Haenel 312 , 311

xpresident

Редовен Потребител
Относно ремонтите ще се изкажат по-компетентните колеги, но ако ще се прави поръчка от Германия и аз имам с какво да се включа.
 

6tangata

Редовен Потребител
Нови оригинални на 100% маншет, пружина и тампон в БГ няма..освен аки някой не е поръчвал някога от Германия с "баба" им началник ;) Оригиналните пружини ако са стояли в пушката стават "бавни", "мудни" и т.н. имам нова оригинална и дава по-ниски скорости от примерно подобна с диаметър на "телта" 3 мм. Лично мен Хайнелите най ми харесват със скорост 190-200 м/с с леки сачми с кривата оригинална при читав маншет да докараш най-много 160 м/с с леки 0,45 гр. сачми....ако ще поръчваш от Германия участвам ;) иначе мога да се опитам да помогна с маншет(кожен) и пружина....иначе тампона за мен не е много важен...и е относително лесен за изработка ...
 

sa6o

Потребител
здравейте на вси4ки, някой има ли haenel-sport modell 49a и дали се намират 4асти за модела.в4ера ми попадна една такава и без да искам я взех,4удя се ако по4на да я реставрирам дали ще намеря нужните 4асти ако има нещо прееее...цакано.
 

jix1974

Потребител
Да. Единственото място което съм намирал с обилно части.
.....
Малко оф-топик:
днес извадих от гардероба хаенела и не останах доволен от гледката на повърхностна ръжда. Не знам как е при вас, вероятно същото. Започнах към 9 и с помощта на три грида шкурки, спирт, студена оксидация балистол, спрей космос (за приклада) и моторно масло (от колата, много ясно) се изгаврих брутално и от "запазено 310 - стрелбищна соц. радост" го направих "310 блек пантер - тактикал едишън".
Селско, а? Мен ме кефи ... :)
....
Сега е някакси задължителен един тунинг кит над 155 м/с от горния сайт. Моля, имайте ме предвид и мен при поръчка.
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    324.5 KB · Прегледи: 160
  • 2.JPG
    2.JPG
    327.1 KB · Прегледи: 153
  • 3.JPG
    3.JPG
    356.2 KB · Прегледи: 157
  • 4.jpg
    4.jpg
    122.7 KB · Прегледи: 156
  • 5.jpg
    5.jpg
    301 KB · Прегледи: 152
  • 6.jpg
    6.jpg
    378.4 KB · Прегледи: 156
  • 7.jpg
    7.jpg
    198.3 KB · Прегледи: 157
  • 8.jpg
    8.jpg
    192.2 KB · Прегледи: 157
  • 9.jpg
    9.jpg
    260.6 KB · Прегледи: 155
  • 10.jpg
    10.jpg
    267.2 KB · Прегледи: 158
  • 11.jpg
    11.jpg
    320.6 KB · Прегледи: 155
  • 12.jpg
    12.jpg
    334.2 KB · Прегледи: 159

bleu81

Редовен Потребител
Добро утро,

Пушката я почистих, смазах и сглобих с наличните части. Нагънатата пружина се усеща при връщане на лоста за зареждане понеже опира леко в намотките. Маншона го освежих, смазах и прави добра компресия. Гумения тампон както каза щангата не е от толкова съществено значение и го сложих обратно във вида в който е.

Поръчка от http://www.waffencenter-gotha.de/ ще направя, но вероятно другия месец. Нямам против да поръчам дреболии и за някой друг. Преди да поръчам ще пиша.

Поздрави
 

jix1974

Потребител
Колега, аз съм твърд кандидат да си разделим транспорта с една обща поръчка. От София съм. Мойте неща ще са за 106.45 евро.
 

6tangata

Редовен Потребител
Пишете и мен за транпорта ;) Части още не съм си харесал..., но ще ;)
 

bleu81

Редовен Потребител
така и така говорим за Хайнел, да питам какво ви е мнението за преминаване от кожен към полимерен маншет? При положение, че стария работи добре, какво печеля от сух цилиндър.

http://www.waffencenter-gotha.de/sh...-3-121-Neufertigung-Eigenfertigung::5487.html

В същия сайт се предлага и пружина 15J
http://www.waffencenter-gotha.de/sh...feder-Stark-Export-HAENEL-312-3-121::339.html

Чисто конструкционно механиката на пушката има ли ресурс да понесе тази пружина или да не я насилвам и да си купя стандартната "Ф"

Поздрави
 

Attachments

  • 1-IMG_6854.jpg
    1-IMG_6854.jpg
    32.1 KB · Прегледи: 50
  • 1-IMG_6957-001.jpg
    1-IMG_6957-001.jpg
    31 KB · Прегледи: 45

6tangata

Редовен Потребител
Аз лично с нищо не бих заменил кожения..за мен е многократно по издръжлив, а и ако попадне метална стружка и т.н в компресионната камера не му влиае..просто я "поглъща"..;) 15 J за мен са много, ще натовариш лостовата система двойно и ще и скъсиш жовота (даже може и из един път да каже прас). За мен 8-10 J е максимума. За ман Хайнела се държи добре на тази джаули...
 

Hidden

Редовен Потребител
Полимерните не са по-добри - просто са по-евтини и по-достъни. Колега беше поръчвал от Русия и каза, че издържат около 2000 изстрела, което е малко в сравнение с кожени. Както вероятно си видял по-назад в темата, някой взе да експериментира с маншет за Гамо, но още май няма резултати.
Като гледам и цената на синтетиката спрямо кожения - определено бих взел кожен. Онези, които купихме от Русия поне бяха по-евтини.
 

pellet

Редовен Потребител
Няма по-добри и по-лоши. Онзи, който каза първоначално за руските маншети и другия, който експериментира с маншет на гамо са ... един и същ - аз :) :)
Както казах и тогава, исках да съм малко от малко сигурен, за да споделя мнение. Имам вече ~3000 изстрела с хайнела и гамовски маншет. Държи се чудесно! Може да се разчита. Просто се престъргва гамовския маншет на 24,9 мм външен диаметър. Конусното захващане е идентично на онова за руските.

Относно за/против кожен/полимерен - няма една истина, въпрос на вкус и приоритети. Аз харесвам и двата варианта еднакво.

Кожения - невероятно мека работа. Няма такъв приятен и мазен работен цикъл и изстрел, както с кожата. Голяма дълговечност. Но изисква смазване периодично, както и периоди на изчистване на дизела, после поразсъхване и пак мазане. Това го прави доста непостоянен във времето. Бавен е, иска по-силна пружина за същата скорост на проектила.

Полимерен - малко по-твърда работа на пушката, но ако е правилно монтиран и смазан си изкарва целия ресурс, гарантирайки доста консистентни параметри. Пъргав е, и си осигурява скоростта на проектила с по-слаба пружина. И не пуши .... ;)

Аз съм заложил на втория вариант, поради предимствата му. Това не значи, че не ми липсва онова мазно "пльопф" при изстрел. ;)
 
Последна промяна:

Venco

Редовен Потребител
Колеги някой има ли преки впечатления от модела Haenel 303-super? Ще съм благодарен ако споделите повече информация за този модел. Поздрави.:)
P5100017.JPG
 

Nikola

Потребител
До колкото виждам е 303 с диоптрик и мушка като на 311и приклад като на 312.
 

jix1974

Потребител
Е, нали сме се разбрали - чакаме колегата bleu81 да каже кога ще прави поръчката.
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
http://www.waffencenter-gotha.de/sh...311/3-112-311-2/Dichtung-Manschette::580.html
Дали някой ще поръчва скоро от този сайт да се включа :) Трябва ми такъв кожен маншет за Хайнел 311. Пушката е перфектна само маншета е за смяна :)
Преди няколко месеца поръчах 2-3 кожени маншета за моя Хайнел от Гота, но дойдоха с 2мм по големи, уж модела същия, така че сега съм с полимерен и съм мн. доволен.
 

Ivory

Потребител
Някой пробвал ли е да си направи по този начин маншет,според мен може да се използва и цилиндъра на пушката вместо тръбичка.
 

6tangata

Редовен Потребител
Ако маншетите са за 312 и са с по-голям диаметър можем да се разберем ако не ти трябват да ги купя ;)
 
Нагоре