Регистрация на въздушна пушка над 24 J в КОС -

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Коректните производители указват теглото на проектилите, с които са мерили.
Масовите производители указват максималната скорост, която са замерили, но без да казват теглото на проектила.
Когато има посочена енергия, ако е свързана с лимити на пазара(разбирай позволени мощности и рестрикции), то действително не се превишава, дори и с по-леки проектили. Може единствено ако се тестват някои по-тежки, леко да премине границата. Например 16-ка, с 0,547 грама да е 15,8 Дж, а ако се тества с 0,87 или 1.05 грама може и 17,5 Джаула да даде.
За пазари, където няма лимити, раздухвацията е пълна. Кой е рокет, кой е суперсоник, надпреварата е неспирна.
Затова, ако производителя е посочил мощността, разликите няма да са големи с различните по тегло проектили и по може да им се вярва.
 

andi

Редовен Потребител
точно за европейските пазари с лимити на джаули, производителите на ВО се оправдават , че посочват някакви теоретично максимални дж и скорости .И то пак с аванс. Които на практика са недостижими - иначе ще ги скъсат от дела в съда .
 

xpresident

Редовен Потребител
Моята като нова даваше 15.8 до 15.9 джаула с 0.547. С тежкото не съм пробвал, но намерих данни в нет-а че с него малко минава 16, а иначе се води 16. Хасан Страйкър с 1.03гр. и с оригинална ГП го измерихме 22j но на пушката ясно си пише 27j, така че не виждам как да се избегне уведомяването.
 

andi

Редовен Потребител
така че не виждам как да се избегне уведомяването.
С протокол от оръжейна работилница .
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/cometa-хубавите-испанки.60/page-29#post-224107
в пост 565 съм снимал протокол , точно при тези случаи на презастраховане на производителя .
 

lynx

Редовен Потребител
Проблемът е, че протокола от работилницата не е упоменат официален документ в никой закон.
В някои региони на БГ, протокола може и да замаже очите на евентуални проверяващи.
Но на други места може и да не мине номера, няма гаранция за липса на проблеми.
То никога няма гаранция де, но предпочитам като ме нападнат да ме проверяват, да държа в ръка издадено от КОС Удостоверение за Уведомление, отколкото Протокол от ЕТ "Пешо-Оръжейния ремонтьор".
Който са го нападали проверяващи, знае как протичат подобни акции.
 

andi

Редовен Потребител
в закона от 2010г , на няколко места го има .
И да , КОС е подпечатала лиценза на ЕТ "Пешо-Оръжейния майстор" , така че няма как да не признае протокола .
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Като си закипиш ново ВО,от магсзина или вносителя ти дават бележка или паспорт в която пише дали подлежи на уведомление.Всеки сам преценява дали има какво да крие и дали има смисъл.Проверявали са ме няколко пъти полицаи,първият път бяха добронамерени погледнаха докоментите формално,помолиха да стрелнат по веднъш,благодариха и измърмориха на изпроводяк да внимавам щото тоя работи са опасни.Един от следващите пъти направо си имаше засада,щото някакви юнаци явно баха прекалили предните дни,пък и са се хвалили(може би).Тогава изобщо не искаха документ(щото знаят,че формално всичко е ОК),искаха да проверят колата за дивеч.провериха и толкоз.
 

rabbeat

Потребител
Като си закипиш ново ВО,от магсзина или вносителя ти дават бележка или паспорт в която пише дали подлежи на уведомление.Всеки сам преценява дали има какво да крие и дали има смисъл.Проверявали са ме няколко пъти полицаи,първият път бяха добронамерени погледнаха докоментите формално,помолиха да стрелнат по веднъш,благодариха и измърмориха на изпроводяк да внимавам щото тоя работи са опасни.Един от следващите пъти направо си имаше засада,щото някакви юнаци явно баха прекалили предните дни,пък и са се хвалили(може би).Тогава изобщо не искаха документ(щото знаят,че формално всичко е ОК),искаха да проверят колата за дивеч.провериха и толкоз.

Доколкото ми е известно в София такъв документ (че не подлежи на уведомление) издават само във ВИП-a. Ако си закупил оръжието оттам е безплатен, иначе е 10лв. Все пак имай едно наум, че някое по-заядливо/алчно ченге може и да не ти признае този документ, та ходи после се съди с МВР и доказвай, че нямаш сестра, и че тя не е к...ва! :D
 

andi

Редовен Потребител
Много бързо взе да даваш "компетентни" съвети кое кой признава . Чиновници са тежкари , но по-голям е закона .
 

rabbeat

Потребител
Много бързо взе да даваш "компетентни" съвети кое кой признава . Чиновници са тежкари , но по-голям е закона .
Някой гражданин досега да е осъдил полицай за превишаване на правомощия? На всичкото отгоре всеки опитал, е получил присъда за клевета. Голям си оптимист ако си мислиш, че закона е на твоя страна когато се съдиш с МВР...
 

оги-пз

Редовен Потребител
Колега тука грешиш и то много.
Много скоро надявам се ще имам на документи доказателство, че закона е на твоя страна, стига да си знаеш правата.
 

rabbeat

Потребител
Някой гражданин досега да е осъдил полицай за превишаване на правомощия? На всичкото отгоре всеки опитал, е получил присъда за клевета. Голям си оптимист ако си мислиш, че закона е на твоя страна когато се съдиш с МВР...
Не искам да влизам в спорове или да се заяждам с никой, също така съжалявам ако съм обидил някой работещ в МВР,
но се нагледахме на достатъчно издънки в последните няколко години, завършили зле за хората опитали се да направят нещо по въпроса, следвайки законовата процедура.
 
Последна промяна:

MyaHue

Новодошъл
Привет! Имам питане притежавам Хатсан 125 уведомен в службата в Монтана на името на баща ми които преди 3 години се спомина лека му пръст и от тогава не съм правил нищо с тази пушка каква е процедурата да я прехвърля на мое име и ако реша да я продам как трябва да стане продажбата
 

Niki

Редовен Потребител
Ходи в КОС .Монтана,покажи им уведомлението/ако го пазиш/ и личната си карта ,да се види че сте рода,няма да има проблем да ти направят уведомление на твое име,от там продажбата е лесна.
 

MyaHue

Новодошъл
А проблем ли е, ако не я прехвърля на мое име ? И ако реша да я отпиша какво трябва да се направи?
 

Niki

Редовен Потребител
За да се отпише трябва на някой да се запише.Искаш да я продадеш,нали така?Вероятно би могло и с уведомлението на баща ти,но зависи в Монтана как ще го тълкуват,във всеки КОС има понякога разминавания в тълкуванията
 

MyaHue

Новодошъл
Ок ,но надали ще го намеря това уведомление ако отида без него дали няма да се заядат нещо и не дай си боже да искат някакви актове да пишат въобще не бих се занимавал :0
 

Niki

Редовен Потребител
Глупости,какви актове.Сигурен ли си че е била уведомлявана някога?Ако,да нямаш място за притиснение.Просто отиваш и казваш,че сега си я намери в някакъв скрин примерно и искаш да я уведомиш на твое име.В тая Монтана може и да са ебани гъзове и да те питат за сестра или брат дали имаш?Дори да не е уведомявана пак казваш ,че е била на баща ти и искаш да я приведеш в зоконов вид,сиреч уведомление на твое име
 

MyaHue

Новодошъл
Уведомена е защото имаше някакво хвърчащо листче ,но сега не зная дали ще го намеря ,а имам и брат ама тях кво ги засяга. Ега се не заядат ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Всякакви подобни манипулации с прехвърляния на имущество се извършват с Удостоверение за наследници.
Дано намериш бележката, въпреки че издаването на дубликат не би трябвало да е проблем.
 
Нагоре