Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

barbaron

Редовен Потребител
1.Изчисли си килограмите на пушка с оптика и всичко необходимо за стрелба (лазари, фенери, ремък за носене и всякакви наумени екстри). Имаш над 10 пушки - прежали една и от къщи си я нагласи за стрелба във "изчислените килограми" с помощта на подходящи тежести. Не се притеснявай за баланса, защото и асен със сигурност ще е със подобен дизбаланс. Върви на една стрелба - "ОТ-ДО" и тогава ще имаш лично виждане. Даже сега в снега, можеш да застанеш с утежнена пушка и да опиташ колко време ще издържиш в "стойка - стрелба-прав" и ще видиш. Аз мисля, че това е много важен фактор - тежката пушка, колкото и да е готина - може да бъде намразена ако е непосилна за размотаване при стрелби. Умаляват ръцете и всеки следващ изстел става все по-неточен.
2. Не се подлъгвай от "многото въздух"! За какво ти е "много въздух".Единствения + е късия вариант с махането на задната бутилка - приклад.
3. Не забравяй, че това е АСАН, колкото и добри впечатления да имам от вариант 7,62!!!
 

оги-пз

Редовен Потребител
Ники на мен лично ми харесва пушката.
Аз щях да си я купя, но ме спряха килограмите.
Сега съм решил да си я взема твърдо, защото на ФТ дейстейта и голямото нико със всичките неща е около тези килограми.
Сега си направих сметка че не обикаляме кой знае колко та да ми пречат килограмите пък и с един ремък тежестта минава на гърба а не на ръцете.
И другото вярто е че повече килограми по малък откат а и от там по точно.
Не съжалявам че не я взех, защото се сдобих с друго бижу, но при първа възможност ще си я купя.
Да не забравяме и изцяло променената конструкция а и 2шишета си е доста стрелба.
Успех.
Ако я вземеш ще чакаме ревю.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Стрелям винаги подпрян, а и от ръка съм стрелял с по-тежки пушки. Имам пушка 7 кг и ми е много удобна. Мисля, че 6-7 кг на гръб не могат да притеснят никой мъж, а даже и ще му е полезно. Пушка не съм мъкнал никога на гърба си, защото не ми е необходимо, а и теглото за мен е + заради отката. Теглото на пушката не ме интересува искаше ми се някой от нашите хора да има такава и да сподели за цев, цевна кутия, плато, брой изстрели, изработка и т.н. Многото въздух според мен е голям +.
 
Последна промяна:

kiborga

Потребител
Стрелям винаги подпрян, а и от ръка съм стрелял с по-тежки пушки. Имам пушка 7 кг и ми е много удобна. Мисля, че 6-7 кг на гръб не могат да притеснят никой мъж, а даже и ще му е полезно. Пушка не съм мъкнал никога на гърба си, защото не ми е необходимо, а и теглото за мен е + заради отката. Теглото на пушката не ме интересува искаше ми се някой от нашите хора да има такава и да сподели за цев, цевна кутия, плато, брой изстрели, изработка и т.н. Многото въздух според мен е голям +.


Здравей Ники, преди 1 седмица един мой приятел си я купи тази херкулес, но в 9 кал. дерекно мина на метан скорост 305 м.с. Пушката няма абсолютно никакъв откат, а да не говоря за извадена пушка от котията да стреля толкова точно ... На 130 метра на метан на температура 1 градус дупчеше като масло капак от джип на опел фронтера с jsb 5,25 гр. Аз му прострелях оптиката и мога да кажа с ръка на сърцето, че тази пушка е страшно мощна и много точна от 5 изтрела на 130 метра консервена котийка, я направи на стружки, а на 50 метра пак по капака от фронтерата само 1 дупка.. Мисля че, от една турска пушка няма повече какво да се желае и аз ще си купувам такава, никой не ангажирам с моето мнение просто изказвам лично. Това което аз видях от тази пушка верно е тежка дълга ,но за сметка на това адски мощна и много точна, без абсолютно никакви доработки, по нея единственото което мисля, че не е проблем да го направиш е да се премахне преразхода... и гърми може да се каже повече от ловна ... това е от мен поздрави!
 
Последна промяна:

mario321

Редовен Потребител
Пичове в калибър 22 и 25 при толкова въздух и много изстрели с едно зареждане , аз лично спирам колата пълня на 250 атм., десет литровата си остава в багажника, а чашките, мишените, одеялцето, кока колата в една раничка, пушката на гърба и цак на някое удобно място , където няма нахални овчари , че като видят от далече колата и все едно съм магнит , пак и има много хубави места за стрелба където автомобил не може да стигне , пушката веднага поза снайперист, аз така и викам щото така ми е по кеф, jsb 2.20 бам бум бам , овчарите почват да се ослушват като лалугери , къде ли съм , гледат колата долу на пътя хоп веднага покрай нея да я пазят безплатно , а мен там ме няма , егати кефа. Аз лично ще я взема скоро .
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Перфектно е 305 м/с. 5.25 гр.-244 джаула,по едрите движещи мишени нямат шанс;),замислям се дали да не си купя,така и така вече съм обурудван с метан.
 
Последна промяна от модератор:

astra

Редовен Потребител
пушката на гърба и цак на някое удобно място , където няма нахални овчари
Приятелю, къде е това място? Чак благородно ти завиждам... Обикалял съм около Пловдив и с колата и с колелото и с Google earth - е, на всякъде е пълно с рибари, овчари или кравари и всичките ги сърби пръста на 112 като видят пушка. Писна ми да ме проверяват органите за документи и да ми се скапва кефа от чобани дето са гледали много американски филми с 911!!!:mad::mad::mad:
 

kiborga

Потребител
Приятелю, къде е това място? Чак благородно ти завиждам... Обикалял съм около Пловдив и с колата и с колелото и с Google earth - е, на всякъде е пълно с рибари, овчари или кравари и всичките ги сърби пръста на 112 като видят пушка. Писна ми да ме проверяват органите за документи и да ми се скапва кефа от чобани дето са гледали много американски филми с 911!!!:mad::mad::mad:
Здравей колега ами на един приятел баща му държи старото текезесе в белозем и там му я простреляхме а аз мойте унас в двора си пуцам имам 70 метра и така ....
 

kiborga

Потребител
А щом си от пловдив имаме си местенце пловдивчани и си стреляме там влез в пловдивската група ... и почети малко поздрави
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
Благодаря, аз даже съм писал напоследък в онази тема, но няма желаещи да ми отговорят... Изглежда зимата е мъртъв период за пневматика на открито.
 

mario321

Редовен Потребител
Благодаря, аз даже съм писал напоследък в онази тема, но няма желаещи да ми отговорят... Изглежда зимата е мъртъв период за пневматика на открито.

Колега зимата не може да спре човек да си поцъка , дори и по малко изстрела да са .

Този Hatsan hercules в 6,35 със 2,80г го дават че стреля с 280м/с, значи с jsb 2,20г ако не бъркам трябва да ги стреля с 310м/с което на големи 130м+ дистанции ще е добре .
 
Последна промяна:

kiborga

Потребител
Благодаря, аз даже съм писал напоследък в онази тема, но няма желаещи да ми отговорят... Изглежда зимата е мъртъв период за пневматика на открито.
Виж там в темата има карта каде се намират халетата всяка неделя се събират хора там към обяд като е хубаво времето и става за стрелба ....
 

kiborga

Потребител
Да нека да не пишем повече в темата за хатсан и да я разваляме с лични разговори ..... ще е хубаво да ги изтрие или измести админа не полезните за хатсан разговори .. поздрави
 

kiborga

Потребител
Колега зимата не може да спре човек да си поцъка , дори и по малко изстрела да са .

Този Hatsan hercules в 6,35 със 2,80г го дават че стреля с 280м/с, значи с jsb 2,20г ако не бъркам трябва да ги стреля с 310м/с което на големи 130м+ дистанции ще е добре .
6.35 има доста повече пробивна сила от 9 мм. така че не му са нужни много джаули мисля че от 80 до 100 джаула за 6.35 са достатачни все пак има и мн. голям шок което е добре .... ;)
 

barbaron

Редовен Потребител
Може ли някой да каже колко е външния диаметър на облечената цев на БТ65 -.30. Предварително благодаря!
 

kiborga

Потребител
Здравейте колеги,имам едно питане за Хатцан гладиус 6,35 кал. или Булбос 6,35.Въпроснате пушки някой,от форума има ли ги?Ако ги има някой колега,ще съм благодарен да даде няква информация за точност и сила,ивадена от кутията.Бладодаря предварително,поздрави!
 
Нагоре