PP700W - PCP пистолет

kosmev

Редовен Потребител
Отговорих на колега, ама се получи хубав пост и реших да го споделя и тук.

Моето мнение кой модел да избереш:
Стара версия с къса цев защото е по тих е и лесно може да се дозаглуши. Тя си е достатъчна за пистолет - 235мм.

В 4.5 защото:
-Повече изстрели
-По-малко шум
-В заводски вид спокойно вади 15J и 240м/с с 0.5грама чашка. В 5.5 с 1грам чашка вади макс 180м/с, за да го докарат до 200 разпробиват отвори.
-По-голяма дължина на правия изстрел, примерно 45 срещу 35 метра, сметни си ги с ChairGun.
-Може да си го намалиш на 12J (225м/с) - аз съм така- или още по-малко и пак ще имаш достатътчна начална скорост за прав изстрел. При 5.5 с 10J ще ти плюе със 145м/с - това може да го докараш и с CO2 пистолет.
- Имаш много по-голям избор от чашки , от леки 0.45гр до тежки над 1 грамови, дори и с тях ще вади прилична начална скорост - с 5.5 ще трябва да търсиш само леки, а те имат лош БК
- Чашките са почти два пъти по-евини.

Един минус на "стария" модел, не съм сигурен при новия как е - цевта не е здраво хваната към цевната кутия, а "халтави".
Реално здравата фиксацията става с кожуха на модератора - ето клип
И моя е така, даже доста си халтави като се махне тръбата на модера

Тук има много измерени скороси - търси за м.с. - мыс - мс -
http://guns.allzip.org/topic/30/1740807.html

Това е темата за продажби при руснаците, има интересни идеи за приклади и модератори.
http://guns.allzip.org/topic/370/2274758.html

Малко снимки от там:
Удължител- модер
21843821_24052.jpg
Надут до 450 Бара, раздул се е, ама не е гръмнал :)
21886054_20988.png

Приклади
maxresdefault.jpg
Snowpeak-pistol-2.jpg
 

apapazov

Редовен Потребител
И на новият модел шляка цевта ако не е натегната с предната тапа на модератора
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
По молба на колега,който иска да си направи пистолета на правоток качвам снимки на детайла с редуктора за да се види точно къде е разликата между двата детайла.Направен е от колегата Миро (Анибис).Целия детайл е монолитен и нищо не се отвива.
 

Attachments

  • DSC_5658.jpg
    DSC_5658.jpg
    49.7 KB · Прегледи: 136
  • Изображение1904.jpg
    Изображение1904.jpg
    163.2 KB · Прегледи: 135
  • Изображение1905.jpg
    Изображение1905.jpg
    123.9 KB · Прегледи: 133
  • Изображение1906.jpg
    Изображение1906.jpg
    105.3 KB · Прегледи: 133
  • Изображение1907.jpg
    Изображение1907.jpg
    108.9 KB · Прегледи: 130
  • Изображение1908.jpg
    Изображение1908.jpg
    96.7 KB · Прегледи: 131
  • Изображение1909.jpg
    Изображение1909.jpg
    93.4 KB · Прегледи: 137

Raymon

Потребител
Много ти благодаря, само не ми е ясно как се сваля това на снимката. Защото при мен то остава на бутилката, а май не би трябвало да е тъка.
 

Attachments

  • IMG_1448.JPG
    IMG_1448.JPG
    158.4 KB · Прегледи: 81
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
Нужен ли е изцяло нов детайл при положение че като завиеш максимално от където се регулира редуктора то все едно става на правоток. Не се заяждам а питам защото и моя редуктор не работи както трябва и се чудя какво бох спечелил аки мина на правоток
Реймън моето се отви на ръка
 

Raymon

Потребител
Справих се. Хванах здраво “редуктора” на менгемето и затегнах здраво бутилката, след това развих бутилката и елемента остана на редуктора.

Нужен ли е изцяло нов детайл при положение че като завиеш максимално от където се регулира редуктора то все едно става на правоток.
Ами мисла първо да пробвам да махна полиамида, конусния болт който затваря и да натегна отзад болта. Тъка със сигурност няма да работи редуктора. Ама опита ще покаже как ще се държи по този начин. Иначе с редуктора е зле работата искам да го пробвам без него.
 
Последна промяна от модератор:

kosmev

Редовен Потребител
20180517_224409.jpg 20180517_224417.jpg 20180517_224643.jpg

Ето новия квадратен модер/цевна кутия.
Държачите ги разпечатах на 3Д принтер, заспаха.
Даже според мен хващат по-добре от оригиналната тапа на модера, която е метална, но има лек луфт и ако не е много здраво натегната, размества мерната линия.
Изглежда грозно така, но тествам с различни дължини как ще заглушава, накрая ще му тегля една боя.
Според сметките ми, увеличил съм полезния обем почти 2 пъти.
Преградите обаче нещо не се разпечатаха добре, чудя от какво да си ги направя.
Кръгли е по-лесно да нагодиш, конусовиден квадрат преминаващ в кръг не се намира лесно :)

modder.png
 

kosmev

Редовен Потребител
scoped.jpg

Дойде най-после оптиката 2-7х32 , с много дълго очно разстояние/Eye Relief.
Дори с напълно изпънати ръце, фокусира идеално!
Увеличението според мен е 1 до 3.5, но това дори е по-добре, защото при 1х може да се стреля с две отворени очи, подобно на бързомер.
Прострелях я, прекрасно се вижда , кръстта е тънък и отчетлив, а пистолета почна да групира още по-добре :)
Лошото е, че малко пречи на зареждането, а още по-лошото е, че с новите габарити не се събира в чантата си :)
Поръчвам един изместен моноблок, ей такъв
Ама докато дойде, се чудя да не опитам да не я хвана само на единия монтаж(предния) - много ли селско и нестабилно ще стане?

EDIT
Заиграх се с paint и нещо вариантите май не ми харесват.
Ако искам оптиката да не ми пречи, трябва да стане нещо такова:
scoped_wish.jpg

Което занчи да я изметя 8 сантиметра напред.... Ако беше новия модел, с квадратния модер, залепваше... ама сега май вараинти нямам...
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Реших проблема с "халтавещата" цев, която се натяга с кожуха на модера.
Идеята почерпих от тук.

Вече се хваща здраво към цевната кутия с 4-ри стопорни болта М3, с остър връх.
20180804_150213.jpg 20180804_164615.jpg
Освен, че вече ще прави само такива групи, :D
JSBExpress.png

мога да си направя и "сгъваем" модер.
Прибран плътно няма да стърчи повече от манометъра на цилиндъра, а при стрелба ще го изтеглям 10-ина сантиметра напред...
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Понеже стана въпрос за гумения клапан ето малко и от мен, тестово, но работещо.
 

Attachments

  • IMG_20180910_202818.jpg
    IMG_20180910_202818.jpg
    249.1 KB · Прегледи: 114
  • IMG_20180910_202721.jpg
    IMG_20180910_202721.jpg
    287.6 KB · Прегледи: 117
  • IMG_20180910_203011.jpg
    IMG_20180910_203011.jpg
    106.2 KB · Прегледи: 113
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Поливах цевта и тя взе, че порастна....;)
pp700_lw_barrel.jpg

Старата за сравнение...
Направих няколко групи на 30 метра
upload_2018-11-4_0-54-56.png
4x30meters.png
И се прехвърлих на бирени капачки на 45 метра...:cool:
Но оптиката идва слаба - трябва да държа окото на поне педя зад окуляра, а реалното увеличение е около 3 пъти.
За групи не става на това разстояние, но на реални мишени не прощава..
Чакам си новата оптика от Китай, дано да дойде преди Коледа...
Така пушколета тежи 1300 гр, ако ще го правя пушка, трябва поне 2 кила да мина :)
 

Attachments

  • 30meters.png
    30meters.png
    967 KB · Прегледи: 106
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Абе къде е темата, в която си мерим... заглушителите? :)
Ето го моя!
with_silencer.jpg
Смея да твърдя, че стана страхотен!
Елементите измислих и разпечатах на 3Д принтер, вложих всичката висша математика от университета + теорията на комшията Тесла...
:cheers:
Та как да измеря звука за да се похваля?
Чува се едно издължено пуфкане, в пъти по слабо от Зораки на 1 помпа примерно...
Тръбата е карбон, 18 на 20. Самият материал някак по добре "обира" звука от алуминия...
Да, да знам, че е "комплексарско" да правя от пистолет пушка, ама ме гложди да експериментирам, а и вече имам Зораки :)
Та с много натегнат ударник, горният франкенщайн с тегло около 1300 грама и опора на колата направи 14 от 14 на ей тия картонени цилиндри, на около 50метра.
20181110_161039.jpg

Обаче да гоня групите на "батковците" няма как да стане с тази конфигурация, трябва си приклад и още една опора... Просто виждам в оптиката, колкото и да е слаба, как кръстта подскача при натискане на спусъка.
 

kosmev

Редовен Потребител
Най-после пуснаха заводски приклад, сгъваем.
Има го при чехите:
https://www.balistas.com/air-pistols/spa-air-pistols/extended-stock-spa-pp700/

На пръв поглед ми се видя къс (имам дълги ръце), но като го монтирах подържах взе да ми харесва.
Признавам си, че тепърва ще се уча на прикладване и стрелба с пушка....
Монтира се лесно, напасна се много плътно.
Stock_extended.png
Stock_folded.png
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Като не дава времето да се стреля... почваме да човъркаме...
Отдавна му се канех да го "отпуша". И без това беше почнал да духа здраво от затвора и беше време за профилактика на някое пръстенче...
Едното на крановия затвор се оказа скъсано, затова ми духало в ръката :)
Ето по схемата.
drilled.jpg 20181215_091852.jpg
1. Вход към клапана/държач на пружината. Беше 4мм, направих го 5мм.
2. Трансфер порт към цевта. Беше 3.5мм, разпробих до 4.5мм.
3. Отвори след клапана - 4 по 3.5мм. Оставих само един, разширен до 4.5мм, останалите ги запуших със стопорни болтове М4.
Направих го съосен с крановия затвор. За целта трябваше да навия детайла още 30 градуса. Малко шкурка на дъното и заспа.
Тогава обаче крановия затвор се "натегна" е не се движеше - него го шкурих откъм гърба - грозно стана... но се отпусна...
От бързене да сглобявам забравих да снимам, тези снимки не са мои, но стана същото.
pp700_valve.jpg valve_2.jpg
Само не се реших да мажа със студена заварка, по-скоро ще си разпечатам 3д пръстен за да обера свободното място...
Обиколих магазине да търся пръстени, но в Събота не работят...
Затворих с оригиналните китайски и... о чудо - без проблем се напомпи и държи въздух :)
С натегнат ударник веднага направих 275м/с с Diabolo 0.45гр. Преди манипулацията не можех да мина 250.
Имам някакви турски чашки, в кутията на зораки-то бяха, 0.6 грама, плоски... За стрелба не стават, ползвам ги за хроното.
Та с тях докарах нещо като плато от 190 до 120 бара, 19 изстрела, с 250м/с, +-3м/с.
Но продължава да духа сериозно, от о-пръстена на цевта вече, ще търся по-качествен по магазините през седмицата.
Засега съм предоволен.
Целта е 270 м/с с JSB Exact, ако може поне 25 пъти с едно напомпване...
Задредукторното е цилиндър с Ф9мм и дължина около 5см плюс свободното място около клапана - макс 4 куб см му давам...
Това с 35см цев и 65см3 резервоар възможно ли е?

Отпуснах пружината на клапана за да гоня мощност, даже май прекалено - докато тествах и свалях налягането за да въртя редуктора, с натегнат ударник при около 80 бара след изстрел клапана не затвори :)
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Опитвам да го настроя след "тунинга". От четене по форуми, разбрах, че редукторът на тия пистолети е "бутиков", всеки има собствено мнение :)
Натягах пружината на ударника, но все не достигах 270м/с с JSB 0.547.
След поредния тест "издуха" целия въздух само за 10 изстрела, със стабилни около 260м/с, което ме наведе на мисълта, че явно редуктора държи по-ниско налягане, а аз оставям клапана отворен прекалено дълго и пускам ненужно голямо количество въздух, след като чашката вече е напуснала цевта...
Натегнах смело редуктора, отпуснах ударника и стигнах до това днес.
от 215 до 160 бара.

215_165_bar.png
Оставих на около 160-170бара...
Тук направих пауза около 10-ина минути...
След това
165_110_bar.png

Според мен редуктора все пак си работи, ако беше на правоток, трябваше да има пик в средните налягания, нали?
Духа от затвора, не много, но като сложа ръката се усеща. Смених О-пръстена с винилов, не помогна, ще търся малко по дебел или цилиндричен.
Подскоците в скоростта може и да са от това... Хроното ми дава точност около 2%.
Явно с 270м/с няма как да изтискам повече от 20-ина изстрела...
С около 250м/с ги докарвам над 30.
Интересни са двата спада, на 1-вия и 13-ия изстрел - и двата са след като клапанът дълго време е бил затворен преди изстрела.
Първо след помпенето, после го оставих 10-ина минути докато продължа с втората сесия...
Може ли да изпуска въздух от там? Или да се "спича" нещо... :)
 
Нагоре