Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и т.

praetorian

Редовен Потребител
Някой от региона да иска да заменим заготовка за кукри за някакво фабрично острие от по-евтините читави образци? От години събира прах в къщи и все не ми остава време да се захвана със странични проекти. Другия вариант е да ме насочите към някой който може да изработи дръжка и кания за по-скромна сума.
Ще може ли малко снимки?:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Бих те посъветвал да смениш ножа.
Ако ръждясва, това не е твоя нож.
С каквото и да го мажеш все ще е под компромис работата, влагата винаги си намира пътя.
 

angelmr

Редовен Потребител
Ще може ли малко снимки?:cheers:


Съжалявам за огромното закъснение, но аз докато се натуткам да снимам острието, се получи така че ходих на няколко похода и му намерих отлично приложение. Кукрито дори поработи през лятото на пожара над рилския манастир. :) Въпреки импровизираната ръкохватка състояща се от хартиена лента.
 

angelmr

Редовен Потребител
Не, вече не търся, оказа се че му намерих добро приложение. Справя се по-добре от брадвичка при кастрене на клони и рязане на подпалки, а до цепене няма как да стигнем при нашите кратки излети. Но все пак ще гледам да му щракна някоя снимка в работно състояние, да се види за каква дива импровизация става дума.
 

rifle

Потребител
Още един Benchmade....
037167765.jpg
037167762.jpg
037167766.jpg
 

mdinkov

Редовен Потребител
Да можеш да ползваш един нож спокойно е желателно да се научиш да си го точиш .
 

mdinkov

Редовен Потребител
По правилно е да се каже не е чак толкова трудно , няколко камъка , 2-3 месеца практика и с лекота ще постигаш стандартния тест да отрежеш лист хартия . А съм виждал хора да наточат нож който в буквалния смисъл на думата цепи косъм , пуска стружка от косъма .
 

didarai

Редовен Потребител
... пуска стружка от косъма .
Ами ако ще го ползваш за бръснене , значи е ОК . За всичко останало няма нужда да го прави . Колкото е по-остър , толкова по-лесно и бързо се отъпява . Дет се вика , толкоз години работих с ножове , хартия и косми , не ми се е налагало да кълцам . ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
От дълго време се занимавам със заточване на инструменти.
Всеки нож за абрихт, който излиза от мен след заточване, е в състояние да бръсне.
Вече не ми останаха косми по ръцете, да правя демонстрации на невярващите, с произволно избран нож от наличните заточени.
Повярвай, нож да реже хартия е къде по-елементарно задание.
С просто приспособление, което всеки може да си направи за 3-4 лв. и два камъка, не много специални и "бутикови"... за около 10тина лв. и малко шкурки по желание, един нож, върху който не е издевателствано, в рамките на 5 минути, постига остротата да реже хартия.
И както каза Евгени, не е необходимо да бръсне. Достатъчно е да реже меки домати.
Той ако бръсне, трябва само за бръснене да се ползва. Иначе след първия по-сериозен ряз, спира да бръсне.
Тук, разбира се, не говорим за много скъпи бутикови ножове, а за такива, които ползваме ежедневно.
Ето две родни клипчета, които обясняват как става всичко.
Човекът го е направил с цел продажба, но приспособлението може да бъде още опростено.

https://bladeforum.bg/index.php?topic=1058.0
 

didarai

Редовен Потребител
...Достатъчно е да реже меки домати.
Той ако бръсне, трябва само за бръснене да се ползва. Иначе след първия по-сериозен ряз, спира да бръсне.
Точно това е реален тест за достатъчно добре заточен за работен нож . По-кофти за рязане от мек домат няма . Той обаче си се реже ... да кажем условно със средно добре заточен нож (2-3 минути на крак с къв да е камък под ръка и после цял ден си рязка доматите иии хартия без проблем) . Друго гадно е телешко месо с жили и за там е хубаво една идея по-остър нож , но както казах , тогава бързо се изтъпява и ако правиш това дълго , дори в рамките на 1 час може да ти се наложи няколко пъти да го "изтегляш" . В дрането нямам опит , та за там не знам . Ако обезкостяваш и ти е "бръснач" ножа , едно отплесване по костта и си до там . :)
 

staz

Редовен Потребител
Разполагам с набор водни шкурки за точене, карбидни евтини точилки, камъни, брусчета и прочие. Всеки път се опитвам да направя оригиналната заточка, но уви - некадърен съм! Ножове под 150 лв., нямам, съсипах няколко и вече ги нося на един познат да ми ги точи; за него е удоволствие, а за мен е удобно...
 

Djack

Редовен Потребител
Разполагам с набор водни шкурки за точене, карбидни евтини точилки, камъни, брусчета и прочие. Всеки път се опитвам да направя оригиналната заточка, но уви - некадърен съм! Ножове под 150 лв., нямам, съсипах няколко и вече ги нося на един познат да ми ги точи; за него е удоволствие, а за мен е удобно...
Дай малко снимки на ножовете! :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
Работата на ножа е да реже. За бръснене и цепене на косми се ползват други инструменти , дето се справят по добре с това . Даже малко по на едро заточения нож работи по дълго . И не лепи по месото .
Да прави нож да бръсне за мен е загуба на време и пари - на втория ряз вече не бръсне .
 

anibis

Редовен Потребител
карбидни евтини точилки, камъни, брусчета и прочие.
От къде вземаш камъните,брустчетата?
Защото аз взех един комбиниран от Бриколаж-а,но с него само може да се заточи нож,но не така както показват по-клиповете.
 
Нагоре