DAYSTATE - пушките мечта.

lynx

Редовен Потребител
Пушката изглежда доста апетитно, дано някой от форума си вземе за да я видим на живо...скоро.
Алоо, Максиии! Що спиш?
Разпродаде пушките, а нови не показваш? :p:D
 

dberov

Редовен Потребител
Тая пушка я промотираха още преди 7 или 8 месеца, но нещо няма инетерес към нея.
Дейстет бяха номер 1 в ловната линия и най сгрешиха че залитнаха в друга посока, в случая с ФТ варианта.
Тая си е изцяло руско чедо, дори логото на АТАМАН седи на нея.
Относно Аншуц, те са си класа от как се помня. Бях на 16 когато стрелях с пружинка на Аншуц на състезанаие в нашето стрелбище.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Берка атаман да си внесеш в България е цяло околосветско пътешесвие, и най вероятно има мераклий, които се отказват. Според мен не е грешка добра фирма да закупи правата върху добра разработка. Така повече хора ще имат достъп до тази пушка. Спестяват се много мъки по евентуална поръчка.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Тая пушка я промотираха още преди 7 или 8 месеца, но нещо няма инетерес към нея.
Дейстет бяха номер 1 в ловната линия и най сгрешиха че залитнаха в друга посока, в случая с ФТ варианта.
Тая си е изцяло руско чедо, дори логото на АТАМАН седи на нея.

Това им е третото залитане. GrandPrix, Platinum и сега тази.



Според мен не е грешка добра фирма да закупи правата върху добра разработка.

А според мен е резил. Такава реномирана и голяма фирма да не може да разработи собствена пушка за целта. Да не говорим, че визията и линията на този "Цар" няма нито една допирна точка, с който и да е модел на фирмата, освен наличието на цев.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Някой руски майстор направил добра пушка, завод му купил правата ама не успява да я продава, трети се включва на хорото с мераци.... Ама дали масс продакшъна ще е като първообраза???
За парите които и искат, трябва да е изцяло "кастъм", да си избереш цев, приклад по твой размер и тук там некоя глезотия. Говорил съм с двама, единия я е притежавал(руския вариант) а другия я е тествал един ден.
Неудобна и голяма, това казаха и двамата, иначе стреля добре. Много красива, но като не ти легне, файда йок?
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Търся да купя о-пръстен за рейнджър кал.6,35мм.
Нямам идея колко е оригиналния, но според моите замервания и сметки и 3.2 х 1.78 ще стане.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Някой да има оригинална батерия за Дейстейт mk4? Трябва ми за няколко дни само за тест.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Берка атаман да си внесеш в България е цяло околосветско пътешесвие, и най вероятно има мераклий, които се отказват. Според мен не е грешка добра фирма да закупи правата върху добра разработка. Така повече хора ще имат достъп до тази пушка. Спестяват се много мъки по евентуална поръчка.

To даже се оказва, че Дейстейт не са купили правата за да я произвеждат - не я произвеждат те. Направо се сглабя и произвежда от Атман, слагат надписа Дейстейт и я изнасят готова са UK.Така, че си купувате оригинален Атман М2 произведен в Русия.
В Дейстейт само слагат приклада към механизма :)

Въпрос:
Daystate Tsar -ваша работа?
Oтговор Diver (Guns.ru):
Да, наша работа. Это продукт для внешнего рынка, в основном. Это полностью наша сборка и разработка. Если такую хотите, то есть атамановский аналог. То бишь, полность такая же винтовка но с другой надписью.
Въпрос:
А Дэйстэйтовцы разучились что ли делать винтовки? Или просто разрешили использовать свою марку?
Oтговор Diver (Guns.ru):

28-9-2016 13:40

Это не они разрешили, а они заказали Атаману эти винтовки под своим именем. А Атаман разрешил написать их имя на своей винтовке. Это же Дейстейт продает их, а не Атаман.
smile.gif
У них не было ФТшки никогда полноценной. Полуспортивные/полуохотничьи только и чисто охотничьи. А разрабатывать и отлаживать свое гораздо дороже, чем заказать там, где уже придумано.
 
7

7842

Гост
Здравейте на всички колеги.Да се похваля с новата играчка Daystate Air Ranger Xtreme FAC 6.35 мм.Много ми хареса,манометъра вероятно се е счупил и са го заменили с друг който стърчи,но ще го сменя.Поради неизвестни за мен причини и за моя радост,са сменили цевта с полигонална.Оптиката не ми върши работа и ще я пусна за продажба,на някой с пружинка ще му е идеална.Днес бях при ivodoc направи ми фаска на цевта и хукнах да меря скорости,не съм търсил група стрелях на около 40 метра,забравих си далекомера в къщи всички бяха на едно място.Като сложа друга оптика ще направя мишени за група.Ето и някоя снимка.Като смъкнах днес цевта видях че о-пръстена на дотиквача е много зле,но в момента нямам друг,тези скорости са с протрит о-пръстен.Предполагам че с новият ще се вдигне още скоростта.
 

Attachments

  • 20171216_172246.jpg
    20171216_172246.jpg
    281.2 KB · Прегледи: 139
  • 20171216_173355.jpg
    20171216_173355.jpg
    274.1 KB · Прегледи: 141
  • 20171216_173409.jpg
    20171216_173409.jpg
    225.1 KB · Прегледи: 142
  • 20171216_173448.jpg
    20171216_173448.jpg
    251.9 KB · Прегледи: 141
  • 20171216_173619.jpg
    20171216_173619.jpg
    260 KB · Прегледи: 140

anibis

Редовен Потребител
Ако не се лъжа това ти е оригиналната цев,полигонална,в 5.5мм си е полигонал,предполагам и при 6.35мм е полигонална.
Горе където е хваната със стопер болтчета допълнително цевта в ЦК,
някой си е разбирал от работата,много добре се е получило.
 

lynx

Редовен Потребител
И според мен цевта си е оригиналната.
Манометърът е подменян с Вика и затова седи като присадка, но става примерно от АТ-44/от по-старите модели с белия манометър/, ако си намериш из обявите.
Платото е добро, от 235 до 190 всичко е в десетина метра коридор.
Аз бих и сложил един редуктор на 190 бара и ще се получат доста изстрели със скорост около 300 м/сек.
Естествено, най-добрия вариант е някой да се сбори с пушката, да я помъчи да изкарва същата скорост на по-ниски налягания, но борбата може да се окаже тежка.
 

andi

Редовен Потребител
Честито Жоро !
Навремето взехме първата в БГ такава пушка .След време втора такава взеха в Ямбол .
Цевта не беше полигонална . На ямболската също . Беше много капризна - стреляше единствено с оригиналния рейджмастер и с еваниксова съчма 2,3 г . Затова беше сменена с ЛВ полигон . След това къде отиде пушката , незнам . Може и да е тази .
От кутията правеше 22 изстрела с 120 дж с дейстетската съчма и 126-127дж с еваниксовата . В пловдив не е сменян манометъра . Беше с друг модер .
 
7

7842

Гост
Честито Жоро !
Навремето взехме първата в БГ такава пушка .След време втора такава взеха в Ямбол .
Цевта не беше полигонална . На ямболската също . Беше много капризна - стреляше единствено с оригиналния рейджмастер и с еваниксова съчма 2,3 г . Затова беше сменена с ЛВ полигон . След това къде отиде пушката , незнам . Може и да е тази .
От кутията правеше 22 изстрела с 120 дж с дейстетската съчма и 126-127дж с еваниксовата . В пловдив не е сменян манометъра . Беше с друг модер .
И аз мисля че не е оригиналната цев.На цевта си личат следите от патронника на струг на двата края на цевта,когато са престъргвали резба за модер и когато са престъргвали за размер да влезе в цевната кутия.Отделно има подложен много тънък латун където влиза в цевната кутия.Купих я от Варна,той нищо не е пипал защото не знае какво :D,даже оптиката е била завъртяна с торетите отляво който е за вертикала и отгоре за хоризонтала:eek:,когато Mad Max е ходил да я види я е завъртял както трябва.Продавачът от Варна я е купил от Силистра 2015 г.,колегата от Силистра е бил регистриран във форума.Това е историята.Може и да е Пловдивската.........
 

Attachments

  • 20171217_072049.jpg
    20171217_072049.jpg
    227 KB · Прегледи: 106
  • 20171217_072059.jpg
    20171217_072059.jpg
    208.9 KB · Прегледи: 104
  • 20171217_072201.jpg
    20171217_072201.jpg
    189.6 KB · Прегледи: 109

lynx

Редовен Потребител
Възможно е да е от първите бройки у нас.
Гледам серийния номер на тази е 1185, моята съм я купувал 2009 година и номера започва с цифрата 2.
Също така, тази има отстрани стопорен винт който държи цевта.
При мен липсва, а може и този да е добавян допълнително.
20171216_173355.jpg
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Стопорни болтове има от двете страни,за годината не знам,на бутилката за въздух има щампа 2006/06
 

anibis

Редовен Потребител
Стопорни болтове има от двете страни,за годината не знам,на бутилката за въздух има щампа 2006/06
По-принцип една алуминиева бутилка живота който и дават и е 10г. За това те съветвам да си купиш нова такава,за да ти е мирна главата.
Не струват кой знае какви пари,а с високото налягане шега не бива.
 
Нагоре