е? И има ли какво да правя по нея, също така не съм наясно необходима ли е някаква по специална подръжка? Къде в София може да се постреля?
С две думи, нищо не знам! Просто имах желание да имам и въздушна пушка!
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Здравей колега. Радвам се, че си в нашият форум, но доста от тези въпроси трябваше да ги зададеш преди да купиш пушката. Пожелавам само приятни емоции с новата придобивка.
 

Гатев

Новодошъл

Attachments

  • 20180309_151111.jpg
    20180309_151111.jpg
    192.8 KB · Прегледи: 30
Последна промяна от модератор:

kosmev

Редовен Потребител
Закупената от мен пушка що за пушка е?
Като за начало,пушката ти не е компресионна(PCP), въпреки, че е с газово бутало, а ПРУЖИННА (ПП).
Това не означава непременно, че не е хубава, но за под 600лв вече има турски не-много лоши PCP-та.
А на много места ще намериш твърдението, че каквото и да е PCP е по-добро и от най-добрата пружинна пушка :)
Прочети внимателно раздела за ПП, ще намериш основните неща, на които да обърнеш внимание.
Най-общо, като лаик - пушката ти е мощна- ще дупчи консервни кутии- въпросът е да е точна -като за начало, да може гарантирано да уцелваш кенче от бира на 35-40 метра.
 

Nikola

Потребител
Купи си хубави чашки (Жсб 0.86, 0.93, 1.03 мисля че ще ги хареса пушката, по тежките мисля, че ще са й тежички) и снимай една мишена с тях на примерно 30 метра. От там ще си проличи дали пушката е добре настроена и дали си отцелил добра бройка. Няма да се притесняваш-всичко се поправя и сменя.
 

Гатев

Новодошъл
Като за начало,пушката ти не е компресионна(PCP), въпреки, че е с газово бутало, а ПРУЖИННА (ПП).
Това не означава непременно, че не е хубава, но за под 600лв вече има турски не-много лоши PCP-та.
А на много места ще намериш твърдението, че каквото и да е PCP е по-добро и от най-добрата пружинна пушка :)
Прочети внимателно раздела за ПП, ще намериш основните неща, на които да обърнеш внимание.
Най-общо, като лаик - пушката ти е мощна- ще дупчи консервни кутии- въпросът е да е точна -като за начало, да може гарантирано да уцелваш кенче от бира на 35-40 метра.


Странно! В инструкцията и общо взето на всякъде пише че е с газово бутало (Nitro Piston) , това беше и причината да я купя! Единсрвено в описанието в сайта на puska.eu пише енергия - пружина. https://www.pushka.eu/product/Въздушна-пушка_Crosman-Trail-NP-XL-1100-BT1122WNP-5.5-mm

На в всякъде в инструкциите както и на самата пушка пише nitro piston което е описано - газово бутало!
nitro-piston1-300x205.jpg
 

didarai

Редовен Потребител
Нитро пистън = гас рам = газово бутало = газова пружина . Вратата на хечбеците отзад е с газови пружини . Има цяла тема за газовите пружини (ГП) във форума . Това си е пружинна пушка (ПП) с газова пружина . Има предимства пред обикновенната и не е ПЦП въздушна пушка .
Ето тук малко инфо , да се ограмотиш .
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Въздушно-Оръжие-Терминология.3340/
 

Гатев

Новодошъл
Нитро пистън = гас рам = газово бутало = газова пружина . Вратата на хечбеците отзад е с газови пружини . Има цяла тема за газовите пружини (ГП) във форума . Това си е пружинна пушка (ПП) с газова пружина . Има предимства пред обикновенната и не е ПЦП въздушна пушка .
Ето тук малко инфо , да се ограмотиш .
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Въздушно-Оръжие-Терминология.3340/


Ок, мерси за инфото!
Газова пружина без пружина!

В такъв случай да си я оставя или да търся друга?
Пушката изглежда добре, но удоволствието вече не е същото! Във форума четох че ПСП е по добре от ПП и като видях че в описанието на някой сайтове nitro piston - ( газово бутало) реших че съм взел правилната пушка
 
Последна промяна:

noangel

Потребител
И за какво ще се ползува тая пушка, дето изглежда добре, ама удоволствието не и е вече същото?
 
Нагоре