Термообработка и метални покрития - оксидиране , никeлиране , анодиране и др.

Dominus

Редовен Потребител
Тия неща се установяват с действие, не с писане. Темата рискува да се превърне в седянка и да си чешем езиците.
Силикон (автомобилен 300 градуса) също ще издържи, но дупе да му е яко на тоя дето ще го чисти. Аз не бих се въвличал в подобно начинание.
Действай човек. Тия работи с писане не стават.
 

anibis

Редовен Потребител
Някой знаели точно какъв е този препарат"ЦИНКОР"излиза ми някакъв ръждопреобразувател на руски.
Интересуваме какъв е точно препарата,на първия клип рашката казва всичко,дестилирана вода,и Цинкор?
Благодаря!



 

Hidden

Редовен Потребител
Интересно! Всичките рецепти за багрене на алуминий, които съм срещал не отговарят на свойствата на този продукт - или са оцветени или искат повишена температура.
В коментарите са дали линк за поръчки:
https://forum.guns.ru/forummessage/120/639591.html
Водят го точно багрило за алуминий.
Не съм се занимавал с алуминий - по принцип той трудно ли се оцветява без електролиза?
 

anibis

Редовен Потребител
Каква всъщност е задачата?
Еми да се направи оцветяване на алуминий /както е показано на клипа/без електролиза.
То ми е ясно че за електролизата трябват хубаво напрежение,и хубави боички/багрила/ такива.... пробвай с боя за дрехи,боя за вълна,боя за яйца просто не се получава,както трябва. Та ми стана интересно,този руснак как постига този черен цвят без електорилза,каква му е точно другата съставка,за дестилата съм на ясно, но за това "Цинкор",какво е точно?
Благодаря!
 

Hidden

Редовен Потребител
Изглежда, че този препарат е вид студена оксидация.
Намерих състава на подобен - прилича на смес от "Наталия" и "Ивайло".
 

Dominus

Редовен Потребител
Като нямаш боички си вземи воден байц. Дава чудесни резултати.
Тия химии няма да са устойчиви. Дет се вика, гледай, но не барай.
 

Attachments

  • P_20180504_214430.jpg
    P_20180504_214430.jpg
    229.6 KB · Прегледи: 137
  • P_20180504_214439.jpg
    P_20180504_214439.jpg
    227.1 KB · Прегледи: 119

sa6o

Потребител
здравейте колеги от шумен сьм наскоро ми попадна вайраух 577 карабина.имам желание да я вьзстановя.препорь4айте ми майстор за оксидацията(желателно от нашия регион) благодаря на вси4ки отзовали се.
 

Dominus

Редовен Потребител
Колега как точно си го оцветил с този байц и устойчиво ли е в последствие. Благодаря
Няма никаква разлика от оцветяването с бои предназначени за елуксиран ал. Байца си е водоразтворима боя.
Детайла на снимката е елуксиран и съответно оцветен преди повече от 5 год.
 

Dominus

Редовен Потребител
Почети първо за самите процеси. Явно не знаеш за какво става въпрос. Започни от пост 1 на темата
 

Dominus

Редовен Потребител
Миро, избягвай да бластираш с толкова едра фракция. Това ако го елуксираш ще изглежда като опушено на свещ. За да му покажеш прелестите сега трябва да мине на химическо полиране.
Ако ползваш кварцов пясък търси не по-едър от 0,1мм
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Нагоре