КРОСМАН пушки и пистолети

noangel

Потребител
Има го наличен, ама другия път - да перифразирам лафа от един наш филм.
От магазина с първите две оферти още преди три години се опитвах да взема 1377, даже един приятел който се има доста със собственика не успя да го убеди да внесе поне един ... Имало проблем с кросманите - както с поръчките, така и с доставките и качеството.
Третата оферта е на магазин, в който бях пуснал запитване преди около два месеца за наличен HB 22 - коректно си ми отговориха, че нямат и няма и да внасят нищо на кросман, `щото цените щели да са /по спомен/ поне двойни.
Бай дъ уей, точно в тоя период като на майтап сдобих една 101 и си мисля, че е добре че не се прекарах с пистолет. За разлика от това, което е описал един колега по-горе, в пушлето всичко е стомана, месинг, алуминий и дърво. Старо и съответно качествено.
 

Pixma

Потребител
Потвърждавам, понеже сам се убедих. Обадих се тук там из онлайн магазините и ми подадоха същата информация. Вариант да се намери кросмански пистолет е на старо от някой колега който иска да се раздели с него. Мерси за отзивите.
 

anibis

Редовен Потребител
Ето го и моя пищак! На 90% е готов,но има да му се прави финиша,на самата железария.
Смятам да го дам на пясъкоструйка,с фин бял цимент да го минат,и от там на анодация черна.
Сега така ще се стреля с тоя спусък,но след време смятам да му сложа, тип руските спусъци за тоя вид пищаци"боливар"
 

Attachments

  • CIMG5808.JPG
    CIMG5808.JPG
    348.6 KB · Прегледи: 262
  • CIMG5811.JPG
    CIMG5811.JPG
    367.6 KB · Прегледи: 237
  • CIMG5813.JPG
    CIMG5813.JPG
    306.9 KB · Прегледи: 262
  • CIMG5817.JPG
    CIMG5817.JPG
    392.3 KB · Прегледи: 233

Dominus

Редовен Потребител
След пясъка задължително химическо полиране. Иначе покритието ще стои странно и неприятно.
 

anibis

Редовен Потребител
Много ми хареса идеята за укрепяване на цевната кутия с хамута. :bravo::cheers:
Няма друг начин,защото се имитира малкия цилиндър/където се слага С02 бутилката/ на 1377 Ф/19мм но вече тука е ПЦП.И от там на ексцентрик се прави клапана,и се навива подцевния блок,това е едно тяло. За до можеш да ползваш спусковия механизъм на пищака 1377-2240 и т.н.
 

sts1969

Редовен Потребител
Няма друг начин,защото се имитира малкия цилиндър/където се слага С02 бутилката/ на 1377 Ф/19мм но вече тука е ПЦП.И от там на ексцентрик се прави клапана,и се навива подцевния блок,това е едно тяло. За до можеш да ползваш спусковия механизъм на пищака 1377-2240 и т.н.
Такова закрепване може да се направи и на АТ 44 за да не се мандахерца цевната кутия и цевта като на коча..... :D:D:D
 

anibis

Редовен Потребител
Точно тоя хамут на мен лично не ми харесва,но няма друг начин/ако е толкова тънъко тялото на БК./
За това Крюгер направи нова ЦК,за неговите полуавтомати,и остави настрана старата ЦК с такова закрепване,с хамут.
 

anibis

Редовен Потребител
Направих най накрая пистолета,и отидох да го пробвам. Има още малко работа но като цяло е готов.
Пистолета съм го наместил на 225м/с с 1.03гр JSB Без проблем се развърта и в по-голям диапазон,но за ПЦП пистолет мисля че това е оптималната скорост.
Пробвах го на 280м/с с 1.03 но с тая късата цев 250мм няма заглушаване,заради големя преразход.
Ето една мишенка от днес,отгоре надолу JSB 1.03гр. в средата стреляно с 0.86гр. JSB и най долу с 0.93гр. Според мен най добре се представи 0.93гр.
На мишената,най долу тия два флаера са от мене,с тоя оригиналния отвратителен спусък няма как да е по-събрана групата,стреляно е на 25м от кола с опора заешки уши.
Цевта е туркиш,тя си харесва 1.03гр. но с тоя грамаж,вид чашка си иска по-голяма скорост за да групирва по-добре.

Искам да благодаря на Евгени /didarai/ за направата на цевната кутия.

037938381.jpg



JSB 1.03гр.

037938384.jpg



JSB 0.86гр.

037938386.jpg


037938383.jpg



037938382.jpg



А на тая снимка,съм разглобил пищака на съставните му части.

037938387.jpg
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
10 изстрела,с резервоар 36сс от 180бр до 120бр има още два три изстрела хубави до към 100бар и от там вече почва да пада скоростта.

Po= 180 starting pressure, атм
P1= 120 final pressure, атм
V= 36 volume of the tank, cm³
E= 26 Energy, J

n= 10 number of shots
Calculation in см³/J = 7.76
 
Последна промяна:

aleksandrov

Потребител
пиштова изглежда страхотно поздравления.колега anibis и на мен ми се вьрти нещо подобно в главата би ли споделил дьлжината на цевната кутия ....от барабана назад... кьм саидлевьра .мерси предварително..
 

anibis

Редовен Потребител
Един лек тунинг на пушкопистолета на колега.
Ново клапаново тяло с нов клапан,за хатсански цилиндър.Нов по-лек ударник, и нова карантия за шрауда.
 

Attachments

  • CIMG6659.JPG
    CIMG6659.JPG
    280.7 KB · Прегледи: 1,322
  • CIMG6677.JPG
    CIMG6677.JPG
    261.3 KB · Прегледи: 1,322
  • CIMG6690.JPG
    CIMG6690.JPG
    376.8 KB · Прегледи: 606
  • CIMG6698.JPG
    CIMG6698.JPG
    356.8 KB · Прегледи: 117

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Като го гледам е станал трепач и красавец.Адмирации за Миро.
 

anibis

Редовен Потребител
Като го гледам е станал трепач и красавец.Адмирации за Миро.
Клапана стана невероятен,направил съм ти допълнително още три шапки/клапанчета/ с различен диаметър и височина,и една конусна.
 
Последна промяна:

Nikola

Потребител
Колеги,
наскоро си взех Кросман 2240. Поръчал съм му цев 23см. с възможност за слагане на модер, метална цевна кутия и мерник и мушка от Хатсан. В най скоро време ще взема и нови дървени чирени, задна тапа с възможност за регулиране на натега на бойната пружина и нова бойна пружина. Също така ще сменя пружината на спусъка, ще го полирам, ще направя ново метално бутонче на предпазителя, тунинг на клапана и гледах, че руснаците режат дотиквача, пробиват го и слагат игла от шевна машина. Искам да си взема и добър модер, за да мога да стрелям на двора без съседите да ми се лигавят и оплакват.
Та въпроса ми от къде да купя или поръчам да ми направят чирените, тапата и качествена пружина? Какво да направя по клапана за да вдигна мощноста? Този тунинг на дотиквача удачен ли е? Разбира се ще сложа качествена и здрава игла.
Пп. изчетох цялата тема, но все още не ми е ясно.
С пистолета ще се стреля на Цо2 (имам си ПЦП и искам нещо по-автономно) и с мерни прибори.
Мерси предварително.
 
Последна промяна:

aleksandrov

Потребител
колега в базар.бг в раздел орьжия и ловни аксесуари има един .образ. от кьрджали който има богат набор от 4ирени негова изработка сьс сигурност има за 1377 но не е оставил тел за врьзка пробвай да го потьрсиш.....около 40 гроша са...
 

Niki

Редовен Потребител
Присаждането на дотиквача се прави с цел да се удължи,защото оргиналният е малко къс и при натиск върху чашката тя не подминава напълно отвора на трансферпорта,така постъпващият въздух от цилиндъра не оказва пълният натиск на полата.Просто си изработи нов дотиквач ,по дълъг.Чирени.Локи!Клапана трябва да се направи с по голям обем.
 
Нагоре