Air Arms - S200, CZ S200, CZ S200T.

dberov

Редовен Потребител
Здравейте колеги,ето я и моята Жабка.....явно има някакъв проблем с регулатора.Дйте съвет:скорости с регулатора на метан от 210атм.:271,271,274.....110атм.
В кавички съм сложил проблемните падове на скоростта,има някаква цикличност.
Има доста големи пикове и на въздух и на метан, на места 10-11м/с...може би редуктора не работи както трябва на по-високи скорости
Колега, направи хронографиране и с друг хронограф, възможно е тия подскоци да са от хроното и да нямаш проблем с редуктора.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колега, направи хронографиране и с друг хронограф, възможно е тия подскоци да са от хроното и да нямаш проблем с редуктора.
Мина ми и на мен през акъла,но на четири от каретата ясно се вижда попадение в "десетката"(открояващ се изстрел по на долу от останалите,точно той е с по-низката скорост.А и при Крикета същото хроно просто застиваше...на една скорост без значение на метан или въздух(не,че съм очаквал същото качество от тази пушка)
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Да...,ще трябва рекламация,иначе за пушката...не случайно я взех с бранда на ЧЗ.
Ако става боза в темата,моля модератора да поразчисти темата или да ме отели в самостоятелна
 

dberov

Редовен Потребител
Ако вземем за средна аретмитична скорост 273м/с (толкова я сметнах за 7 изстрела без проблемния) в хронографирането имаш 4 посдкока като три от тях се открояват - 248м/с и като я извадим от средната аритметична се получава разлика от 25 до 28м/с.
Значи на листа трябва да имаш 4 попадения извън групите а аз виждам на първия ред - четвърта мишена 1 и на втория ред трета мишена 1, за третия ред ясно се вижда че пушката не харесва тия чашки. Най добрите ти групи са с JSB хеви 0,670г. Монстера не са чашки за хартиена мишена, така че не разчитай на тях за точност при стрелба по лист а РС 0,475гне ги харесва, затова направи пак една прострелка само с JSB хеви 0,670г. Ако на лист попаденията са добри а хроното пак показва подскоци то пробвай с друго хроно. С КАКВО ХРОНО МЕРИ?
Не е нормално редуктора да работи така, по принцип ако натича първия ти изстрел ще пропада, втория ще е по нагоре и примерно на 3-тия вече ще е център, понякога само първия пропада и втория е вече център, но така да прави подскоци когато си иска не е нормално, затова опитай още едно хронографиране с твоето и с друго хроно за да си на 100% сигурен че няма грешка.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Петьо, аз бих пробвал редуктора на въздух как ще работи първо. И не ми се вижда да е на 130 бара настроен.Чеха обикновено ги праща на колкото желае клиента настроени. Такива резки единични скокове ми правеше Щуреца като го тествах на метан, и затова го зарязах. Ако си работи перфектно на въздух(а то се вижда), не си струва да я "репчиш" на метан.
 

dberov

Редовен Потребител
Петко, той на въздух е стрелял без редуктор - на правоток, то се вижда платото и как в края скоростта пада, явно редуктора е монтиран и тогава е минал на метан.
Скорости в м/с без регулатор на въздух с JSB 0.547,4.5mm от 180 до 150 атм. :251,251,251,251,252,252,250, "229",251,253,252,251,252,251,250 ,250,250,248,247,245,246,244,243,243,236,242,240,235.
Аз също при замерване имах подскоци със Щуреца, говорили сме с теб за това и точно на лист си пролича че грешката е в хроното понеже на листа попаденията си отиваха в центъра +/- някой флаер.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Петьо, аз бих пробвал редуктора на въздух как ще работи първо. И не ми се вижда да е на 130 бара настроен.Чеха обикновено ги праща на колкото желае клиента настроени. Такива резки единични скокове ми правеше Щуреца като го тествах на метан, и затова го зарязах. Ако си работи перфектно на въздух(а то се вижда), не си струва да я "репчиш" на метан.
Регулатора съм го взел с пушката от Балистас.чз те не искаха да го монтират,но съм го заявил за 16дж. и тази пушка,регулира се от 100 до 150 атм. в момента е на 100,което е минимума(не съм го пипал).Към момента нямам въздух,резервоара си дойде с това налягане.Тази седмица ще ходя да видя дали ще ми напълнят бутилката с въздух...не съм я репчил умишлено за ФТ съм я взел,просто в момента имам само метан.
 

sts1969

Редовен Потребител
Има едно малко винтче с което регулираш сечението на трансферпорта, (в жълтото кръгче) чрез него може да се регулира скоростта също...но на потока след БК, дали няма да има преразход не знам. А ето как може да стреля пушката дори във вятър, 10бр. на 25м.
Bob-CZ200S.jpg DSC_0932.JPG
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте колеги,благодаря на всички взели отношение по темата!След като минах на въздух нещета заспаха,пушката има 65 изстрела от 190 до 100 атм. в коридор от 3-4 м/с .
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
245-248м/с,JSB 4,5мм 0,547г. трябва малко да се намали скоростта,но като се постопли времето!
 

sts1969

Редовен Потребител
245-248м/с,JSB 4,5мм 0,547г. трябва малко да се намали скоростта,но като се постопли времето!
Просто трябва да настроиш редуктора на по-ниски атмосфери, моят е настроен на 70 атм. и стреля с 240м/с със същите чашки. Така ще увеличиш още броя на изстрелите. Естествено важен е и обема на задредукторната камера, със сигурност са различни, моята няма как да я измеря, част от тялото на редуктора е в нея.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги цевната кутия ще издържи ли цевта без осмицата?
 

lynx

Редовен Потребител
В нета има доста снимки на пушката без осмица, би трябвало да издържи и да не виси прекалено много.
Обаче като гледам цевта колко плитко влиза в кутията, ако чукнеш или натиснеш неволно цевта някъде, може да откърти парче от кутията :wall:
 

sts1969

Редовен Потребител
Колеги цевната кутия ще издържи ли цевта без осмицата?
Отговорих ти на лично със снимки, но и тук няма да е излишно: цевната кутия е монолитна стоманена, няма никакъв шанс да поддаде или да се повреди дори при силен удар по цевта. Оригиналната осмица не опира в цевта.
 

Whale

Потребител
Аз моята е пробвах без осмица и честно да си призная за 100-на изстрела някаква осезаема разлика не открих.Това упражнение според мен би имало смисъл ако се утежни цевта-лично мнение:)
 

sts1969

Редовен Потребител
Ц
Аз моята е пробвах без осмица и честно да си призная за 100-на изстрела някаква осезаема разлика не открих.Това упражнение според мен би имало смисъл ако се утежни цевта-лично мнение:)
Цевта ми е умишлено утежнена със стоманен стрипер който ползвам при състезания, обикновено ползвам малък заглушител със стоманени тапи. Точността се повишава и събира групите още по-добре, пробвано лично от мен. :cheers:
 

Whale

Потребител
:cheers:Дано да е хубаво времето в понеделник та да мога да го видя и копна стрипера:)
 
Нагоре