МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S510 / S410 / S400 /EV2 / Twice Mk и др.

peko

Редовен Потребител
ФТКС
И пети вариант - купуваш си нов редуктор.
Стария го отремонтирваш и него.
Така винаги в куфара ще имаш готов резервен.
 

sts1969

Редовен Потребител
Теча е сериозен и за денонощие пада от 200 до 50бара.
Няма от какво да се плашиш, можеш и сам да се справиш стига да не си отчайващо "гъзорък". И аз минах през този проблем с теча, включително и нова настройка на налягането на редуктора, защото беше спаднала скоростта от 240 на 220м/с. Всичко това направих сам, без стенд...нужен ми беше само хронограф. Когато имаш редуктор, просто имаш още няколко пръстена за регулярна подмяна. Теча ти е от някой от О-пръстените на редуктора, при мен не се наложи да разбутвам натягането на тарелчатите пружини при подмяната му. Смени всички пръстени защото стареят еднакво. При мен след 8 месеца се наложи да го отворя пак, защото бяха омекнали тарелачтите пружини, и от там беше спаднало задредукторното налягане. Поговорих с няколко колеги (за което съм им благодарен) и след 2 опита с натягане на пружините, скоростта ми вече е 238-240м/с. Ориентирах се не по налягането, а по скоростта на хронографа, разхода ми е същият като в добрите стари времена когато взех пушката. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
За съжаление редуктора на ЕВ-2 е малко по-гадничък за оправяне от някои други модели ;)
 
  • Харесвам
Reactions: kid

lynx

Редовен Потребител
От тук може да си купиш пълния ремонтен комплект за редуктор на ЕВ-2:
https://www.ebay.co.uk/itm/Air-Arms...hash=item1a3a6dbff6:m:myXFERjDRbZx__IBYjEfR-g
Но като го сглобиш ще гадаеш на колко бара затваря.
Ще трябват проби и няколко разглобявания за корекция на налягането на което затваря.

П.С.
Намерих и тестер:
https://www.ebay.co.uk/itm/Air-Arms...015103?hash=item1a3b0f67ff:g:nQUAAOSwdx1aHEuS
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Тия не са ли на Робърт Лан ???
Купувал съм няколко пъти от него и винаги ми ги е изпращал настроени на колкото бара искам.
Така, че ако му се пише ще го изпрати настроен, но тестера е хубаво да го има човек.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Аз си купих от шутинга нов оригинален но ремонта не е непосилен за хора които разбират. Оправиш ли го като хората ще имаш скалпел. Но твоя е пипан оригинално не разпломбирана пушка стреля около 236мс
 

apapazov

Редовен Потребител
Моля за съвет как да отвия резервоара на ev2. На ръка не иска. Има ли някакъв тарикатлък или последователнст. Искам да стигна до редуктора
 

lynx

Редовен Потребител
Ако резервоара не е разглобяван досега, може доста зор да има при първо отвиване.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Гума и тръбния ключ колкото и тъпо да звучи и много внимателно. И трябва да е празен разбира се камерата също.
 

apapazov

Редовен Потребител
Празен е разбира се . Оптах на ръка, но менгемето ми е малко и превърта в него. С кожа върху резервоара е за да не го нарани.
А трябва ли да го нагрявам?
 

lynx

Редовен Потребител
Не го нагрявай.
Може да го посъветваш леееко с дървения чук за паржоли и би трябвало да отлепи.
 

andi

Редовен Потребител
Винаги съм си мислил , че Армс правят само красиви пушки .
Бъркал съм !
ПП. като се намесят тъговците резултата е страшен .
carabina-air-arms-s410-tdr-walnut.jpg
 
Нагоре