Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

Zlatomir

Потребител
Здравейте колеги. Счупи ми се пружината на спусъка на B3-3 и в последствие пушката не може да се зареди повече. Искам да си купя резервна или направо целия спусков механизъм. Възможно ли е да се замени с части от друга пушка ?
 

redsox

Редовен Потребител
Колега и аз имах същия проблем. Аз съм ползвал пружинката от друга пушка и дадох нов живот на китайката.
Поразпитай наоколо. Наскоро един форумец продаваше части за Б3ка. Отвреме навреме излиза по нещо.
 

dim40

Новодошъл
3дравейте, имам едно въпросче, ако някой може да помогне с съвет ще съм много благодарен. Забърках се с едно китайче, и освен че е китайче е старичко,случайно ми подна и незнам дализнаете, ама мерака е по-лош от разтроството. Тъ, мисълта ми е , цилиндъра е пукнат :( иначе държи пуца си,ама искам да го поправя. може ли и къде да търся за да закупя или направя нов или и аз не знам? да ремонтирам стария ? ще се радвам някой с подобни проблеми да сподели малко опит.Знам че си хвърям парите на вятъра и няма смисъл,ама искам. Цилиндъра и пукнат одпред пукнатината е с формата на полумесец. Благодаря предварително.
p.s. това е животното
http://naslukabg.com/Ловни Артикули...и Пушки/Meteor B3 vazdushna pushka kal. 5.5mm
 

dim40

Новодошъл
не не на китайкайката живота сега започва :) разгледах я набързо докато я почистя и запознаем с изкормен предпазител от машиното масло леко пропушва ама ще изчисти :) силата незнам колко м/с е ама от 2рия етаж и на бързо прострелване прав с няколко съчми почта да цели и ририкошети прави хубави :) мушката се върти на на където си иска ама върна ме в детските години :) та играе ми се ще и отделя малко време. незнам заварки ми се въртят в главата ама ще видим. ще се радвам някой които се е ядосвал да сподели малко опит :) не вярвам да съм първия :)
 

didarai

Редовен Потребител
Ето малко опит :
За 80 лв. чисто нова , извобще не си заслужава заниманието , освен ако не искаш да си пробваш някакви технологии върху нея .
Къвто и ъпгрейд да и хвърлиш , ще постигнеш нещо ... минимално като подобрение , силно субективно като ефективност , дори плод на въображение . Слаба пушка с масимално ниско качество и минимални възможности за ъпгрейт + китайска цев за стотинки . .... Къде отиваш ? ;)
 

dim40

Новодошъл
много ти благодаря още днесще звъна, има надежда,видях сходно желязо на едната снимка :)
 

Don

Потребител
Между другото пружина за Хасан Мод25 суперчарджър върши страхотна работа за B3. Даже не е под напрежение в свободно състояние, за разлика от оригиналната. Докарва до 10.5 джаула в 4.5
 

Nikola

Потребител
Колеги, търся си евтино плякало за вкъщи в 4,5, та се насочих към Блоу Х01. Та ми го предложиха втора ръка за под 30 лева. И ми изникнаха следните въпроси-колко мм е вътрешния диаметър на цилиндъра и от какво би паснал маншет?
 

lynx

Редовен Потребител
Тия пистолети са пълни боклуци, но щом си решил, вземай го.
Предполагам знаеш, че нов не е много по-скъп ;)
Като го вземеш го отвори и замери маншета, все от нещо ще стане...
И не очаквай чудни точности и здравина от тая играчка.
 

ssn

Потребител
Внимавай, че по-старите модели имат проблем с зацепването на спусъка. При тях зацепва една стоманена сачма и не е сигурно зацепването. При по-новите проблема е коригиран - вместо сачма има цилиндър и площта на зацепване вече е по-голяма. Пружината му е доста "зла", маншета е полимерен, но е доста малък и по спомен беше заработен в алуминиевото бутало, в което пък е завалцована въпросната сачма или цилиндър.
Иначе е много удобен и според мен за в къщи става, но по-добре нов.
 

Nikola

Потребител
Нов нв намерих, затова се насочих към втора ръка. По добре нов, защото ще си го и почистя и няма да имам нужда от маншет. Но откъде нов?
 
Последна промяна:

Nikola

Потребител
Търсих, звънях, ама няма никъде. Какво значи, че маншета е заработен в буталото? Не може ли да се сменя?
Реално идеята ми е да си стрелям вкъщи с него до 10на метра по мишенки. Максимум да му врътна фаски на цевта и да му направя обезшумяваща облицовка на пружината.
Има ли релса за оптика, че имам едно таско 4х20, но е някакво по-късичко.
 

ssn

Потребител
Не си спомням за маншета как беше. В руския форум има статии с картинки. И оптика няма как, тялото е от две черупки, а и до 10 м си е кеф на механични.
 

Karlito/Man

Редовен Потребител
3дравейте, имам едно въпросче, ако някой може да помогне с съвет ще съм много благодарен. Забърках се с едно китайче, и освен че е китайче е старичко,случайно ми подна и незнам дализнаете, ама мерака е по-лош от разтроството. Тъ, мисълта ми е , цилиндъра е пукнат :( иначе държи пуца си,ама искам да го поправя. може ли и къде да търся за да закупя или направя нов или и аз не знам? да ремонтирам стария ? ще се радвам някой с подобни проблеми да сподели малко опит.Знам че си хвърям парите на вятъра и няма смисъл,ама искам. Цилиндъра и пукнат одпред пукнатината е с формата на полумесец. Благодаря предварително.
p.s. това е животното
http://naslukabg.com/Ловни Артикули/Оръжие/Въздушно Оръжие/Въздушни Пушки/Meteor B3 vazdushna pushka kal. 5.5mm
Колега, пускам исканите от Теб снимки Тук защото незнам как да ги изпратя на ЛС. Ако Модераторите преценят че, не им е тук мястото ще Ви помоля да ги преместите където трябва.

image.jpeg image.jpeg image.jpeg
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    327.2 KB · Прегледи: 139
  • image.jpeg
    image.jpeg
    199.8 KB · Прегледи: 135
  • image.jpeg
    image.jpeg
    280.2 KB · Прегледи: 137
  • image.jpeg
    image.jpeg
    249.1 KB · Прегледи: 136
  • image.jpeg
    image.jpeg
    122.1 KB · Прегледи: 133
  • image.jpeg
    image.jpeg
    160.8 KB · Прегледи: 135
  • image.jpeg
    image.jpeg
    156.1 KB · Прегледи: 134
  • image.jpeg
    image.jpeg
    154 KB · Прегледи: 135
  • image.jpeg
    image.jpeg
    154 KB · Прегледи: 135
Последна промяна от модератор:
Нагоре