КОЛЕЛА, ТУМБЛЕРИ производство и маркиране.

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Браво и на двамата. Дано го видим на Асеновград. Според мен носи още няколко отвора в частта към големите метри. Там дебелината май е към 5мм. Не че ще се облекчи, но ще стане по-въздушно.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Носи на много дупки, и по захващащия ринг и по основната крива и по долната, че даже и мястото за стягащия винт може да се до удордиса. 1/5 от теглото си може да го загуби без проблеми.
 

pellet

Редовен Потребител
Благодаря на всички за харесванията и за хубавите думи!

BAD TORO; peko - Да, можеше да е по-ефирно, но така сякаш повече ми се нрави. Да има блясък/метал. И да, на Асеновград ще съм с тази екипировка, ще се радвам да се видя отново с всички вас.
 

Dominus

Редовен Потребител
Да, в общи линии на всички колела измервателния сектор представлява нещо подобно. Браво за ентусиазма. Сега обаче остана сам да се увериш, че освен измервателния сектор колелото трябва да придоставя достатъчен комфорт за въртене. Така ще стигнеш до извода че нещо не е както трябва в колелото.
 

pellet

Редовен Потребител
Както казах, благодаря на всички за коментарите. Исках да покажа една идея, която за мен работи. Ако някой се вдъхнови и го доразвие да му е пригодно за него, ще бъда безкрайно щастлив.

Dominus - преди алуминиевия вариант, колелото беше направено от полимер ( прототип), изпринтено на 3D лазерен принтер. След като вече стигнах до извода, че всичко му е както трябва и ми предоставя достатъчен комфорт при въртене, беше изработено от алуминий. Така че, уверявам те, всичко му е както трябва за моите нужди и комфорт. То затова е моето колело. ;) Не се заяждам, не вкарвам никакви лоши чувства, просто няма нужда да генерализираш нещата.

Поздрави!
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Аз също не се заяждам, но си бил на 1,2 състезания по фт. Не си видял всички възможни пози и дистанции. Ще ми е интересно да видя как мериш прав дистанция около 12-15м. Как точно го Улавяш туй колло.
Времето ще ти покаже недостатъците. Днес си пуснах за принтиране второ колело и колкото и да ми е по възможностите да си го моделирам по кеф знам че не мога да си позволя да го смъквам по диаметър в малките метри, точно щото няма как да го хващам и ще ми е трудно да го ползвам.
Мислиш че си открил топлата вода, а е въпрос на време да разбереш че си заседнал в бара.
 

pellet

Редовен Потребител
Просто съм изумен! Реших да споделя, какво съм си направил. Как някой разбра какво мисля за топли води, как някой разбра къде съм заседнал?! Спирам всякакви коментарии по-нататък.

Тържествено обещавам да те науча да мериш всякакви дистанции от всякакви пози с мойта пушка и с мойто "колло".... щом е толкова важно за теб.
 

Dominus

Редовен Потребител
Ти ли си изумен?
Аз съм шашардисан. Опитах си да ти дам съвет, но какво разбирам аз?
Ти очевидно си някакво ново светило - учител и грешката е моя, че не съм се усетил. Ти просто сътворш чудо и аз трябва да изпадна във възхита.
Идеята ти е досто стара. Като за начало само да ти спомена, че Факете Моро има подобно на твоето колело от доста време.
Колко често се използва? Никак.
Защо ли? Защото стрелящите ФТ са идиоти-полупримати, които си нямат идея какво правят.
Ей ти го модела, попроменен от мен за да е по-удобен, но въпреки това не е читаво колело.

П.С. Хубаво е да си пишете титлите (доцент, професор, доктор) като се регистрирате, че да не съгреши някой да ви даде съвет.
Много ми идва вече простотията ви.
 

Attachments

  • P_20170727_211416.jpg
    P_20170727_211416.jpg
    135.7 KB · Прегледи: 131

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Като седнете да бележите паралакса по метри,по какво се целите?Смисъл какъв вид мишена ползвате за да видите най-ясно кога е избистрило?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Като седнете да бележите паралакса по метри,по какво се целите?Смисъл какъв вид мишена ползвате за да видите най-ясно кога е избистрило?

Най-лесно и достъпно е вестник. Иначе назад в темата имаше и специални шрифтове и линии с различни размери.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Корицата на блок с милиметрова хартия. В книжарниците го има, 1,20 лв. мисля. Има доста шрифтове с различни размери
 

sts1969

Редовен Потребител
Разпечатани на принтер квадратчета, предварително написани метрите с подходящ едър и ситен шрифт. Пакет бамбукови пръчици за шишчета от някой хранителен магазин, голям запас от търпение и железни нерви...и си ти. :)
DSC_1217.JPG
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
С тел от Практикер извит на П... и изрезани мишенки от тези и редиш през 1-2-3...5 м. :) колкото ти мери оптикатаDSC09707.JPG
 

Attachments

  • Мишени ФТ.pdf
    791.1 KB · Прегледи: 16

xpresident

Редовен Потребител
View attachment 76926
Ако някой случайно иска да си ползва оригиналното колело на NSD 10-50x60, прилагам файла с разграфяването. Печата се в мащаб 100%.
https://drive.google.com/file/d/1A5VPNNgFK9Wjxutid_nMuxKxb52US7ai/view?usp=sharing
Малко коригирах метрите, имаше неточности.
https://drive.google.com/file/d/1pKt8XnAf1NtE8SY42bKqHf08s_AaYi6n/view?usp=sharing
 

ivofox

Редовен Потребител
Здравейте приятели,след дълго чудене как да си направя лентичката на тумблера водоустойчива.Беше ми принтирана лентичка с отметките и отгоре тиксо,но имах опасение при дъжд.Когато вали дъжд може да ми размаже отметките.Разпечатах си лентички на принтера и ги ламинирах в фотото.След това ги изрязах и поставих на тумблера.Стана страхотно.
 

Attachments

  • 20200423_010535.jpg
    1.5 MB · Прегледи: 32

Kameno Karp

Редовен Потребител
Тъй като не открих никъде паралаксното колело за моя Пилад, реших да импровизирам. Купих Липърско колело с идеята да го преработя за моята оптика. За моя радост преработката се оказа елементарна. Оказа се, че колелото има гумена вложка в която влиза тумблера.
Извадих гумената вложка.
Направих от черен полиамид тапа за централния отвор на колелото, че иначе щеше да стане грозно. От тампон (ползвах го за материал) направих нова вложка. Сглобяване и... воала. :D
Снимките след малко, че не се получава сега.
Снимките се качиха разбъркано, не по хронологичен ред, ама се вижда за какво иде реч.
IMG_20200425_125002.jpg IMG_20200425_130346.jpg IMG_20200425_122905.jpg IMG_20200425_122711.jpg IMG_20200425_122648.jpg IMG_20200425_122738.jpg IMG_20200425_130104.jpg IMG_20200425_131914.jpg IMG_20200425_130115.jpg IMG_20200425_131854.jpg IMG_20200425_131842.jpg IMG_20200425_122835.jpg IMG_20200425_124805.jpg
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
:yes:
Тъй като не открих никъде паралаксното колело за моя Пилад, реших да импровизирам. Купих Липърско колело с идеята да го преработя за моята оптика. За моя радост преработката се оказа елементарна. Оказа се, че колелото има гумена вложка в която влиза тумблера.
Извадих гумената вложка.
Направих от черен полеамид тапа за централния отвор на колелото, че иначе щеше да стане грозно. От тампон (ползвах го за материал) направих нова вложка. Сглобяване и... воала. :D
Снимките след малко, че не се получава сега.
Снимките се качиха разбъркано, не по хронологичен ред, ама се вижда за какво иде реч.
View attachment 83594 View attachment 83595 View attachment 83596 View attachment 83597 View attachment 83598 View attachment 83599 View attachment 83600 View attachment 83601 View attachment 83602 View attachment 83603 View attachment 83604 View attachment 83605 View attachment 83606


Готов си за ФТ стрелба:yes: :cheers:
 
Нагоре