КРОСМАН пушки и пистолети

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги,
наскоро си взех Кросман 2240. Поръчал съм му цев 23см. с възможност за слагане на модер, метална цевна кутия и мерник и мушка от Хатсан. В най скоро време ще взема и нови дървени чирени, задна тапа с възможност за регулиране на натега на бойната пружина и нова бойна пружина. Също така ще сменя пружината на спусъка, ще го полирам, ще направя ново метално бутонче на предпазителя, тунинг на клапана и гледах, че руснаците режат дотиквача, пробиват го и слагат игла от шевна машина. Искам да си взема и добър модер, за да мога да стрелям на двора без съседите да ми се лигавят и оплакват.
Та въпроса ми от къде да купя или поръчам да ми направят чирените, тапата и качествена пружина? Какво да направя по клапана за да вдигна мощноста? Този тунинг на дотиквача удачен ли е? Разбира се ще сложа качествена и здрава игла.
Пп. изчетох цялата тема, но все още не ми е ясно.
С пистолета ще се стреля на Цо2 (имам си ПЦП и искам нещо по-автономно) и с мерни прибори.
Мерси предварително.
А защо ти трябваше тоя пищов?
То май от него нищо няма да остане в новото "изделие" - една рама само.
 

anibis

Редовен Потребител
Колеги,
наскоро си взех Кросман 2240. Поръчал съм му цев 23см. с възможност за слагане на модер, метална цевна кутия и мерник и мушка от Хатсан. В най скоро време ще взема и нови дървени чирени, задна тапа с възможност за регулиране на натега на бойната пружина и нова бойна пружина. Също така ще сменя пружината на спусъка, ще го полирам, ще направя ново метално бутонче на предпазителя, тунинг на клапана и гледах, че руснаците режат дотиквача, пробиват го и слагат игла от шевна машина. Искам да си взема и добър модер, за да мога да стрелям на двора без съседите да ми се лигавят и оплакват.
Та въпроса ми от къде да купя или поръчам да ми направят чирените, тапата и качествена пружина? Какво да направя по клапана за да вдигна мощноста? Този тунинг на дотиквача удачен ли е? Разбира се ще сложа качествена и здрава игла.
Пп. изчетох цялата тема, но все още не ми е ясно.
С пистолета ще се стреля на Цо2 (имам си ПЦП и искам нещо по-автономно) и с мерни прибори.
Мерси предварително.

Ето ти едно клипче за да видиш какво точно трябва да се направи на пищака.
Намаля се резбата на тапата на клапана,за да се увеличи обема на самия БК,трябва да разпробиеш дотиквача и да сложиш Ф/2мм стържен,дължина 4-5мм. Задължително се прави и друг клапан по-лек/пъргав/и друг ударник по-лек.
 

Nikola

Потребител
То е ясно, че ще остане само рамата, но поне ще си начеша крастата. Искам просто пистолет точен до 30-35 метра, без да нося бутилка или помпа.
Миро, колко грама да го направя удърника и от какъв материал. Клапана сигурно ще се прави при Цилиндъра, така че той ще си реши как, колко и от какво.
Сега с оригиналната карантия друса здраво и се чудя как да го направя по-стабилен.
Мерси на отзовалите се.
 

didarai

Редовен Потребител

http://www.crosman.com/archery/archery-airbow

template_0000_gtp_crm-xbow-9111.jpg
 

дудин

Редовен Потребител
Здравейте колеги ,
от 20ина дни съм собственик на 1377 , като го поръчах и с приклада (1399) - няма такава играчка , забавлението е невероятно . Направо не ми се ще да погледна пушката (гамо хънтър 880) . До 10м без никакви допълнителни мерни прибори стреля съвършено точно (даже не съм променял фабричните настройки) . С 3 напомпвания сваля орех без да го счупи , с 10 пробива 5мм дъска (чашка гамо прохънтър) . Свикнах да зареждам доста бързо с 5 напомпвания , което ми е предостатъчно - все пак го взех за забавление и тренировка , не за война .
 

anibis

Редовен Потребител
Смени чашките само,и ще имаш още по-голямо удоволствие от стрелбата,на по-далечни разтояния.
Чашките са JSB вече ти ще си избереш какъв грамаж да са,но ти гарантирам че с тия чашки пищака ще стреля в пъти по-добре.
 

дудин

Редовен Потребител
Всичко му е супер на пищова , само едно нещо не мога да възприема за нормално . На цевта е написано , че това не е играчка - и е така. Не се съмнявам в здравината на пластмасата , използвана при направата му и нямаше да се интересувам можело ли е да бъде иначе . Обаче , разглеждайки разните сайтове видях всички "истински" части да се продават допълнително - метална цевна кутия , различни мерни прибори и пр .Да модифицираме "нещо" чисто ново , при това оръжие , било то и въздушно , не е най-добрата идея (лоши спомени от детството) ....
 

Frankeiy

Потребител
Пистолетът ти е с такива части защото е комерсиална вещ и се търси максимална реализация.
А що се отнася до модифицирането...не е добра идея за такива като мен с две леви ръце.Тук можеш да намериш хора които са далеч от комерсиализацията на едно ВО и за тръпката и групата в мишената правят такива подобрения,че аз само мога да чета за тях от страни и да завиждам благородно.
Радваи се на Кросманчето и ако не си максималист и тази цевна кутия ще ти е супер....само да не те присърби за оптика щом си със приклад...
Поздрави.
 

Nikola

Потребител
Пичове, не е нищо особено. Аз за моя 2240 си взех метална цевна кутия и нова цев и си ги смених без никакъв проблем само с една отвертка и шестограм.
 

дудин

Редовен Потребител
Не казвам , че е сложно - не го намирам за нормално. Оптика няма да слагам - нарочно не поръчах скоби . Така научих и дъщерята (12) що е равна мушка , всички основи за правилно боравене с оръжие (че другата пушка и е тежка и освен от опора не може да стреля) , а с тази играчка се справя и сама до 5 напомпвания , стреля права без опора , след 3 седмици тренировки групата и е повече от прилична ....
Най-важното е , че само ме чака да се прибера и да стреляме - тук цената на пистолета вече е без значение .
Поздрави
 

noangel

Потребител
Нещо не е наред )
Лятото десет дни тренирах с пистолети един 11г. младеж, дето ми стига до над рамото /а аз съм почти 1.80 м./. Кометата индиан макар и със зор го зареждаше, ама на 1377 повече от две помпи не можеше да удари.
Иначе и на мене ми е любима играчка.
 

Nikola

Потребител
Не знам ама аз (15 години, 1,75, 90 кила) без проблем си зареждам Асан 125, Страйкър, Метеор б3 с НЕНАКЪСЕНА пружина от Страйкър. Като му хванеш цаката всичко си идва на мястото.
 

noangel

Потребител
п.п. Колега дудин, дръж го под напржение когато не се ползва.
От бая изчетеното в нета за пушката ми модел 101, всички дърти колекционери препоръчваха да е с въздух вътре. И нея и пистолета ги държа на една помпа, ако ще и за три дни да е - устройството им е еднакво.
 

дудин

Редовен Потребител
Направих го , но ще ти бъда благодарен да ми отговориш защо (някой да ми обясни) .Днес излязохме в гората - многократно по-забавно беше от двора . По мишените стреляхме само за прострелка - шишарки , капачки от бутилки , консервени кутии . За първи път стрелях на по-голяма дистанция от 10м - на 25м , с 10 напомпвания целих кутийка от котешка храна (дъното) и се справих много добре с опора на колата .
 

anibis

Редовен Потребител
Един почти готов пищак,на базата на Кросман 2240
Има още малко работа но ще стане,скоростите ще са от порядъка на 240-250м/с с тежкото ЖСБ, и с оригиналната кросманска цев.
Самоделен резервоар Д16Т 37х4мм
 

Attachments

  • CIMG9102.JPG
    CIMG9102.JPG
    391.7 KB · Прегледи: 174
  • CIMG9103.JPG
    CIMG9103.JPG
    317.2 KB · Прегледи: 162
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
Перфектен е за моята дисциплина!

как е закрепването на цевта към цевната кутия,сайдлевъра с магнит ли се държи,къде се намират фиксиращите болтове на цевната кутия към тялото?Как е звука,дължината на цевта колко е.Определено е с барабан.
 
Последна промяна от модератор:
Нагоре