Snow Peak AirGun - SPA P12, P10, M10, M11, M10, M20, M22, ......

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Така например скоростта на звука в сух въздух при -20 °C е 319 m/s, а при температура +30 °C скоростта е 349 m/s.
Основният фактор, който влияе, е температурата. Влажността и запрашеността имат малък ефект, докато налягането няма никакъв ефект.

Според мен по-добре да го изтрият, отколкото да го местят! Не е първия ти пост, в който има написани неверни неща.
Първо си написал правилно зависимостта, а после почваш пак глупости да пишеш, смятайки че само четем, а не мислим!
Скоростта на звука е правопропорционална на околната температура, както и си го написал. Ама продължаваш да твърдиш, че в студа ти се вдига скоростта?
Ако за някои четящи дългите постове означават "тоя е разбирач", за други не са.
 

andi

Редовен Потребител
Не , ти прочети какво съм написал .
Къде и кога съм казал такова нещо :
Ама продължаваш да твърдиш, че в студа ти се вдига скоростта?

Не вярвам точно ти да не разбираш какво съм написал .
Но айде отново :
Ако примерно лятото скоростта на звука там когато съм настройвал е била 339 мс и аз съм я оставил 337 мс , значи е е била дозвукова . После става по-студено с Х градуса, и скороста на звука пада на 330 мс . И скоростта на пушката пада на 332 мс - тогава пушката започва да стреля надзвуково .
И се налага ръчно да се намали , за да стане отново дозвукова при тези Х градуса .
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Това хоби стана да го практикуваме след завършване на поне две ВИСШЕ !!!:bravo::cheers:
Аз съм простичък, и нямам нито едно... да се отказвам значи...?!? :-[ :D:D:D
В кръга на шегата б'ат Ники, но тези сегашните висшисти сааа..... :confused:
Скоро ми се случи нещо куриозно, във фирмата в която работя (като елтехник) назначиха новоизлюпено висшистче-електроинженерче, на пръв поглед нормално интелигентно хлапе. Идва при мен оня ден, носи една дрелка и един малък ъглошлайф, и ме пита: бати Светльо, началника ме прати да му занеса дрелката, кажи ми кое от двете е дрелката. :eek: Аз го гледам като ...сещате се, като гръмнат, идеше ми да му шибна един зад врата защото помислих че се майтапи, ама не се шегуваше, просто няма абсолютно никакъв опит. :wall: И все си казвам, трябва да върнат казармата... :no:
 

lynx

Редовен Потребител
В уважаваните учебни заведения, който употреби думата "дрелка" ще го линчуват :)
Нормално е младежа да не е чувал тая дума :D
 

andi

Редовен Потребител
Това хоби стана да го практикуваме след завършване на поне две ВИСШЕ !!!:bravo::cheers:

Ники , нещо не си падам теоретик , предпочитам каквото мога да го науча от практиката . Но е факт , че нещата се случват независимо дали може да си обясним защо . Физиката си действа , независимо дали не сме чували за нея , или имаме 2 магистратури .
Горе се опитах да обясня ситуация от практиката , каквато ми се случва за първи път , с идеята , че може да е полезно за някой непредубеден . Не знам някой да е имал заигравка с цев стреляща супер на свръх звук , за да излезе от "теоретичния канон 270-300 мс" и да я остави на границата на звука . И така да се сблъска с това явно странно за мнозина явление .
И за да е по темата на китайския булпап едно простичко практично решение от мен (лустер клема) да огранича хода на спусъка след изстрел :
 

Attachments

  • 20180423_213213.jpg
    20180423_213213.jpg
    715.9 KB · Прегледи: 150
  • 20180423_213332.jpg
    20180423_213332.jpg
    729.6 KB · Прегледи: 143

gogan64

Потребител
REGULATOR това ми звучи редуктор

Някой има ли информация за това китайско чудо???[/QUOTE]




Сдобил си се с най добрия булпап в средния ценови клас!
двата модела на една и съща марка са лидери по продажби в света Р15 сайд левър и Р10 болт екшън!

Пушките са с редуктор/регулатор/ Германски лиценз . търговската марка за САЩ е ДИАНА!
Имам две пушки от този производител -Р10 и ДИАНА М16 АУТЛЕЙ-
Р10 е на тезгяха за продан в момента-/виж раздела продавам .във форума/
 

SGS

Редовен Потребител
Huben K1 отново се е появила в Krale. Преди около година исках да я купя и комуникирах с тях относно тоя модел и ми казаха, че нямат намерение да я зареждат заради много проблеми по нея. Интересно защо са си променили мнението, щом сега се е появила в наличност при тях. Някой случайно да знае подробности? Възможни са два варианта - 1) Оправили са проблемите по пушката; 2) Има мнoго желаещи купувачи и затова са я заредили.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Huben K1 отново се е появила в Krale. Преди около година исках да я купя и комуникирах с тях относно тоя модел и ми казаха, че нямат намерение да я зареждат заради много проблеми по нея. Интересно защо са си променили мнението, щом сега се е появила в наличност при тях. Някой случайно да знае подробности? Възможни са два варианта - 1) Оправили са проблемите по пушката; 2) Има мнго желаещи купувачи и затова са я заредили.

Следя какво се пише и съм изгледал всички видеа за тая пушка още от самото начало. Първата партида на Huben K1 излезе в края на Март 2015 и единствения проблем за който зная е че от Lothar Walther са пратили на производителя кофти цефи и след оплаквания от закупилите пушката, търговците са ги подменили "къстъм" цеви.
През 2017 пуснаха Huben K1 втора версия с подобрения като основно е вече с нова и качествена цев и шрауда също е променен, той е от цяла тръба започваща от цевната кутия като така използва пълния си капацитет да заглушава и притежателите на втора версия казват че определено пушката е по тиха. Също при втора версия може да се развие предната тапа на шрауда и да се навие модератор. Докато при първата версия шрауда от две части, като само първата част от шрауда до осмицата заглушава а втората след осмицата е само козметично допълнение. Има още няколко незначителни промени, като логото което вече не е на горната част на цевната кутия а от страни, спусъка и лоста за заключване които бяха в сребристо вече са черни.
Колега SGS, сигурен съм че на пазара няма вече предлагане на Huben K1 от първата серия. Чудя как търговците въобще не си дават зор да спечелят клиенти като опишат че предлагат втората версия и публикуват реални снимки с описание за подобренията по нея. В 99% от електронните магазини приложените снимки и видео материали са на първата версия на пушката. Що се отнася до официалния сайт HUBEN, там пък няма абсолютно никакво обновяване и си стои така от как е създаден.
Попаднах на един електронен магазин където има раздел за дискусия с търговеца и по долу прикачвам част от една такава дискусия, да се види с колко молби от потенциален купувач, продавача е подменил снимките на старата версия с новата а в описанието само е добавено Version 2 толкоз. >> http://www.balistas.com/air-rifles/spa-air-rifles/huben-k1-55mm/#diskuse

2018-07-28_104504.jpg

Когато гледах първите видеа в youtube, се бях запалил да купя тази пушка, дори след като видях подобрения шрауд реших че може малко да се скъси а също ако се отнеме от задтилъка ще придобие по компактен вид, че тия 83 санта не ми се нравят за булпап, даже и колаж си направих....но с времето нещо почнах да изстивам.

2017-06-27_1346000.jpg

Ако някой се засили да купува K1, нека прочете предупреждението по долу, понеже има вече ужилени клиенти.

2018-07-28_103946.jpg

Ето още няколко сайта в които се предлага пушката но само в два от тях е упоменато че е втора версия а само в единия е с актуални снимки.

http://mrodair.com/huben_k-1_semi_auto_pcp
https://airgunheaven.com/en/huben-k1-versie-2
http://www.balistas.com/air-rifles/spa-air-rifles/huben-k1-55mm/
http://www.topgun-airguns.com/HUBEN-PCP-Airgun_p_105.html
https://www.justhunters.pk/Huben-K1
http://experthpa.com/cart/cart.php?m=product_list&c=70
 
Последна промяна:

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
И аз се бях засилил. Вчера получих от Крале уведомителен и-мейл, че вече е налична. 100% е Version 2. Ама и аз нещо поизстинах, макар че ми се искаше да я поразходя. :D:D:D
 

kosmev

Редовен Потребител
Малко да върна интереса
Случайно забелязах, че PR900W в 4.5мм в испанския spairguns.com е на промоция - само 129 евро...
https://www.spairguns.com/armas/spa/pr-900-w-989.html
Най-евтиното ново PCP, само от алуминий и дърво, не от жИлязо и пластмаса, като на комшиите, с тегло само 2кг и 45 санта цев !
Многозарядна, дори пълнителят е от алуминий .. идва и с плочка за единична стрелба.
Малък резервоар 100cc, но стига за 20-ина изстела на 30 джаула! За помпа не ти трябва повече.
Нерегулиран естествено, ама с механични мерни и нещо като заглушител :)
Два пъти аха да го поръчам и се спирам, че ми се ще булпап, ама на такива цени няма...
 

apapazov

Редовен Потребител
Мисля че пълнителя/барабана/ е пластмасов.
Това си е СПА сп1м пистолета на цо, но с дълъг резервоар на въздух и приклад на пушка
Иначе да- цената е без анлог за пцп пушка
 

kosmev

Редовен Потребител
Мисля че пълнителя/барабана/ е пластмасов.
И аз така смятах, ама тука прочетох And the magazines are machined of aluminum – no plastic crap except for the “lid”.
Иначе друго, което не ми харесва, е плитката дупка на отвора в цевната кутия, който влиза в цевта.
Отгоре се натяга с три стопорни винта, но все пак са поспестили метал.
Сега с пистолета с упора целя 9 от 10 пъти капачки от бира на 25 метра... иска ми се с пушка да мога на 50... ама точно с тая нерегулираната едва ли ще стане тая работа :)
Мислех да я взема да си поиграя с нея, да и резна приклада или да го направя сгъваем.... да обуя цевта в една карбонова тръба с фи 20мм, за да я заглуша съвсем...
Ама до булпап няма да успея да я докарам :rolleyes:
 
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
Щом пише така може и да са отправили барабана. Пласмасовия беше пълен ташак
 

kosmev

Редовен Потребител
Абе май само барабана и е наред... :)
Отказах се... Точност никаква.
На някой, дето иска да upgrade-не пружинен хасан може и да се хареса - пак толкова ще е (не)точна, ама поне ще е три пъти по-лека и многозарядна :)
Ето на 25метра нещо като групи.
pp900w.png



Ето на 50метра (това в картона) ... някой с прашка ще направи по-добра група
pp900W2.png

Явно няма как да "мине тънко" идеята ми за бирени капачки на 50 метра :)
 

anibis

Редовен Потребител
Абе май само барабана и е наред... :)
Отказах се... Точност никаква.
На някой, дето иска да upgrade-не пружинен хасан може и да се хареса - пак толкова ще е (не)точна, ама поне ще е три пъти по-лека и многозарядна :)
Ето на 25метра нещо като групи.
View attachment 72549



Ето на 50метра (това в картона) ... някой с прашка ще направи по-добра група
View attachment 72550

Явно няма как да "мине тънко" идеята ми за бирени капачки на 50 метра :)
Колега какво очакваш на цена има няма 300лв каква точност искаш да има,на мен само цевта на едната ми пушка е по-скъпа.
 

kosmev

Редовен Потребител
каква точност искаш да
Ами след като ми направи фаска на цевта :) ... и след като я стегнах здраво към цевната кутия със стопорни болтове, пистолетче за 340лв на същата марка с 23 санта цев прави доста по-добри групи от горната пушка.
Та тайничко се надявах два пъти по-дългата цев да ми вдигне два пъти разстоянието, на което правя ей такива стрелби сега (5 изстрела, в шуменското са 2).:rolleyes:
beer_27m.jpg
 
Нагоре