Пружинен пистолет Hatsan mod. 25 Supercharger

marrikdin

Потребител
Vortex - Vortex ако си видят от тези, те се слагат с "дебелото" назад. По-удачни са защото може да се коригира налягането от всеки който има помпа за ПЦП (хатсанска).
 

Павел Петров

Потребител
Точно такава е, само се чудя как няма един клип в нета има ли нещо специфично при монтажа в пистолета. Тази вложка явно се слага отпред в буталото за да центрира стержена да не се криви при зареждане, ще търся от какво да си направя такава
 

marrikdin

Потребител
:) Клипове много, както при пушките е. Някъде в началото на темата има линк на клип как става примерно. От "вложка" няма нужда. Ако успяваш да се справяш с дребните ремонти по колата си, би трябвало с по-вече "мамата" да се справиш.
 

Павел Петров

Потребител
Значи газовата пружина е монтирана, спусъка, всичко е ок. Сгъва се доста мазно, но не зарежда. Предположения къде е проблема. Мерси
 

tamiestef

Потребител
Най-вероятно пружината идва дълга. Може да изтъниж подложката пред стержена, ако си сложил такава.
 

Павел Петров

Потребител
Не съм слагал подложка пред стержена. Type 6 е пружината, навсякъде я дават само за Суперчарджър. Влезе трудно в цилиндъра, но не по трудно от телената пружина. Ровя за инфо къде може да е проблема, ама греда
 

Павел Петров

Потребител
Газовата пружина идва дълга, това е проблема.@tamiestef беше прав. Все пак изделието е турско, аз какво очаквам. Малко от стержена трябва да се резне и ще стане.
 

Павел Петров

Потребител
Няма чат, пишем си в темата. Няма как да определя колко по-дълъг е, ще махна милиметър, монтирам, опитвам. Ако не стане още един милиметър, монтирам, опитвам. Играчка малко, ама мисля че това е начина. Ако има друг метод нека някой подскаже
 

tamiestef

Потребител
Ако скъсиш прекалено много стержена,рискуваш да се разбие водачът му,който е вътре в цилиндъра на пружината.
 

marrikdin

Потребител
Ако скъсиш прекалено много стержена,рискуваш да се разбие водачът му,който е вътре в цилиндъра на пружината.
И аз мисля така (над 100атм.е доста плашещо фъскане). Ако нямах съмнения в спусъка, а в дължината на стержена бих "спихнал" пружината и да проверя преди да я режа. За напомпването и става щуцер за АТ-44. Павка, не спомена от кой регион си, може някой да ти помогне. Опитай да върнеш телената пружина за да огледаш как зацепва.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте. Новак съм в тази област и от няколко месеца чета отзиви за въздушен пистолет Hatsan mod 25 Supertact Vortex QE.
http://www.hatsan.com.tr/en_mod_25_super_tact_qe.html
Идеята ми е да го ползвам за стрелба по мишени на разстояние между 20-30 метра. Мисля да си го закупя до средата на другия месец. Някой от колегите във форума ако има такъв модел, може ли да каже отзиви за него? Също не съм решил с какъв калибър да го закупя ( 4.5мм или 5.5мм ). Кой е по удачен за въздушен пистолет? Аз по принцип се замислям повече за 5.5мм , но силата му пада на 180м/с , в сравнение с 4.5мм където е 215м/с , ако мога да се доверя на данните на производителя. Също мисля да го поръчам с допълнително устройство за прицелване, но не знам кое е по удачно - бързомер или оптика... Какво бихте ме посъветвали? Ако с нещо съм нарушил правилата на форума, моля да ме извинете. Благодаря
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
В 5.5 е 16 Джаула, а в 4.5 е около 11 Дж.
Не е зле :)
Имам Суперчарджър в 5.5 - около 10-10.5 Дж. и съм доволен.
Ако ще го ползваш за стрелба по мишени, остро препоръчвам калибър 4.5. Аз взех моя чарджър в 5.5 и сега ме е яд. Просто искам и теб да не те е яд след година-две ...
Ако искаш прецизност - сравнително къса оптика (за пищак .... има такива на липърс, но не и в България). Пищакът има и приклад и става и с нормална оптика 4-16х40 АО примерно или по-малка като Конус 3-9х32 АО (има я в pushka.eu ... Ямбол)
Ако искаш да пуцаш по канчета или по-големи цели - избираш бързомера, той ти дава бързо прицелване, но по-ниска прецизност. Не взимай евтин бързомер - има огромен паралакс. Ако решиш да е бързомер - обади ми се на лични, ще ти кажа кой е готин и е на съвсем достъпна цена.
п.п. като имам време ... вероятно ще отскуба на моя чарджър цевта и ще му турна друга в 4.5 :)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Мина ми през ръчичките още един пациент. Като цяло ми направи страшно добро впечатление - никакви стружки, детайли, завършени с внимание, добра и стабилна конструкция без луфтове. Устройството е много просто и по силите на начинаещ. Почти няма откат - усеща се много леко. Прикладът ми беше много удобен, след като го разгънах докрай. По стара турска традиция всичко беше обилно омазано. Газовото бутало работи много леко. Специално за Николела, турците са написали, че максималното налягане е 100 бара. Спусъкът е регулируем и много лек. Калибърът е правилният - 4,5 мм. Засега толкова, ще има и втора част.
 

Attachments

  • 20180919_081637.jpg
    20180919_081637.jpg
    562.3 KB · Прегледи: 160
  • 20180919_081752.jpg
    20180919_081752.jpg
    243.1 KB · Прегледи: 153
  • 20180919_081826.jpg
    20180919_081826.jpg
    191.1 KB · Прегледи: 155
  • 20180919_082015.jpg
    20180919_082015.jpg
    201.9 KB · Прегледи: 153
  • 20180919_082047.jpg
    20180919_082047.jpg
    341.1 KB · Прегледи: 156
  • 20180919_082141.jpg
    20180919_082141.jpg
    382.9 KB · Прегледи: 152
  • 20180919_082214.jpg
    20180919_082214.jpg
    349.7 KB · Прегледи: 155
  • 20180919_082402.jpg
    20180919_082402.jpg
    155.2 KB · Прегледи: 159
  • 20180919_082425.jpg
    20180919_082425.jpg
    305.5 KB · Прегледи: 158

llcoolj

Редовен Потребител
Мина ми през ръчичките още един пациент. Като цяло ми направи страшно добро впечатление - никакви стружки, детайли, завършени с внимание, добра и стабилна конструкция без луфтове. Устройството е много просто и по силите на начинаещ. Почти няма откат - усеща се много леко. Прикладът ми беше много удобен, след като го разгънах докрай. По стара турска традиция всичко беше обилно омазано. Газовото бутало работи много леко. Специално за Николела, турците са написали, че максималното налягане е 100 бара. Спусъкът е регулируем и много лек. Калибърът е правилният - 4,5 мм. Засега толкова, ще има и втора част.

Колегата няма грешка. Да е жив и здрав!
 

Licho

Редовен Потребител
Дано най-после и тук да доставят читави газови бутала,защото преди година оръжейникът на Заримекс най-категорично настоя да не слагам такова.Каза,че били много некачествени,изпускали въздух и т.н.
И досега си карам с обикновена та пружина.Иначе е хубав,точен,силен пистолет,но доста тежък.Абсурд е да стреляш с 1 ръка.Става и за стрелба над 10-15 м,но за по-прецизни групи, естествено, е нужна оптика.
 

Hidden

Редовен Потребител
Мина ми през ръчичките още един пациент. Като цяло ми направи страшно добро впечатление - никакви стружки, детайли, завършени с внимание, добра и стабилна конструкция без луфтове. Устройството е много просто и по силите на начинаещ. Почти няма откат - усеща се много леко. Прикладът ми беше много удобен, след като го разгънах докрай. По стара турска традиция всичко беше обилно омазано. Газовото бутало работи много леко. Специално за Николела, турците са написали, че максималното налягане е 100 бара. Спусъкът е регулируем и много лек. Калибърът е правилният - 4,5 мм. Засега толкова, ще има и втора част.
А газовото бутало фабрично ли е поставено или ти го сложи? Не видях този модел с газово бутало по нашите магазини...
 
Нагоре