Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

оги-пз

Редовен Потребител
Аз ще я почакам, бях се засилил за гладиус или херкулес, но тая ми харесва повече на визия а и е полуавтомат.
 

anibis

Редовен Потребител
Конструктивно е много трудно полуавтомат да се докара над 40дж. в 5.5мм
Когато го вземете това дръвце сами ще разберете за какво ви говоря.
Докато го разбера това ми побеляха косите...
 

dberov

Редовен Потребител
35 дж е прекалено слабо

Колега, днес пробвахме на колко метра 15J пушка в 4.5мм с JSB 0.547 ще счупи шише от шампанско - отговора е 57м - заснето на видео и ще се публикува по късно.
Аз стрелям в 5.5мм с 1.175 -42J и на 150 метра троша малка бутилка от старите кока кола, та малко е пресилено да се твърди че са прекалено малко 35 джанки на въздух а без да се пипа нищо само да се мине на метан и ще качи 42J което според мен си е предостатъчно за целите които ще изпълнява.
 

anibis

Редовен Потребител
35дж.ама на въздух на метан отива на 40-42дж.което е много добре.
И хелий да сложиш все тая,трябва да е намалиш на около 32-33дж. иначе няма да презарежда,тоест ще имаш постоянно засечки.От въздуха-метана/няма значение/ на над 34-35дж буталото/възвратня/ се връща не един път за да презареди една чашка,а от повечето идващ въздух заради повечето джанки,възврания механизъм презарежда два пъти. Тоест в цевта имаш две чашки.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
И хелий да сложиш все тая,трябва да е намалиш на около 32-33дж. иначе няма да презарежда,тоест ще имаш постоянно засечки.От въздуха-метана/няма значение/ на над 34-35дж буталото/възвратня/ се връща не един път за да презареди една чашка,а от повечето идващ въздух заради повечето джанки,възврания механизъм презарежда два пъти. Тоест в цевта имаш две чашки.
Това при еваникс пак ли е така?
 

anibis

Редовен Потребител
Не е така,при Еваникс възвратня механизъм не идва от идващите/отсечените газове от стрипъра назад/ а там с е като airsoft пушките,със зъбчатки и батерия. Механично презарежда Еваникса,дотиквача се мести назад напред посредством тия зъбчатки,/погледнете някой клип/ а при Хатсана си е като при Калаша,от идващите назад газове.
 

anibis

Редовен Потребител
Да вярно това казах конструктивно това не е FХ а е Хатсан,те струват два пъти и отгоре. Така че надейте да гледате какво пише в ФХ за скоростите там е друга бира. Когато е вземете сами ще разберете.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Това че ти не можеш да докараш самоделката да стреля сато хората незначи че комшийте не са успяли.
Все пак имат доста техника на разположение.
 

anibis

Редовен Потребител
Момчета не ми се спори с вас,когато някой е вземе тая пушка сам ще се обеди за какво говоря.
Едното е ФХ другото е Хатсан...
 

dberov

Редовен Потребител
Противоречиш си.
И хелий да сложиш все тая,трябва да е намалиш на около 32-33дж. иначе няма да презарежда
Това при еваникс пак ли е така?
Не е така,при Еваникс възвратня механизъм не идва от идващите/отсечените газове от стрипъра назад..... а при Хатсана си е като при Калаша,от идващите назад газове.

Начина на работа при Хатсана е същия като при FX Revolution, не говорим за цената.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Айде сега, щом пушката не струва 4бона или пък не сме я правили в някое мазе собственоръчно е за кенефа и нищо не струва.
На всички ни е ясно че за 1000лв кефа няма да е пълен и ще има за пипане, но пипането няма да е за 3бона.
На клипа пушката нея видях да засича.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Клиповете, които гледах на баража наистина стреля в диапазон 32-35 джанки. Дали може повече ще покаже опита, като се появи при нас.
 

anibis

Редовен Потребител
Айде сега, щом пушката не струва 4бона или пък не сме я правили в някое
На клипа пушката нея видях да засича.
Защото е с 33дж ако се увеличи на 40дж и ще почне да засича.
Ама като гледам клипа съм на 90% сигурен че и на 33дж вкара 2 чашки в цевта.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
ФХ Революшъна отдавна е минало, никой не го търси. Много проблеми, малко стрелба.
Почти всички самоделки на братушките съм ги следил също, твърде много засечки, малко стрелба, пак проблем, малко стрелба и ти писва от това.
Хубена след около месец експлоатация също започва да капризничи...
Просто до сега не електрическа полу- или изцяло автоматична достатъчно надеждна система няма.
Калибъра и те се отказаха, защото не достигнаха поне 10000 безотказни изстрела, като по задание изискването беше за 20000.
А повярвайте, доста бързичко се изпразват кутиите в такъв режим и бройката се трупа неусетно...
Аз и на Миро казах преди да се захване, че не искам да съм лош пророк, но това не е лъжица за всяка уста. Та той я е сърбал кашата и затова като парен вече ви споделя.
А комшиите, досега технологично са доказали, че им куца изпълнението и на по-елементарни изделия.
Виж мерак да бълват продукция имат.
Ще почакаме и туй "чудо" да го видим в действие.
 
Последна промяна:

оги-пз

Редовен Потребител
Аз не казвам, че е лесно да се направи, то ако беше лесно всеки щеше да се захваща да прави автоматици.
То нормално пцп не е за всяка уста камо ли автоматик.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Турците имат и сполучливи модели. Заглеждам се по Хатсан Херкулес 7.62 и все още събирам информация предимно от чужди форуми. Смятам, че АТ, БТ и Галатиан са едни от тях. Вероятно не могат да покрият всички изисквания, имат си и кусури, но малко хора искат да навлизат в хобито с пушки за 3000+ лв. А и на всичко отгоре става много неприятно когато се окаже, че дори и такава пушка има същите или подобни проблеми и иска човъркане. Оказва се, че някои доработки са толкова лесни, че спокойно могат да се направят и от десетокласник. А и това хоби наистина не е за хора с ръце заврени в гъза, но дори и за тях има лесно решение - да си вземат готова направена пушка.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Марката всеки я плюе, включително и аз. Обаче за тези пари поне според мен по-добро няма.
 
Нагоре