ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

sts1969

Редовен Потребител
Колеги, има ли начин да се използва телевизор като втори монитор на компютър със звук без да се използва hdmi кабел?
Кирчо, до колкото знам, телевизора може да приеме HD катрина и звук заедно с един кабел, само през HDMI. ???
 

dberov

Редовен Потребител
Начини има но зависи и от компютъра (видео карта, изходи) и от телевизора (какви входове има и какъв сигнал подържа).
Още с първия си компютър и кинескопен телевизор го бях направил с кабел VGA към чинчове от компа към TV-то за водео сигнала а за аудиото с кабел малък жак - чинч. В момента пак имам подобна връзка от единия си комп към TV-то с кабел VGA to VGA за картината а аудиото съм го вкарал в стерео усилвател. Има всякакви преходници така че става - варианти много...Умишлено не съм използвал HDMI за да не дублирам звука или да не се получава БРЪМ в аудио системата.
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
Телевизора не е смарт. Има 2бр. hdmi, една vga и една скарт букса. Ако ще се прекарват кабели разстоянието е 15 метра. С hdmi пробата ми излезна солено и не искам да се опитвам пак. Имам и рутер който може да се включи в играта.
Видеото е gtx 970 има по един dvi, hdmi и дисплей порт.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Кирчо, с един единствен кабел можеш да подадеш едновременно DH видеосигнал (за компютърен монитор) и звук в едно, само с HDMI кабел. За всички други комбинации ще е нужен отделен кабел (примерно чинчове) за аудиото. СКАРТ-а поддържа видео и аудио...но не е с HD картина каквато ти трябва за компютърен монитор.

п.п. За да ползваш телевизора за компютърен монитор както го правя аз сега, трябва телевизора да е Full JD, а не HD ready.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Писано е....
има ли начин да се използва телевизор като втори монитор на компютър със звук без да се използва hdmi кабел?
....та не се упоменава че иска Full HD картина а да се ползва като втори монитор.
Моят телевизор е най висок клас SONY но го ползвам непретенциозно спрямо образа за втори МОНИТОР с VGA кабел а не за гледане на HD филми, за тая екстра си имам HD Media Player WD.

Кире, от това което виждам като изходи и входове без HDMI варианта е един.
От изхода на компа тръваш с HDMI - 1 метър който вкарваш в ТОЗИ адаптер и видео сигнала го караш по
ТОЗИ VGA кабел, има и по дълги метражи, а аудиото може да се вземе от адаптера или директно от аудио изхода на компа а от там в AUDIO IN на телевизора или в преходна
SCART или може да го бутнеш и в каквато и да е аудио система с наличен AUDIO IN.......
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
оптика hawke 6-24х50sf брандирана като discovery HI,някой може ли да даде мнение за нея
 

lynx

Редовен Потребител
Ако намериш оптика discovery HI, брандирана като hawke 6-24х50sf, по-добре вземи нея ;):D
Майтапа на страна, тия Дискавърита са нови, едва ли някой от форума е гледал през тази която ти си харесал.
По принцип отзивите по сайтовете са добри, но ние българите искаме око да види и ръка да пипне преди покупката.
 

boko4545

Потребител
Телевизора не е смарт. Има 2бр. hdmi, една vga и една скарт букса. Ако ще се прекарват кабели разстоянието е 15 метра. С hdmi пробата ми излезна солено и не искам да се опитвам пак. Имам и рутер който може да се включи в играта.
Видеото е gtx 970 има по един dvi, hdmi и дисплей порт.
....с това може да стане http://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...ast+sender.TRS0&_nkw=miracast+sender&_sacat=0 ....но зависи и от рс - /ос,безжична карта/...
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Офф, вземи си VGA /ако имаш такъв изход на PC-то/ и един аудио кабел с мъжки стерео жак от двете страни. Свързваш Пе Це то като монитор и от изхода за слушалки на компа ръгаш у AUX буксата на ТВ-то /почти 100 процента трябва да има такава/. Това е най лесния начин. Проверено многократно. Предполагам HDMI го ползваш като основно и затова условието е да не го ползваш, или другия вариант е видеокартата ти да е без HDMI.



п.п. Аха, сега видях че нямаш VGA. Взимай тогава кабел който е DVI -> VGA.
Или ако имаш такъв преходник
images

може да ползваш и стар VGA-VGA кабел от монитор. И пак за звука със звуково кабелче със стерео букси.
images


АКо цялата гимнастика е заради цената на HDMI, то не си заслужава. И тези кабели които ти посочвам на 15 метра няма да са евтини. Тогава си купуваш от продавалника един таблет със HDMI и счупен дисплей за 20-на лева, и си правиш ТВ-то смарт. Тогава вече можеш да си гледаш и стриймове от компа и от където си поискаш. Иначе за 80 кинта има андроидни приемници със булсатком и коди стриймове. Скоро ще скачам на един такъв.

https://www.olx.bg/ad/prodavam-nastroeni-novi-4k-tv-box-mx4-tv-boxfilmi-i-tv-bezplatno-ID5YAXK.html
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако взимаш такъв бокс, купи си задължително и кабел 7 клас за лан, иначе ще накъсва, дори и нета да ти е супер до рутера.
 

methaa

Редовен Потребител
Май ще се спра на някоя от кутийките... Но не ми е ясно. Ще мога ли да използвам телевизора като монитор (втори монитор, удължен монитор)? И ще мога ли да изключа основния и да използвам телевизора за игри и филми както би станало с едим hdmi?
Омотах се обясненията. В същност търся функционалността на hdmi кабела без да използвам такъв.
 

methaa

Редовен Потребител
Единствена причина е че при последното включване ми изгоря телевизора, кабела, видеото и дъното. Оправих проблема. След доста четене разбрах че компа и телевизора трябва да се включват в един и същи контакт за да няма проблеми но и това не било панацея защото пак се получава потенциална разлика от голямата дължина. Не липсват и случаи при които един комп работи добре с тв а другия включен на мястото на първия го гори... Не ми се дават повече грешни пари на вятъра.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Като има бокс, всичко може да се върже през вифи или лан.
Отделен е въпроса, че тогава няма да ти трябва компа, щото бокса ти е със същата функция и него си го слагаш до тв-то само с метър кабели. Пък и има флашки, достатъчно големи и за колкото и да е "К" филм.
Ама пък такива кушии, само за гледане на някой филм, .... отдавна сме го подминали това вълнение.
Младост - нерадост, бих перефразирал аз.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
За първи път чувам(и в нета рових)че дължината на кабела е проблем.
Виждал съм телевизори свързани с кабел 30 метра и си бачкат, моите и двата са свързани с лоптопи (преди с pc)с кабели 15 и 12 метра никакъв проблем.
Tова че е станало веднъж от кофти кабел или от друго не значи че пак ще стане.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
От къде мога да намеря точните размери на пружините,за бк. и удърник на BSA R10.
Съмнявам се че не са оригиналните.
 

sts1969

Редовен Потребител
Единствена причина е че при последното включване ми изгоря телевизора, кабела, видеото и дъното.
Кирчо, спомням си когато се оплакваше че ти е гръмнало оборудването. Не претендирам че разбирам много от компютърна апаратура и хардуер, но от подобни повреди разбирам, особено щом ти е пострадал и кабела. Съветът ми е задължително да си подмениш захранването на компютъра с по-качествено и марково (със защити)...иначе пак ще пострадаш. :cheers:
 

apapazov

Редовен Потребител
Няма значение колко джаула е. Немските ДЧЛ работят с Български пощи. Като получат пратка ги пускат на скенер и като видят оръжие я спират. След това ти се обаждат да отидеш на място и се събира комисия . Отварят пратката пред теб, констатират че е въздушно оръжие и си я получаваш. Просто правиш една разходка до София
 

xpresident

Редовен Потребител
Жалко. Ходенето до София в работно време ми е проблем.
А с Габко предполагам няма проблеми? Или бъркам?
 
Нагоре