Хронографи и софтуер за тях.

lynx

Редовен Потребител
ПП имат вибрация при изстрела, затова всичките хронографи които са закачени на цевта не са много подходящи.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
ПП имат вибрация при изстрела, затова всичките хронографи които са закачени на цевта не са много подходящи.
Тц, говоря само за хронографи които не са закачени ! Даже като се сетя с на Митака хроното мереше добре, ама там проблема беше, че не мога да го сложа на цевта и трябваше някой да държи тръбичката, та не си е работа така да се мери, и съм мерил само няколко пъти така, но си даваше добри резултати до колкото си спомням :)
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
По молба на колегата Гена67 пускам две снимки на подсветката на рогатия хронограф, което във връзка с моя публикация малко по-назад .
Снимките не са много добри, но мисля че се разбира за какво иде реч. Рамената са направени от стълкотекстолит слагат се на мястото на сенниците при работаIMG_6496.JPG IMG_6497.JPG . Долната половина с отворите е с дебелина 6мм, а горната е само капак от 2мм. Всички диоди са монтирани на платка и са вързани в 8 паралелни групи по 6 последователно свързани диода + резистор. Консумацията е около 20мА, резисторите са разчетени за тоя ток. Не помня стойността им ама тя се смята лесно в зависимост от това каква батерия ще се ползва. Аз ползвам LiIon батерия 7,2В, такава имах в наличност, но съм тествал системата и работи безпроблемно от 5 до 12В.
 

gunman

Потребител
Здравейте. Донесоха ми такова хроно с разпилени диоди с молба за помощ за вид и схема. Помня ,че е производство на някой от форума ... та ако е възможно. Белия вид.
 

Attachments

  • IMG_20150204_171946.jpg
    IMG_20150204_171946.jpg
    114.4 KB · Прегледи: 108

gunman

Потребител
Благодарско. Вида на диодите и схемата на подредба/свързване за ремонт ми е необходима.
 

lubo

Редовен Потребител
Най-доброто на пазара, за съжаление не става за ВО! Въпреки че е маркирано като възможност.
 

lubo

Редовен Потребител
Лично го пробвах, не става! Моето обяснение е, че е необходим рязък звук за да започне измерването. При 22лр мери ок. и като "намалиш звука" блокира.
 
Последна промяна:

гена67

Новодошъл
Колеги здравейте.Имам нужда от помощ.Преди време купих от колега рогато хрони ф1.Хронито е с добавено копче за мерене м.с.Проблема е че до сега не съм направил и едно замерване защото каквото и да направя ми изписва л.б. за слаба батерия или оф.Смених 3ри модела алкални батерии но пак същото.Моля който разбира да даде съвет или към кого да се обърна .
 

staif

Редовен Потребител
или е слаба светлината под която е поставен или има прецакан датчик..-мнението ми е от обща култура,не съм специалист ;)
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
След като изписва Low Batt или даже се изключва (OFF), провери с мултицет дали батерията наистина й кляка напрежението.
Ако кляка - има повреда, поради което яде много ток ... по-слабо вероятната повреда.
По-вероятно е дал фира стабилизатора, който фиксира на 5 или 3,3 волта.
Едва ли някоя спойка да е била студена или кондензатор да е изсъхнал.
И в двата случая е поправимо.
Е, може и делителя, чрез който процесора се информира за напрежението от батерията да се е омазал (малко вероятно).
Няма 3-ти вариант, защото и дисплея работи и процесора работи, щом изписва разумни неща...
Нямам такова хроно, но 100% бих го оправил ако ми попадне в ръчичките ...
 

гена67

Новодошъл
Колеги здравейте отново.Проблема остава.Много съм благодарен на колегата Джетро който беше супер отзивчив но повредата е може би в процесора на първи датчик.Някой ако е поръчвал части за ф1 моля да сподели как и от къде ?
 

lynx

Редовен Потребител
Имал съм такъв хронограф, но не ми се е налагало лично да пазарувам резервни части.
Знам само, че колеги си поръчваха всякакви части от официалния сайт на производителя.
Тъй като транспорта до БГ беше скъп, си правеха групаж за да се разпределят разходите на повече хора.

P.S.
Сега погледнах на официалния сайт, опцията за поръчка на отделни части не я намирам.
А може и да не търся на подходящото място...o_O
http://www.shootingchrony.com/introduction.htm
 

гена67

Новодошъл
Благодаря колега.Дано някой който е поръчвал части да погледне в темата и да помогне.
 

гена67

Новодошъл
Нямам представа за консумацията.Електрониката ми е най слабата страна.
 

Dominus

Редовен Потребител
Въпросният хронограф е при мен. При включване изписваше OFF което ми се видя много странно съобщение. Взех да ровя информация какво представлява съобщението. Оказа се че хроното може да се програмира в много аспекти. В интерес на истината програмирането е много сложно защото се прави с един единствен бутон. Самото съобщение означава, че фотосензорите са изключени. Няма нищо с консумация на енергия. Някой е експериментирал яко с него, което разбира се не би трябвало да е проблем. Нулирах го до фабрични настройки. Включвам му фотосензорите и накрая трябва да запаметя настройките в които единствената промяна е включване на фотосензорите. Тук удрям на дърво.
Някой чоплил ли е такова нЯщо, че аз взех да брадясвам?
 
Нагоре