Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

инж.Радев

Новодошъл
Благодаря за бързите отговори! Точно за размера ми беше въпроса.
Попринцип смятам сам да се справя.
Ще споделя снимки и резултатът.
 

didarai

Редовен Потребител
Това е малко гамо . За него фирмена ГП няма . За средните има , но поне у нас не съм виждал да се предлага отделно . Иначе на норика ГП-то става за средните Гамо.
 

инж.Радев

Новодошъл
Чакам да ми дадът размерите на ГП за Xатсан и ще се опитам да наглася някоя от тях. Aкой някой ги знае или има по-добро предложение - слушам.
Размерите на пружината ги дават 202,5mm ь 19,62mm, мойта се е посвила с 1см.
 

инж.Радев

Новодошъл
Поръчах газово бутало за Hatsan Super Charger и Hatsan Super Tact - TYPE 6.
С дължина 20/20.1 см и диаметър 19.6 мм, използва се без накрайник (водач).
TYPE 3 го дават 26см, по-дълго е и няма да се побере.
 

Павел Петров

Потребител
Поръчах газово бутало за Hatsan Super Charger и Hatsan Super Tact - TYPE 6.
С дължина 20/20.1 см и диаметър 19.6 мм, използва се без накрайник (водач).
TYPE 3 го дават 26см, по-дълго е и няма да се побере.
И аз тези размери гледах, викам си точно е всичко, но като монтирах пружината в пистолета се чува само едно двойно щрак щрак като го счупя за зареждане и не иска да се зареди. Ще чакам с нетърпение да видя при теб какво ще се получи
 

Nikola

Потребител
На дъното на буталото принципно, трябва да има дупка в която да се центрипа щока на Гп. Онзи ден обяснявах на едно момче как да си разглоби Страйкъра и да му сложи Гп. При него я нямаше тази дупка и се наложи да си я прави на струг.
 

инж.Радев

Новодошъл
Здравейте! С риск да ми се смеете на гаражните изпълнения, искам да се похваля че стана!
Отнех издатъка на хатсанското бутало, шмиргилих го да му намалее диаметъра. Сложих някаква твърда гумена шайба за да държи център на буталото. С един колан + дъска събрах и набих шпента, но не зареждаше. Одрязах скосяването на водача буталото - т.е. около 5мм, сглобих и - о чудо - стреля! Много прецизно безоткатно, нищо общо с пружината. Зарежда се по-трудно, но няма стъргането от пружината.
 

Attachments

  • IMG_20180425_141808.jpg
    IMG_20180425_141808.jpg
    492.4 KB · Прегледи: 160
  • IMG_20180425_144534.jpg
    IMG_20180425_144534.jpg
    381.2 KB · Прегледи: 158
  • IMG_20180426_141119.jpg
    IMG_20180426_141119.jpg
    260.7 KB · Прегледи: 157
  • IMG_20180426_141905.jpg
    IMG_20180426_141905.jpg
    263.6 KB · Прегледи: 152
  • IMG_20180426_143236.jpg
    IMG_20180426_143236.jpg
    275.3 KB · Прегледи: 156
  • IMG_20180426_144123.jpg
    IMG_20180426_144123.jpg
    468 KB · Прегледи: 156
Последна промяна:

инж.Радев

Новодошъл
Не е фиксиран, ами е центрирам само с една гумена шайба. Натега е до откат, даже първия път малко трудно зареди - закопча. Можеби буталцето още малко трябва да се скъси. Ще направя подобна скица къде и колко съм отнел. Мисля че ще е полезно на много хора. Според мен пушката стана прекалено мощтна, всеки път дизелира и мирише на грес и олово ...
 

Nikola

Потребител
Не е от Гп дизела, смазвал си някъде. Направи й една подложка не си играй с тия гумени шайби.
 

nikolela

Потребител
Дизела е от гумените шайби. И аз ги навирах из пушката, но се наложи да ги махна
 

инж.Радев

Новодошъл
Буталото си е оригиналното. в него съм сложил газовата пружина вместо стоманена. Шайбата не играе в процеса на нагнетяване а само държи буталцето на ГП в центъра на буталото с маншета.
 
Последна промяна:

hunter_78

Редовен Потребител
На моя хатсан 75 5.5 също се наложи да се скъсява от задната страна гп-то докато налучкам хода да заключи спусъка.Махнах утежнителя и вътре в буталото стержена е центрован с 2 шайби с точен външен и вътрешен диаметър и пред тях има 3мм. гумена подложка.Така направен среля с мазен мек откат и на 25 метра дистанция в двора е скалпел по мишенките.С едно лийпърсче 3х9-40 минало рехабилитация...разместена леща си е голям кеф стрелбата.Цилиндъра и маншета са сухи и няма дизел,много харесва гамо магнум енерджи 1гр. трябва да снимам някоя мишенка,може би по празниците ако не вали.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Буталото си е оригиналното. в него съм сложил газовата пружина вместо стоманена. Шайбата не играе в процеса на нагнетяване а само държи буталцето на ГП в центъра на буталото с маншета.
Когато имаш време смени гумената шайба с такава от полиамид. Много повече ще издържи.
 

Орлин Вълчанов

Потребител
Колеги за Гамо ЦФХ коя ГП от хатсанските може до се приспособи,че не мога да намеря оригинална за тоя модел.Дали ще е близка до размерите на тази на колегата Радев?
 

didarai

Редовен Потребител
Става от Норика . Иначе от хасанитеСтрайкъра се явява копие на гамо , но дали неговото ГП става , не знам .
 

t.marev

Редовен Потребител
А някой слагал ли е амортисьор от багажник на кола, НЕПРЕРАБОТЕН вътре? Оформен отвън, докаран на размери, но пълен с масло. Ако има такъв, нека сподели резултата.
 
Нагоре