Регистрация на въздушна пушка втора ръка без документи?

dberov

Редовен Потребител
Просто се чудя как да постъпя,...той адвоката, де, е прохождащ в професията, и съм объркан-ако наистина имам избор, така да се каже, какво да избера.
Сега ще ти кажа една.
Мене ме писнаха на 112 че стрелям в гората и дойдоха две коли от 1-во РПУ, една кола от 2-ро РПУ, един джип от Горското и един джип от РИОСВ - по двама в автомобил - стана манифестация. При проверката ми изискаха уведомлението от КОС и като им казах че нямам.... ахааааа да ми взимали пушката щото била нередовна.
Ти си вади извода, хора на закона и реда от 3 институции да не знаят закона или се направиха на ударени ли....но като им показах документа с който е закупена пушката и че е под 24J само му направиха една снимка и си заминаха.
Та, има една приказка "питай патило а не старило" а твоя Адвокат до колкото разбрах нито е стар нито е патил...
За туй не слушай адвоката а чети какво ти пишат хората тук !
 

bibiko

Редовен Потребител
....но като им показах документа с който е закупена пушката и че е под 24J само му направиха една снимка и си заминаха...
Бях се зарекъл повече да не се появявам..Ама аз нали това посочих по-горе в поста си- че и в моя документ на пушката това пише, исках съвет...и нали видя какъв ефект се получи-въртяло ми се нещо в главата, документа бил листовка, и не знам още к'во си...трябвало да питам умно, за да получа УМЕН отговор...а оди и питай. По-добре чети, и си трай, пък те тия, дет се ядат с теб, ще заядат някой друг. 28 г бях в Армията, и там съм ги виждал такива...Ти не си от тия, за щастие! :cheers: п.п. тъкмо бях в темата за Крикета, и четях постовете ти, има какво да науча.
 

dberov

Редовен Потребител
Описвайки моя случай имах в предвид да не се впускаш в разсъждения как да постъпиш щото адвоката казал това, казал онова...
Тук има хора през чийто ръце са минали много пушки и са на ясно с нещата, затова се вслушай в тях.
Поискал си съвет - получил си такъв, peko е дал отговорите които търсиш а ако не можеш да ги асимилираш четейки, врътни един телефонен да ти се обясни с думи прости а не да изписваме две страници. peko ти е намекнал в поста си, моя телефон също е написан, ами звънни бре. Предлага ти се помощ а ти се цупиш...
 

astra

Редовен Потребител
Сега ще ти кажа една.
Мене ме писнаха на 112 че стрелям в гората и дойдоха две коли от 1-во РПУ, една кола от 2-ро РПУ, един джип от Горското и един джип от РИОСВ - по двама в автомобил - стана манифестация.

Това взе да става все по-често срещан и все по-неприятен проблем, а на някои хора - визирам моя милост - много ни "върви" да ги проверяват органите... :( Общо взето за година и половина ме провериха 4 пъти, като и 4-те ми се скапа кефа, защото излизам в гората с пушката за кеф и душевен релакс, а не за проверка от униформени сякаш съм въоръжен бандит.
Хората сериозно се побъркаха с тези филми по ТВ и се обаждат на 112 за щяло и нещяло. Направо не останаха места за въздушна стрелба в разумна близост до града.
Колкото до въпроса на колегата дали да уведоми органите за ВО - аз също имам пневматики под законовия праг, които съм уведомил без да е наложително по закон. Винаги когато са ме проверявали, при вида на уведомлението, проверяващият омеква. Един вид, оказал съм им уважение, макар да не е било наложително по закон. Нещо повече - уведомлението не струва нищо и казва всичко, а протоколът от ВИП например, струва 10лв. и е потенциален предмет на усложнения с проверяващите.
 

dberov

Редовен Потребител
......уведомлението не струва нищо и казва всичко, а протоколът от ВИП например, струва 10лв......
Не ми се свидят парите но нямам грам свободно време, напоследък 3-4 часа сън на денонощие е добре а имам маратони по 2 денонощия без сън, пък и като е под прага за уведомление защо да се натискам, при евентуална продажба пак ще трябва да ходя да я отписвам.... Всеки си взима сам решенията....
 

praetorian

Редовен Потребител
Алеле майко, Алеле Боже! Преди малко ме буквално натириха от РУП !Според тях, при закупуване или продажба на ВО/ГО трябва задължително да присъстват и двамата купувач - продавач лично, да попълнят и подпишат ПРЕД тях договорите за покупко - продажба, както и да носят възгушните пушки/пистолети за описване!!!При цитиране от закона от моя страна ми обясниха, че мога един вид да си гледам работата, тъй като не "познавам закона и вътрешните разпоредби!".При възражение от моя страна, че Уведомяването мога да го извърша и по пощата с препоръчано писмо с обратна разписка отговора беше : "Вие го пратете, пък ще видите какъв отговор ще получите!" Думи нямам.....
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Алеле майко, Алеле Боже! Преди малко ме буквално натириха от РУП !Според тях, при закупуване или продажба на ВО/ГО трябва задължително да присъстват и двамата купувач - продавач лично, да попълнят и подпишат ПРЕД тях договорите за покупко - продажба, както и да носят възгушните пушки/пистолети за описване!!!При цитиране от закона от моя страна ми обясниха, че мога един вид да си гледам работата, тъй като не "познавам закона и вътрешните разпоредби!".При възражение от моя страна, че Уведомяването мога да го извърша и по пощата с препоръчано писмо с обратна разписка отговора беше : "Вие го пратете, пък ще видите какъв отговор ще получите!" Думи нямам.....
Това съм го чувал преди време някъде, дали не беше в Пловдив обаче.... ама се оправихме де.
 

praetorian

Редовен Потребител
Уж закона си е дакон,ама местните виждания и разпоредби го бият у земята....
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Aз бих попитал Началника на съответното РПУ, как така Царя(Закона) дава, а Пъдаря(КОС-аджията) не дава? И къде тежи той в тази служба?
 

praetorian

Редовен Потребител
Отговора ще е от сорта на: Ба,ти много знаеш!Щом така са си решили те,въри се оплаквай на филанкишията...И си навличай проблеми.И върви доказвай кой какво те е карал да правиш.Скапана,никаква държавица.
 

andi

Редовен Потребител
Уведомяването мога да го извърша и по пощата с препоръчано писмо с обратна разписка отговора беше : "Вие го пратете, пък ще видите какъв отговор ще получите!"
Е да де , нека да ти прати писмен отговор , с изходящ номер , че изисква от теб нещо различно от записаното в закона . Писмено да потвърди , че е некомпетентен за заеманата длъжност . Да даде писмено доказателство , че щото му плащаш заплатата , той се подиграва с теб като си превишава пълномощията .
А дано , ама надали .
 

Ctan4o

Потребител
Нека си споделя и моята случка с едната пушка.
Купих си пушката и на сладващия ден се нареждам първи за да я обявя и научавам следното "Днес е празник на МВР, работен но неприсъствен ден, никой няма да дойде". Също ми казаха че по пощата нищо няма да направят. По- късно на същия ден заминавах за чужбина и се прибрах след 3 месеца.
След като се прибрах отивам в служба КОС със паспорта, визата, бордните карти и обяснявам каква е ситуацията и че вината не е моя. Отговора беше изтървал си срока, подадем ли заявление плащаш глоба.
Говори с търговеца да промените датата на договора...Отвърнах че документи няма да фалшифицирам
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Ами аз ви разправям отдавна, че всеки район у нас си е отделна губерния, ама никой не ще да чуе :D
При последната ми проверка от властите, диалога протече по следния начин:
- Тая пушка има ли РАЗРЕШИТЕЛНО ??
- ъъъъ....ами...да, има. Но тя е под 24 джаула и по принцип не съм длъжен да представям уведомление.:oops:
- АБЕ ТИ НА МЕН НЕ МИ ОБЯСНЯВАЙ, БЕ!!! ДАЙ ДА ВИДЯ РАЗРЕШИТЕЛНОТО!!!
:p:lol:
 

dberov

Редовен Потребител
Ctan4o, твоята и моята пушки по документ не подлежит на уведомяване в КОС, защо първо не ме пита ами ходиш след 3 месеца се навираш между шамарите. Явно си се случил при КОС-аджията Пламен щото другия щеше да ти напраска моментално акта.
Повече не отивай там но винаги когато излизаш с пушката носи в себе си договора за покупко-продажба и документа за собственост.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Абре, хора, НИЩО НЕ СИ ДЛЪЖЕН ДА НОСИШ И НИКЪДЕ В ЗАКОНА НЕ СЕ ВМЕНЯВА ДА НОСИШ КАКВОТО И ДА БИЛО С ТЕБ!!!!!
А вие, ако искате и резервни гащи си носете, че се сте ги ...
Вие носите ли си фактурите и договорите за покупка на: колата, телефона, новите гуми барабар с джантите, кожения колан (щото може да си го гепил от магазина), касетофона в колата (защото не е оригиналния за модела) и т.н.!?!?!?
 

dberov

Редовен Потребител
Това е оръжие и макар да е въздушно при евемтуална проверка как ще докажеш че пушката е твоя и ако не можеш да докажеш какво следва....изземане до доказване собствеността и произхора. Мани, аз тая попара съм я сърбал затова сега си нося документ че е уведомена а ако не подлежи на уведомяване в мен е документа за покупка или негово копие защото в него пише че пушката е под 24J.
 

Ctan4o

Потребител
Преди да отида всичко беше добре премислено, като първо им показах паспорта да се уверят че няма 24J. и идвам на добра воля да я уведомя. Акт нямаше да се оставя да ми напише. Иначе косаджията беше разбран.
И двете ми пушки си имат по едно копие на документите за всеки случай винаги в куфарите. 2 листа не заемат кой знае колко място.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Това е оръжие и макар да е въздушно при евемтуална проверка как ще докажеш че пушката е твоя и ако не можеш да докажеш какво следва....изземане до доказване собствеността и произхора. Мани, аз тая попара съм я сърбал затова сега си нося документ че е уведомена а ако не подлежи на уведомяване в мен е документа за покупка или негово копие защото в него пише че пушката е под 24J.

Беров, ако искаш и акта за раждане си носи! Това си е твое право и предпочитание.
Апропо ... затова и ви правят на маймуни кой където ви хване и ви искат и майчиното мляко да си кажете. Там за преклонената глава Народа го е казал преди повече от век...


Ако искаш и дори е по-добре да си отпечаташ това с теб. Тежестта за доказване не е твоя и не могат да ти вземат и долните гащи дори, ако някой друг не е предявил претенция към тях! Друг е въпроса, ако въздушното беше на РАЗРЕШИТЕЛЕН режим.
 
Последна промяна:
Нагоре