G-MAGNUM 1250 IGT MACH 1

Gemata

Потребител
Здравейте ! От скоро съм собственик на
G-MAGNUM 1250 IGT MACH 1 /36-45 j . Бих искал да искажете мнение относно точноста. Проблема е такъв ,че стрелям на 10м и пушката е много точна , уш я прострелвам добре , но когато преместя мишената на 25 -27 м , точноста е изключително зле и започва едно сеене на съчмите нагоре / надолу/настрани. Въпроса ми е какви съчми трябва да използвам и колко трябва да бъдат тежки , защото стрелям със super point extra 0.94 грама. Проблема дали пък не е в пушката или трябва да ползвам поне 1.3 гр съчми ?
 
Последна промяна от модератор:

miteto77bv

Потребител
Пробвай с тези чашки : JSB Diabolo Exact Jumbo 5.5 1.03гр ,ако пак не е добре, тогава проблема ще се търси другаде ,може би фаска ,но първо пробвай.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако наистина "вади" 45 джанки, макар и с газова пружина, трудно ще "вкарва" група на по-далечни разстояния, особено на механични.
Иска си доста килца олово да посееш за да се научиш да стреляш с нея.
При такава мощност, 1,175 също биха се държали добре.
 

Gemata

Потребител
Стрелям с оптика , преди това съм имал и други пушки , но тая не мога да е вкарам в ред нещо. За модела дават ,че прави от 36-45 джаула. Много е силна , наистина. Искам поне на 30-35 м да прави добра група. Пушката е нова и доста скъпа , вече започвам да мисля за дефекти.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Много е силна , наистина. Искам поне на 30-35 м да прави добра група.
Колко много е силна?Без хронограф не можеш да разбереш.Какви групи правиш на 10м?Ако са повече от 2-2,5 калибъра ,на по-далеч ще е зле.Какви групи искаш на 35м?С Магнум пп и тежки чашки 4-5см е добро постижение.Островъхите не са добра идея.И накрая,тая скъпа пушка или ще те откаже,или трябва много да се пипне и яко да постреляш с нея,за да има някакъв приемлив резултат.
 

didarai

Редовен Потребител
.... Много е силна , наистина. Искам поне на 30-35 м да прави добра група. Пушката е нова и доста скъпа , вече започвам да мисля за дефекти.
Е там е тя . Писано е много .
Много силна пружинна пушка с добра точност ( и оптика) , много трудно се съвместяват . Все едното трябва да се прежали . Или се търси компромисно положение или се примиряваш с липсата на едното . Имам 125-ца на 270 м/с с 1 гр , но си я държа на механичен и не чакам групи от нея .
Дори и да овладееш стрелбата с магнум ПП (което само по себе си е много трудно) , може да превъртиш няколко оптики през нея , докато (извадиш късмет временно) не попаднеш на такава , която не мести прострелката .
Отделно големият откат винаги ще ти е проблем за точността също .
 

Gemata

Потребител
Ще пробвам с малко по-тежки чашки. Дано се подобри точноста. В нета гледах как един с такава пушка стреля на 100-130м шише стъклено и го чупи. А аз на 30 с тия леките съчми не мога да го уцеля. :( Не знам пък нещо проблема да не е в пушката...
 

andi

Редовен Потребител
Пробвай с тези чашки : JSB Diabolo Exact Jumbo 5.5 1.03гр
Точно 1,03 едва ли ще е неговата чашка . Преди имахме Кросман НП ХЛ - мерени 37дж с 1,17, и стреляхме с тях .
Моята препоръка е да се тестват 3 чашки: JSB 1.17 , баракуда в 1,37г и Гамо ТС22 (колкото и да е странно в някой пушки летят). Но в случая , щом пушката е "много скъпа" , няма да е проблем да се купят тези 3 кутиики чашки за проба . Убеден съм , че някоя от 3те ще е нейната съчма .
 
Последна промяна:

miteto77bv

Потребител
Според мен няма да има голямо значение дали ще пробваш с 1,03 или 1,17 ,но със сигурност ще разбереш дали проблема е от там.В интернет видях ,че тази пушка с едните чашки дава скорост 290м/с ,а с другите 275м/с .
 

Gemata

Потребител
Благодаря ви момчета. Ще взема Баракуда чашки и ще видя как ще е. Все пак ако още някой сподели мнение ще съм му благодарен.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Грешка номер едно в твоя случай взел си много леки чашки с остър връх, които не летят добре особено с мощни пушки, избягвай такива, както и плоски или с разни странни форми в челната част. Другото което може и да дава допълнителен дисбаланс на чашката е прословутите цеви на Гамо ...защото някои от тях са по широки и чашките не уплътняват добре, в твоя случай може и да не е така. Освен Баракуда си вземи и JSB за сравнение 1,17 или по тежки. Възможно е и с 1,03 също да летят не зле обаче там ако може си вземи субкалибър 5,53 или 5,54 ако има. Има и още едни чашки за които се сещам H&N FTT до колкото си спомням те са по-широки и може добре да уплътнят цевта каквато и да е и с тях също е възможно да има добра точност.
Успех
 

Gemata

Потребител
Грешка номер едно в твоя случай взел си много леки чашки с остър връх, които не летят добре особено с мощни пушки, избягвай такива, както и плоски или с разни странни форми в челната част. Другото което може и да дава допълнителен дисбаланс на чашката е прословутите цеви на Гамо ...защото някои от тях са по широки и чашките не уплътняват добре, в твоя случай може и да не е така. Освен Баракуда си вземи и JSB за сравнение 1,17 или по тежки. Възможно е и с 1,03 също да летят не зле обаче там ако може си вземи субкалибър 5,53 или 5,54 ако има. Има и още едни чашки за които се сещам H&N FTT до колкото си спомням те са по-широки и може добре да уплътнят цевта каквато и да е и с тях също е възможно да има добра точност.
Успех
Цевта се уплатнява добре с чашките , едва ли е от това , сигурно са леки и с тоя остър връх и голямата сила се получава дисбаланс.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Задължително пробвай HN FTT. Ако има възможност опитай да утежниш приклада - помага много. Не казваш нищо за спусъка, предполагам че не е много лек. Ако има начин му обърни внимание и на него.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Щом с оптика се стреля, не може да се изключи и заключването на цевта.
Но съм скептичен, че ще се получат добри резултати, без интервенции по пушката.
Просто G....-то си го иска. Последните 4-5 години не съм срещал някоя да "кефи", а само вълнения създават....
 
Нагоре